شخصی سازی برای تأثیرگذاری در بازاریابی ایمیلی

شخصی سازی برای تأثیرگذاری در بازاریابی ایمیلی

شخصی سازی برای تأثیرگذاری در بازاریابی ایمیلی

شخصی سازی برای تأثیرگذاری در بازاریابی ایمیلی 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

شخصی سازی برای تأثیرگذاری در بازاریابی ایمیلی

آیا می دانید تعداد کاربران ایمیل در سراسر جهان در سال ۲۰۱۷ حدود ۳.۷ میلیارد نفر تخمین زده شده است؟ طبق تحقیقات استاتیستا پیش بینی می شود این تعداد تا سال ۲۰۲۲ به رقم عظیم ۴.۳ میلیارد نفر برسد. این اعداد قطعاً نشان می دهد که به زودی ایمیل از بین نمی رود. و بنابراین ، جای تعجب نیست که بازاریابان همچنان از بازاریابی ایمیلی به عنوان یکی از استراتژی های اصلی خود برای جذب مشتری استفاده می کنند.

 

آیا می دانید تعداد کاربران ایمیل در سراسر جهان در سال ۲۰۱۷ حدود ۳.۷ میلیارد نفر تخمین زده شده است؟ طبق تحقیقات استاتیستا پیش بینی می شود این تعداد تا سال ۲۰۲۲ به رقم عظیم ۴.۳ میلیارد نفر برسد. این اعداد قطعاً نشان می دهد که به زودی ایمیل از بین نمی رود. و بنابراین ، جای تعجب نیست که بازاریابان همچنان از بازاریابی ایمیلی به عنوان یکی از استراتژی های اصلی خود برای جذب مشتری استفاده می کنند.

این آمار بازاریابی ایمیل مربوط به سال های اخیر را نظر بگیرید:

  • بازاریابی از طریق ایمیل​ 3800 درصد ROI دارد. برای هر دلار سرمایه گذاری شده ، متوسط ​​بازده ۳۸ دلار است.
  • ایمیل پس از توصیه های همکاران و رهبران اندیشه صنایع، سومین منبع تأثیرگذار اطلاعات برای مخاطبان B2B است.
  • کمپین های بازاریابی ایمیلی ۱۴.۶۴٪ ارسال مجدد و ۵۹.۹۹٪ کلیک بیشتر نسبت به کمپین های دیگر دریافت می کنند.
  • درج ویدیو در ایمیل می تواند نرخ بازده شما را ۱۹٪ و نرخ کلیک شما را ۵۰٪ افزایش دهد.

بزرگترین نکته جالب در اینجا این است که شما می توانید با یک تاکتیک ساده، کارآیی کمپین های ایمیلی خود را حتی بیشتر کنید. شخصی سازی، فراتر از پرداختن به مشتری احتمالی شما با نام کوچک است کارهای بسیار بیشتری می توانید انجام دهید.

تأثیر شخصی سازی

۵۰٪ از خبرگان بازاریابی گزارش داده اند که شخصی سازی پیام موثرترین استراتژی بازاریابی از طریق ایمیل است. و ۳۷٪ تقسیم بندی داده ها برای شخصی سازی را یکی دیگر از استراتژی های بازاریابی از طریق ایمیل دانسته اند. در حقیقت ، یک مطالعه نشان داد که ۸۲٪ از بازاریابان با استفاده از شخصی سازی ، شاهد افزایش نرخ بازدید ایمیل خود بوده اند. این اعداد به وضوح نشان می دهد که شخصی سازی تأثیر زیادی در موفقیت کمپین های ایمیلی شما دارد. در این مقاله ، ما چند روش ساده برای استفاده از شخصی سازی را بررسی خواهیم کرد تا بازاریابی ایمیلی شما را حتی بهینه تر کند.

۱. با استفاده از گروه بندی شخصی سازی کنید.

شما می دانید که مشتریان شما سلایق ، ترجیحات و علایق مختلفی دارند. بنابراین نمی توانید انتظار داشته باشید که آنها را با یک راه حل متناسب با همه راضی نگه دارید ، درست است؟ به همین دلیل است که شما باید بر ایجاد بخش های مختلف مشتری بر اساس جمعیت و علایق آنها تمرکز کنید. سپس می توانید از این بخشها برای ارسال پیشنهادات مرتبط و متناسب با مشتری و چشم اندازهای خود استفاده کنید. آژانس بازاریابی Econsultancy مطالعه ای را انجام دادند و دریافتند که اولویت اصلی بیش از ۱۰۰۰ متخصص بازاریابی ، دیجیتال مارکتینگ و تجارت الکترونیک بخش بندی مشتری است. در حقیقت ، ۷۲٪ از این متخصصان گزارش داده اند که از داده های مشتری برای ایجاد گروه های مختلف استفاده می کنند. این مطالعه همچنین نشان داد که تقسیم بندی حتی برای مشاغل کوچک نیز در اولویت است. وقتی بر اساس علایق مشتریان پیشنهادات مربوطه را برایشان ارسال می کنید ، نشان می دهد که به آنها اهمیت می دهید. جای تعجب نیست که ۵۹٪ از مصرف کنندگان تجربه شخصی سازی بر این باورند که این تأثیر قابل توجهی در خریدهای آنها دارد. بنابراین شما باید گیرندگان ایمیل خود را بر اساس ویژگی های مشترک به گروه های مختلف تقسیم بندی کنید تا نتایج حاصل از فعالیت های ایمیل خود را بهبود ببخشید. بازاریابان متوجه افزایش ۷۶۰ درصدی درآمد خود از طریق بخش های تبلیغاتی ایمیل و افزایش نرخ بازدید ۲۶٪ شده اند. شما می توانید مشتریان خود را براساس تاریخچه خرید ، مکان ، جنسیت ، سن یا حتی عنوان شغلی گروه بندی کنید. می توانید با استفاده از این بخشها عمیق تر شوید و سعی کنید پیام های مرتبط تری را بیابید.

به عنوان مثال ، از لیست مشتریان هزاره خود می توانید بخشی از افرادی را که در شش ماه گذشته بیشترین هزینه را صرف کرده اند ، ایجاد کنید. سپس می توانید با پیشنهادات جذاب با این “مشتریان VIP” تماس بگیرید تا از آنها برای وفاداری خود تشکر کنید.

۲.با استفاده از محتوای پویا شخصی سازی کنید.

یک راه عالی برای شخصی سازی ایمیل های شما استفاده از محتوای پویا است. محتوای پویا “محتوایی است که براساس رفتار ، تنظیمات برگزیده و علایق کاربر تغییر می کند. این به وب سایت ها و همچنین محتوای نامه الکترونیکی اشاره دارد و در لحظه درخواست کاربر از یک صفحه تولید می شود. “

استفاده از محتوای پویا باعث صرفه جویی در وقت شما می شود تا ساعت ها در هر ایمیل صرف نظر کنید و آن را با مشتریان یا چشم اندازهایتان مرتبط کنید. اساساً ، شما فقط باید یک ایمیل تهیه کنید، اما می توانید بخشهایی از آن را بر اساس بخش مشتری که به آن ارسال می کنید ، سفارشی کنید. مشتری احساس خاصی می کند زیرا اطلاعات و پیشنهادات مربوطه را مستقیماً به صندوق ورودی خود تحویل می دهد. شما می توانید بر اساس انواع مختلفی از دادهایی که ممکن است جمع آوری کرده باشید، از محتوای پویا در ایمیل های خود استفاده کنید. به عنوان مثال ، می توانید محتوای ایمیل را براساس جنسیت ، موقعیت مکانی ، تنظیمات برگزیده ، خریدهای گذشته ، آب و هوا ، وضعیت برنامه وفاداری و بسیاری از پارامترهای دیگر به صورت پویا تغییر دهید.

بیایید نگاهی به چند نمونه از محتوای پویا در عمل بیندازیم.

برای مثال، آدیداس ،به عنوان یک خرده فروش مد ، مطمئناً نمی خواهد آخرین مجموعه کودک خود را به افراد مسن توصیه کند. آدیداس از همین اصل پیروی می کند و از محتوای پویا در ایمیل های خود برای نمایش توصیه های پوشاک زنان به مشترکان زن و توصیه های پوشاک مردان به مشترکان مرد استفاده می کند.

در مثالی دیگر آژانس تعطیلات ویرجین، ژانویه یک دوره زمانی بسیار مهم برای ارائه دهندگان خدمات مسافرتی است زیرا بسیاری از مصرف کنندگان می خواهند از شب های طولانی و هوای سرد فرار کنند و به مکانی خوب و گرم بروند. در حقیقت ، برای تعطیلات ویرجین ، فروش ژانویه تقریباً یک سوم درآمد کل آنها را تشکیل می دهد. با این حال ، عدم اطمینان در مورد Brexit باعث شد بسیاری از بریتانیایی ها برنامه های سفر خود را لغو کنند. بنابراین ، Virgin Holidays فهمید که آنها به روش جدیدی برای بازاریابی از طریق ایمیل خود احتیاج دارند و باید از این ضرر جلوگیری کرد. آنها از شخصی سازی استفاده کردند تا پیشنهادهای مرتبط تری را برای مشتریان خود ارائه دهند. آنها با استفاده از محتوای پویا اطمینان حاصل کردند که هر مشتری ایمیلی متناسب با اولویت شخصی آنها از مقصد سفر دریافت می کند. و با استفاده از هوش مصنوعی، آنها به برخی از موضوعات جذاب نیز دست یافتند که به احتمال زیاد در بین مخاطبانشان پخش می شود و همچنین در زمان های ارسال منحصر به فرد نیز عمل می کنند. در این روش ، آنها ۷۰٪ بازدید های بیشتر و ۶۵٪ کلیک بیشتر از نامه های سال گذشته خود را ثبت کردند. و آنها حتی در نتیجه این کمپین ایمیل شخصی سازی شده ، حتی در مقایسه با سال قبل ۴۹٪ افزایش درآمد داشتند.

۳. با پیشنهاد محصول خاص شخصی سازی کنید.

پیشنهادات محصول شخصی می تواند تا حد زیادی به مشتریان شما نشان دهد که واقعاً از آنها مراقبت می کنید. یک مطالعه توسط Salesforce نشان داد که ۷۶٪ از مشتریان انتظار دارند که مشاغل، نیاز آنها را درک کنند و یک روش عالی برای نمایش درک نیاز مشتریان، ارائه توصیه های سفارشی در مورد خرید بعدی بر اساس خریدهای قبلی آنها است. یکی از راه های انجام این کار ارسال اطلاعات یا پیشنهادات مربوط به محصولات مرتبط یا مکمل به مشتریان است. همچنین می توانید این درجه را بالاتر ببرید و راهنمایی را که شامل اطلاعات مربوط به محصولات یا لوازم جانبی مرتبط است، ارسال کنید. به عنوان مثال ، اگر مشتری پیراهنی از فروشگاه شما خریداری کرده است، می توانید برای او ایمیلی ارسال کنید که شامل راهنمای سبک چگونگی ایجاد یک مجموعه کامل با استفاده از آن پیراهن و سایر موارد فروشگاه شما باشد. این یک استراتژی عالی است که نه تنها نشان می دهد که شما چه چیزی را می خواهید ، بلکه می توانید فروش اضافی نیز بدست آورید. پیشنهادات راهنما می تواند مشتریان شما را به خرید برخی دیگر از مواردی که در ایمیل های خود توصیه کرده اید، سوق دهد تا بتواند مجموعه کاملی ایجاد کند. حتی می توانید به مشتریانی که وقت کمتری دارند کمک کنید تا از این طریق در فروشگاه زمان کمتری صرف کنند. در حقیقت ، مطالعات نشان داده است که ۹۶٪ مردم دوست دارند مارک ها تا حدی به آنها در کشف محصولات جدید کمک کنند.  برای مثال فروشگاه آمازون شرکتی که به مهارت شخصی سازی تسلط دارد ، این غول تجارت الکترونیکی محصولی را که خریداری کرده اید یا حتی در سایت خود مرور کرده اید ردیابی می کند و براساس این داده ها ، توصیه های شخصی محصولات موردعلاقه شما را برای شما ارسال می کند.

۴. با پیشنهادهای ویژه اختصاصی شوید.

چرا به جای ارسال تخفیف های عمومی و پیشنهادی یکسان برای همه، بر اساس بخشی بندی که دارید شخصی سازی نکنید؟ هنگامی که مصرف کنندگان در معرض پیشنهادهای مرتبط با آنها قرار می گیرند ، احتمالاً افزایش نرخ کلیک و همچنین تبدیل را مشاهده خواهید کرد. با استفاده از تجزیه و تحلیل های پیش بینی شده، فروشگاه های آنلاین توانستند از طریق ایمیل به مشتریانی که احتمال خرید آنها کمتر است تخفیف های تند و تخفیف های کمتری برای خریداران فعال تر از طریق ایمیل ارسال کنند. در نتیجه ، بدون نیاز به افزایش هزینه های بازاریابی ، میزان پاسخ دهی آنها به کمپین بیش از دو برابر شد. علاوه بر این ، فروش سه ماهه آنها ۳۸٪ و سود ۲۴٪ افزایش یافته است. روش دیگر برای شخصی سازی پیشنهادات خود برای مشتریان، پیگیری خریدهای آنها است ، به ویژه برای محصولاتی که باید هر چند ماه یکبار دوباره خرید شوند. وقتی زمان تمام شدن محصول فرا رسید، می توانید پیشنهادهای شخصی خود را به مشتریان خود ارسال کرده و به آنها یادآوری کنید که محصول را مجدداً سفارش دهند. یا حتی می توانید برای یادآوری مشتریانی که سبد خرید خود را کنار گذاشته اند ، ایمیل ارسال کنید تا خرید خود را کامل کنند. تنها چیزی که باید به خاطر بسپارید این است که ایمیل های خود را هرچه بیشتر با گیرنده هایی که برایشان می فرستید مرتبط کنید.