سئو خارجی چیست؟

سئو خارجی چیست؟

سئو خارجی چیست؟

سئو خارجی چیست؟ 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

سئو خارجی چیست؟

سئوی خارجی به تکنیک هایی اشاره دارد که می توانید از آن ها برای بهبود موقعیت یک وب سایت در صفحه ی نتایج موتورهای جستجو (SERP) استفاده کنید. بسیاری از افراد سئوی خارجی را با لینک سازی مرتبط می دانند، اما سئوی خارجی فراتر از این است.

به طور کلی، سئوی خارجی با روش های تبلیغاتی – فراتر از محتوای وب سایت – به منظور رتبه بندی یک وب سایت در نتایج جستجو بالاتر است.

چرا سئو خارجی مهم است؟

موتورهای جستجو برای چندین دهه تلاش کرده اند تا راهی برای بازگرداندن بهترین نتایج به جستجوگر بیابند.

برای دستیابی به این هدف، تعدادی از فاکتورهای سئوی داخلی (که در زیر توضیح داده شده است)، برخی دیگر از عوامل کیفیت و عوامل سئوی خارجی را در نظر می گیرند.

سئوی خارجی به آن ها شاخص بسیار خوبی از نحوه درک جهان (سایر وب سایت ها و کاربران) از وب سایت خاص می دهد.

وب سایتی که کیفیت بالایی دارد و مفید است، احتمالا دارای ارجاعات (بک لینک) از وب سایت های دیگر است. به احتمال زیاد در رسانه های اجتماعی (لایک های فیس بوک، توییت ها، پین ها، و غیره) برند ذکر شده است و احتمال بیشتری وجود دارد که در میان جوامعی از کاربران همفکر به اشتراک گذاشته شود.

همه ی این سیگنال ‌ها به موتورهای جستجو چراغ سبز نشان می‌ دهند تا یک وب ‌سایت را در نتایج بالاتر رتبه ‌بندی کنند.

مزایای سئو خارجی

یک استراتژی موفق سئو خارجی مزایای زیر را برای صاحبان وب سایت ایجاد می کند:

افزایش رتبه – این مهم ترین مزیت سئو خارجی است. وب سایت در SERP ها رتبه ی بالاتری خواهد داشت و این نیز به معنای ترافیک بیشتر است.

افزایش رتبه ی صفحه – رتبه ی صفحه عددی بین ۰ تا ۱۰ است که نشان دهنده ی اهمیت یک وب سایت از نظر گوگل است.

رتبه ی صفحه سیستمی است که توسط لری پیج و سرگئی برین (موسسان گوگل) اختراع شد و یکی از دلایل موفقیت گوگل در نشان دادن مرتبط ترین نتایج به جستجوگر است.

رتبه صفحه امروزه تنها یکی از بیش از ۲۵۰ فاکتور رتبه بندی است که گوگل برای رتبه بندی وب سایت ها استفاده می کند.

بازدید بیشتر – رتبه های بالاتر به معنای قرار گرفتن در معرض رویت بیشتر نیز هستند زیرا زمانی که یک وب سایت در رتبه های برتر قرار می گیرد: لینک های بیشتر، بازدید های بیشتر و کلیک های بیشتر در رسانه های اجتماعی دریافت می کند. این مانند یک توالی بی پایان از رویدادها است که در آن یک چیز به چیز دیگر و سپس به دیگری و غیره منجر می شود.

ایجاد اعتماد – علاوه بر موارد فوق، گوگل اخیراً مفهوم تخصص، اقتدار و اعتماد (E-A-T) را معرفی کرده است که نقش مهمی در رتبه بندی دارد و مستقیماً با سئوی خارجی مرتبط است.

به زبان ساده، گوگل می ‌خواهد وب ‌سایت‌ هایی را رتبه‌ بندی کند که تخصص و اقتدار را در یک موضوع نشان می ‌دهند و یکی از راه‌ های اطمینان از قابل اعتماد بودن وب ‌سایت‌ های انتخاب ‌شده توسط الگوریتم‌ ها، تعداد و نوع لینک ‌های ورودی است.

به عنوان مثال، اگر می خواهید به عنوان یک متخصص در موضوعی شناخته شوید، گفتن آن برای شما کافی نیست، بلکه سایر وب سایت های مرتبط باید موافقت کنند و این از طریق لینک هایی که به وب سایت شما اشاره می کنند بیان می شود.

سئو خارجی در مقابل سئو داخلی

برای جلوگیری از هرگونه سردرگمی برای مبتدیان، بیایید رابطه ی بین سئو خارجی و سایر انواع سئو مانند سئو داخلی را بررسی کنیم.

برای درک تفاوت بین این دو، ابتدا باید بدانید سئو چیست.

سئو یا بهینه سازی برای موتورهای جستجو اصطلاحی است که برای توصیف مجموعه ای از فرآیند ها به کار می رود که هدف آن ها بهینه سازی یک وب سایت برای موتورهای جستجو است. سئو نه تنها برای جذب بازدید کنندگان با کیفیت بالا از جستجو مهم است، بلکه راهی برای بهبود کاربرپسند بودن وب سایت شما و افزایش اعتبار آن است.

موتورهای جستجو از الگوریتم های پیچیده ای برای تعیین این که کدام صفحات را در فهرست خود قرار دهند و ترتیب نمایش این صفحات را در نتایج جستجو استفاده می کنند. سئو راهی برای «صحبت کردن» با موتورهای جستجو به زبانی که آن ها می توانند آن را درک کنند و ارائه ی اطلاعات بیشتری در مورد وب سایت خود به آن ها است.

سئو دارای دو جزء اصلی است، سئوی داخلی و سئوی خارجی.

سئو داخلی

سئو داخلی به تنظیماتی اشاره دارد که می توانید در وب سایت خود تغییر دهید تا برای موتورهای جستجو بهینه شود.

مهم ترین عناصر سئوی داخلی عبارتند از:

 • داشتن عناوین و توضیحات بهینه شده
 • ساختارهای URL بهینه شده
 • ناوبری کاربر پسند (بردکرامب ها، نقشه سایت کاربر)
 • لینک های داخلی بهینه شده
 • قالب بندی متن (استفاده از حروف پررنگ، ایتالیک و غیره)
 • تگ H1 و سرفصل های دیگر بهینه شده
 • بهینه سازی تصویر (اندازه تصویر، نام های مناسب تصویر، استفاده از متن جایگزین)
 • صفحه ۴۰۴ کاربر پسند
 • بارگذاری سریع صفحات
 • صفحات مناسب برای موبایل
 • محتوای بروز با کیفیت بالا (این همیشه مهم ترین عامل SEO است!)
 • لینک های خارجی (بدون لینک شکسته یا لینک به سایت های “بد”)

سئو خارجی

از سوی دیگر، سئوی خارجی با تکنیک هایی سر و کار دارد که می توانید در خارج از مرزهای وب سایت خود از آن ها استفاده کنید، از این رو به آن « خارجی » می گویند.

سئوی داخلی با فعالیت ‌هایی مرتبط است که می‌ توانید کاملاً آن ها را کنترل کنید، اما با سئوی خارجی فعالیت ها گاهی اوقات از دسترس شما خارج می‌شود. به عنوان مثال، اطمینان از اینکه کیفیت محتوای شما خوب است آسان است، اما نمی ‌توانید کسی را مجبور کنید که به وب ‌سایت شما لینک دهد، مگر اینکه او خودش بخواهد.

 • منابع برای کسب اطلاعات بیشتر
 • تفاوت بین سئوی داخلی و خارجی – توضیح دقیق تفاوت بین سئو داخلی و خارجی.

تکنیک های سئو خارجی

 سئو خارجی

همانطور که در بالا ذکر شد، سئوی خارجی به فعالیت هایی اشاره دارد که می توانید خارج از محدوده وب سایت خود انجام دهید. مهم ترین تکنیک های سئو خارجی عبارتند از:

 • لینک سازی
 • بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی
 • برند منشن
 • نظرات مشتریان

لینک سازی

لینک سازی محبوب ترین و موثرترین تکنیک سئوی خارجی است. اساساً، با ایجاد لینک به وب سایت خود، سعی می کنید تا حد امکان “رای” جمع آوری کنید تا بتوانید از رقبای خود دور شوید و رتبه بالاتری کسب کنید.

به عنوان مثال، اگر شخصی این مقاله را دوست داشته باشد و از وب سایت یا وبلاگ خود به آن ارجاع دهد، مانند این است که به موتورهای جستجو بگویید این صفحه اطلاعات خوبی دارد.

در طول فرآیند رتبه‌ بندی، موتورهای جستجو هنگام تصمیم ‌گیری در مورد اینکه کدام صفحات را در بالای نتایج برای عبارت «سئوی خارجی» نشان دهند، این موضوع را در نظر می‌ گیرند.

در طول سال‌ ها، مدیران وب‌ سایت ‌ها در تلاش بوده‌ اند تا به وب ‌سایت ‌های خود لینک ایجاد کنند تا رتبه ‌های بالاتری کسب کرده و راه‌ هایی برای افزایش تعداد لینک ‌ها «اختراع» کردند.

این امر موتورهای جستجو را مجبور کرد تا قوانین بیشتری را به الگوریتم های خود اضافه کنند و بین لینک های خوب و لینک های بد تمایز قائل شوند.

بیایید تفاوت بین این دو و چرایی اهمیت آن را ببینیم.

لینک بد چیست؟

لینک بد لینکی است که به طور مصنوعی توسط مدیران وب سایت ها و تنها با هدف فریب دادن الگوریتم های موتورهای جستجو ایجاد می شود.

رایج ترین نمونه های لینک های بد عبارتند از:

فهرست راهنماهای وبلاگ – چیزی شبیه به صفحات زرد اما هر ورودی دارای لینکی است که به یک وب سایت اشاره می کند.

امضاهای انجمن – بسیاری از مردم تنها با هدف بازگرداندن لینک به وب سایت خود (آن ها لینک ها را در امضای خود قرار دادند) در انجمن ها نظر می دادند.

لینک نظرات – مفهومی مشابه امضای انجمن که در آن می ‌توانید در وب ‌سایت یا وبلاگ دیگری نظر دهید تا یک لینک را پس بگیرید. حتی بدتر از آن، به جای استفاده از نام واقعی خود، می توانید از کلمات کلیدی استفاده کنید، بنابراین به جای نوشتن “نظر توسط الکس کریس”، “نظر بر اساس قوانین سئو” را نوشتید.

فهرست راهنماهای مقاله – با انتشار مقالات خود در فهرست راهنمای مقاله، می توانید یک لینک (یا ۲) به وب سایت خود بازگردانید.

برخی از راهنماهای مقاله فقط محتوای منحصر به فرد را می پذیرفتند در حالی که فهرست های دیگر هر چیزی از مقالات چرخشی گرفته تا مقالات قبلا منتشر شده را می پذیرفتند.

فهرست راهنماهای محتوای اشتراکی – وب سایت هایی مانند «صفحات هاب» به شما این امکان را می دهند تا محتوا را منتشر کنید و در مقابل، می توانید چند لینک به وب سایت خود اضافه کنید.

طرح های تبادل لینک – به جای تلاش برای انتشار محتوا، می توانید با مدیران وب سایت های دیگر در تماس باشید و لینک ها را مبادله کنید. به عبارت دیگر، من می ‌توانم وب ‌سایت شما را از سایت خودم لینک کنم و شما هم می ‌توانید همین کار را انجام دهید. در برخی موارد حتی می‌ توانید تبادلات پیچیده ‌تری را با انجام یک لینک سه ‌طرفه انجام دهید: من از وب ‌سایت خود به وب‌ سایت شما لینک می‌ دهم اما شما از وب‌ سایت دیگری به وب ‌سایت من لینک می‌ دهید.

توجه داشته باشید که نه تنها این روش ها امروز کار نمی کنند، بلکه حتی نباید آن ها را امتحان کنید.

اگر سعی کنید موتورهای جستجو را فریب دهید و لینک های مصنوعی ایجاد کنند، به احتمال زیاد به جای افزایش رتبه، جریمه دریافت خواهید کرد (مخصوصاً وقتی صحبت از گوگل می شود).

لینک خوب چیست؟

بنابراین، اگر لینک های بالا مفید نیستند، یک لینک خوب چیست؟ در اینجا خلاصه ای از ویژگی های اصلی لینک های خوب آورده شده است:

لینک‌ های خوب از وب ‌سایت‌ های قابل اعتماد به دست می ‌آیند – یکی از مفاهیم اساسی که باید در مورد لینک ‌سازی و لینک ‌ها بدانید این است که این موضوع نه تنها کمیت دارد، بلکه به کیفیت نیز مربوط می‌ شود.

به عبارت دیگر، دیگر مهم نیست که چند لینک به وب سایت شما اشاره می کند، بلکه مهم تر این است که این لینک ها از کجا آمده اند.

به عنوان مثال، لینکی از یک وبلاگ معمولی «ارزش» مشابه لینک نیویورک تایمز یا هر وب سایت بسیار قابل اعتماد دیگری در اینترنت را ندارد.

لینک های خوب از وب ‌سایت ‌های مرتبط می ‌آیند – برای این که یک لینک ارزش داشته باشد، باید توسط یک وب ‌سایت مرتبط ارائه شود. به عنوان مثال، اگر شما درباره سئو وبلاگ می نویسید و لینکی از یک وبلاگ مد دریافت می کنید، «ارزش» یک لینکی که از یک وبلاگ مرتبط می آید را، ندارد.

لینک های خوب دارای انکر تکست مرتبط هستند – انکر تکست توصیف متنی یک لینک است و به موتورهای جستجو اشاره بزرگی می کند که صفحه هدف در مورد چیست. لینک های خوب باید انکر تکست مرتبط داشته باشند. 

نمونه ی انکر تکست

به عنوان مثال، لینکی که به این پست با متن «سئوی خارجی چیست» اشاره می‌ کند، مهم ‌تر از لینک با انکر «اینجا کلیک کنید» است.

لینک های خوب برچسب “nofollow” را ندارند – موتورهای جستجو در تلاش خود برای مبارزه با لینک های هرزنامه و به منظور ارائه راهی به مدیران وب سایت ها برای لینک دادن به یک وب سایت بدون ارسال هیچ “link juice”(مثلاً در مورد تبلیغات)، چیزی به نام «لینک nofollow»را معرفی کردند.

این یک برچسب ویژه است که می توانید به لینکی اضافه کنید که به موتورهای جستجو می گوید لینک خاص را به عنوان “رای اعتماد” به وب سایت ارجاع شده حساب نکنند.

 لینک های NoFollow (نمایش HTML)

این کار به این دلیل انجام شد که بتوانید بدون ریسک گرفتار شدن برای فروش یا تبادل لینک به وب ‌سایت‌ های دیگر از سایت خود لینک دهید.

از نظر سئوی خارجی، لینک هایی که دارای برچسب Nofollow هستند توسط موتورهای جستجو نادیده گرفته می شوند و هیچ تاثیری بر رتبه بندی شما ندارند.

چگونه لینک های با کیفیت برای وب سایت خود بدست آوریم؟

اگر از گوگل بپرسید به شما خواهد گفت که هر لینکی که به وب سایت شما اشاره می کند باید لینک طبیعی باشد.

لینک های طبیعی دقیقاً همان چیزی است که از نام آن ها پیداست. صاحب وب ‌سایت یا وبلاگ‌ نویس، وب ‌سایت یا وبلاگ دیگری را دوست دارد و طبیعتاً لینکی به وبلاگ خود اضافه می ‌کند.

برای رسیدن به این نقطه باید واقعاً تلاش کنید. برای مثال این وبلاگ را در نظر بگیرید. لینک های ورودی زیادی دارد زیرا سایر مدیران وب سایت ها مطالب را جالب می دانند و من نیز در مقالاتم به سایت های دیگر لینک می دهم زیرا محتوای آن ها را جالب می دانم.

این همان چیزی است که لینک سازی طبیعی را معنی می کند. این لینک از دیدگاه خواننده ارزش بیشتری دارد تا از دیدگاه موتور جستجو.

با این وجود، راه هایی برای ایجاد لینک هایی به وب سایت شما وجود دارد که از دستورالعمل های گوگل پیروی می کنند.

موثرترین تکنیک های لینک سازی عبارتند از:

۱. محتوای مناسب لینک را منتشر کنید – این ممکن است کلیشه ای به نظر برسد اما به دو دلیل بسیار مهم است.

اول این که اگر صفحه ی خود را به درستی برای افراد مناسب تبلیغ کنید، محتوای عالی برای شما لینک های طبیعی به ارمغان می آورد (با استفاده از بازاریابی رسانه های اجتماعی – در ادامه در این مورد بیشتر توضیح دهید).

دوم، اگر محتوای خوبی نداشته باشید، حتی اگر بتوانید لینک ها را ایمن کنید، صفحه ی شما رتبه ای نخواهد داشت. یک عامل رتبه بندی که از لینک ها مهم تر است، داشتن محتوایی است که هدف کاربر را برآورده کند. اگر این دو (محتوا و لینک های خوب) وجود نداشته باشند، نمی توانید رتبه بندی کنید.

نمونه هایی از محتوای ارزش لینک عبارتند از: مطالعات موردی، تحقیقات اصلی، نظرات مختلف در مورد یک موضوع، و به طور کلی محتوای منحصر به فرد و بی طرفانه.

۲. ارسال مهمان در وب سایت های دیگر – ارسال مهمان یک روش محبوب برای دریافت لینک به وب سایت شما است. این ایده ساده است:

 • وب سایت هایی را می یابید که پست های نویسندگان مهمان را می پذیرند.
 • آن ها را با ایده های خود مطرح می کنید.
 • پست ها را با لینکی که به وب سایت شما اشاره دارد منتشر می کنید.

مشکل این است که مدیران وب ‌سایت ‌ها در طول سال ‌ها از این روش بیش از حد سوء استفاده کرده ‌اند و گوگل قوانینی را به الگوریتم‌ های آن ‌ها اضافه کرده است تا لینک های پست مهمان را شناسایی کرده و ارزش آن ها را کاهش دهد.

البته آن ها کاملاً نادیده شان نمی گیرند، اگر از وب سایت های قابل اعتمادی ارائه می شوند که محتوای زیادی به تنهایی دارند و نه فقط پست های مهمان ، هنوز ارزش دارند.

به عبارت دیگر، اگر یک وب ‌سایت فقط پست‌ های نویسندگان مهمان را منتشر می ‌کند، احتمالاً یک لینک هیچ ارزش یا تأثیر مثبتی بر رتبه‌ بندی شما نخواهد داشت. اما یک لینک از یک وب سایت که دارای رتبه های خوب و محتوای خوب تولید شده از نویسندگان و مشارکت های مهمان است، می تواند بر رتبه بندی شما تأثیر مثبت بگذارد.

۳. درخواست لینک – یکی دیگر از روش های محبوب برای ساخت لینک، درخواست لینک است. من طرفدار زیاد این روش نیستم، اما روزانه ده‌ ها ایمیل درخواست لینک دریافت می ‌کنم که می خواهند به محتوای آن ها لینک دهم.

ایده این است که وب ‌سایت‌ های مرتبط را پیدا کنید، به آن ها ایمیل بزنید و بخواهید به محتوای خود لینک دهند.

شانس دریافت پاسخ های مثبت محدود است اما صفر نیست، بنابراین برای این که این روش کار کند، باید ایمیل های زیادی ارسال کنید.

من به دلایلی این روش را دوست ندارم، اما افراد دیگر از آن استفاده می کنند و اگر شما مایل به انجام آن در مقیاس باشید، کار می کند.

۴. لینک دادن به وب سایت های دیگر از محتوای خود – نسخه ی بهتر روش فوق این است که به وب سایت های دیگر از محتوای خود لینک دهید و به آن ها ایمیل بزنید تا آن ها را در مورد آن مطلع کنید. مدیران وب سایت خوشحال خواهند شد که لینک را دریافت کنند و لطف شما را برگردانند.

این کار با تبادل لینک متفاوت است (که برخلاف دستورالعمل‌های گوگل است) زیرا این کار به آن ها بستگی دارد که لینک را برگردانند و بخشی از یک معامله یا قرارداد پولی نیست.

۵. انتشار تصاویری با ارزش لینک – این یک تکنیک قدیمی است که هنوز به خوبی کار می کند. ایده این است که تصاویری عالی در وب سایت خود منتشر کنید (اینفوگرافیک ها، آمارها، نمودارها، تصاویر) که برای افراد مفید باشد تا با لینک به منبع اصلی به محتوای خود اضافه کنند.

منابع برای کسب اطلاعات بیشتر

 • تکنیک های لینک سازی – تکنیک های اثبات شده ای که می توانید برای به دست آوردن لینک های با کیفیت برای وب سایت خود استفاده کنید.

سئو خارجی و سئو کلاه سیاه

لینک سازی راه آسانی برای دستکاری الگوریتم های موتورهای جستجو بود و بسیاری از ارسال کنندگان هرزنامه سعی کردند با ایجاد شبکه های لینک از این مزیت استفاده کنند که به تدریج منجر به ایجاد چیزی می شود که عموماً به عنوان سئو کلاه سیاه شناخته می شود. گوگل در تشخیص کلاه سیاه بسیار هوشمند شده است. با تکنیک ها و انتشار چندین به روز رسانی الگوریتمی، آن ها موفق شدند مشکل را کنترل کرده و نتایج جستجوی خود را در برابر هرزنامه ها محافظت کنند.

مهم ترین آن ها عبارتند از:

 • پاندا – در ابتدا در فوریه ۲۰۱۱ منتشر شد و وب سایت ها و زمینه های محتوای با کیفیت پایین را هدف قرار می دهد.
 • پنگوئن – در سال ۲۰۱۲ معرفی شد و زمینه های لینک های با کیفیت پایین و انکر تکست بیش از حد بهینه شده را هدف قرار می دهد.

بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی

بازاریابی رسانه های اجتماعی بخشی از «سئوی خارج از سایت» است و اگر به آن فکر کنید، نوعی لینک سازی نیز هست.

چند نکته درباره بازاریابی شبکه های اجتماعی و سئوی خارجی:

گوگل رسما اعلام می کند که سیگنال های اجتماعی (مانند لایک، کامنت، اشتراک گذاری) به طور مستقیم بر رتبه بندی تاثیر نمی گذارد. دلیل اصلی این است که به راحتی می توان آن ها را دستکاری کرد یا برای آن ها پول پرداخت کرد و تصویر دقیقی از محبوبیت یک پست اجتماعی را نشان نمی دهند.

همچنین لازم به ذکر است که تقریباً تمام لینک هایی که از سایت های رسانه های اجتماعی دریافت می کنید “nofollow” هستند، به این معنی که توسط موتورهای جستجو نادیده گرفته می شوند.

بنابراین، گرفتن مصنوعی هزاران لایک برای پست شما، هیچ کمکی به وب سایت شما نخواهد کرد. اما، اگر یک پست در رسانه های اجتماعی مورد توجه واقعی قرار گیرد یا حتی در فضای مجازی منتشر شود، این امر تأثیر غیر مستقیمی بر رتبه بندی شما خواهد داشت.

پست های پرطرفدار توسط هزاران نفر دیده می شوند و به احتمال زیاد مدیران وب سایت ها واقعاً از وبلاگ خود به پست شما لینک می دهند.

راه دیگری برای فکر کردن در مورد نحوه ی استفاده از رسانه های اجتماعی برای اهداف لینک سازی این است:

وقتی پستی را منتشر می کنید، آن را فقط فالوورهای شما می بینند و تا زمانی که رتبه بالایی در نتایج پیدا نکند، هیچ کس دیگری آن را نمی خواند یا آن را در اینترنت پیدا نمی کند، در واقع در میلیاردها صفحه منتشر شده گم می شود.

از طرف دیگر، اگر هر یک از پست‌ های خود را در شبکه ‌های اجتماعی تبلیغ کنید و مخاطبان بیشتری را جذب کنید، احتمال اینکه افراد بیشتری آن را بخوانند و این که برخی افراد به آن لینک دهند، بیشتر است.

اگر می ‌خواهید قدمی فراتر بردارید، می ‌توانید به ‌جای نمایش پست ‌هایتان به مخاطبان عمومی، کمپین ‌های رسانه‌ های اجتماعی خود را برای هدف قرار دادن افرادی که احتمال بیشتری برای لینک دادن به پست شما دارند، بهینه کنید.

به طور خلاصه، رسانه های اجتماعی در صورت استفاده صحیح می توانند به طور غیرمستقیم به سئوی خارجی کمک کنند.

برند منشن

گوگل برندها را دوست دارد و ترجیح می دهد وب سایت های برند دار را در بالای نتایج رتبه بندی کند. دلیل این همان چیزی است که در بالا در مورد تخصص، اقتدار و اعتماد توضیح داده شد. برندها قابل اعتمادتر هستند و به احتمال زیاد مورد اعتماد کاربران قرار می گیرند و این به کاربران گوگل خوشحال تر و تجربه کاربری بهتر تبدیل می شود.

تفاوت بین برند منشن، لینک سازی و بازاریابی رسانه های اجتماعی در این است که برند منشن لزوماً لینکی به وب سایت شما ندارد. این می تواند منشن برند شما در انجمن ها، مقالات، بررسی ها یا شبکه های رسانه های اجتماعی باشد.

کراولر های گوگل می ‌توانند این سیگنال ‌ها را «برداشته» و آن‌ ها را ارزیابی کنند تا تصویر دقیق‌ تری از نحوه ی درک برند شما توسط افراد دیگر ایجاد کنند.

به عنوان بخشی از استراتژی سئوی خارجی خود، باید هرگونه منشن مثبت از وب سایت، محصولات یا نویسندگان خود را دنبال کنید و مطمئن شوید که به نظرات منفی یا گمراه کننده پاسخ می دهید.

اگر برند منشن مرتبط باشد، بهتر است، اما حتی اگر اینطور نباشد، هنوز مقداری ارزش دارد.

نظرات مشتریان

نظرات مشتریان چه برای کسب و کار، وب سایت، خدمات یا بررسی محصول شما، نقشی در رتبه بندی شما دارند. بررسی ها موثرترین تکنیک سئوی خارجی برای بازاریابی آنلاین محلی هستند.

اکثر بررسی‌ ها دارای برچسب Nofollow هستند، اما اگر از وب ‌سایت ‌های قابل اعتماد (مانند Google My Business، Yelp، TrustPilot و غیره) باشند، می ‌توانند بر رتبه ‌بندی محلی شما تأثیر مثبت بگذارند. گوگل به این نظرات اعتماد دارد و از آن ها به عنوان سیگنال رتبه بندی استفاده می کند.

بنابراین، اگر محصولات یا خدماتی را می ‌فروشید، نمایه کسب ‌و کار خود را در تمام وب‌ سایت‌ های معتبر بررسی کنید و از مشتریان خود بخواهید نظرات خود را منتشر کنند.

افزودن نظرات در استراتژی سئوی خارجی به شما کمک می کند تا در موتورهای جستجو قرار بگیرید و اعتماد کاربران خود را ایجاد کنید.

نتیجه گیری

سئوی خارجی به اندازه سئو داخلی مهم است. اگر می خواهید کمپین های سئوی شما موفقیت آمیز باشد، باید هر دو را انجام دهید.

هنگامی که به ساخت لینک فکر می کنید، راه آسان را انتخاب نکنید، بلکه سعی کنید از مکان هایی که به سختی قابل دسترسی هستند، لینک دریافت کنید. هرچه دریافت لینک دشوارتر باشد، ارزش آن بیشتر است.

در گذشته، شما به راحتی می توانستید هزاران لینک دریافت کنید و رتبه بالاتری کسب کنید، اما امروزه باید به کیفیت محتوای خود نیز توجه ویژه ای داشته باشید.

توصیه من برای مبتدیان این است که ابتدا روی ایجاد یک وب سایت عالی با محتوای عالی تمرکز کنند و سپس شروع به کار بر روی سئوی خارجی خود کنند تا لینک هایی را دریافت کنند که می توانند در رتبه بندی تفاوت ایجاد کنند.

هر روش را جداگانه امتحان کنید و ببینید کدام یک برای وب سایت شما بهتر کار می کند و این کار را به طور مداوم انجام دهید و به زودی تأثیر مثبتی بر رتبه بندی خود خواهید دید.