رویدادهای موفق به صورت تیمی شروع می شوند.

رویدادهای موفق به صورت تیمی شروع می شوند.

رویدادهای موفق به صورت تیمی شروع می شوند.

رویدادهای موفق به صورت تیمی شروع می شوند. 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

رویدادهای موفق به صورت تیمی شروع می شوند.

تیم های رویداد و تیم های اجتماعی چه وجه اشتراکی دارند ؟ از هر دو خواسته می شود تا ” شگفتی خود را انجام دهند”. اما برای هر دو تیم، این شگفتی درک شده، عملی است که ریشه در استراتژی، داده ها و تجربه کاربر دارد.

به مکالمه ی زیر دقت کنید و آن را بخوانید تا متوجه شوید که مدیر رویدادهای Sprout، آلیشا داینتر، و مدیر ارشد رسانه های اجتماعی، راشل ساموئلز، در مورد اینکه چگونه برای تولید تجربیات چشمگیر با یک دیگر شریک می شوند صحبت می کنند.

آلیشا : به این دلیل که مشارکت ما بسیار اساسی است ، من دوست دارم که در مورد این موضوع با جزئیات صحبت کنیم. حتی اگر هر دو تیم ما می توانند در پشت صحنه مشارکت کنندگان بزرگی باشند، اتفاقات زیادی در حال رخ دادن است! رویدادها بدون بینش شما نمی توانند تجربیاتی را ایجاد کنند.

راشل : جدی ؟ تیم شما ما را از همان ابتدا وارد میدان کرد و این برای هر دو طرف این معادله مهم است.

آلیشا : وقتی رویدادی را طرح می کنیم، آن را برای یک مخاطب مشخص، می سازیم. این کاری است که تیم شما به خوبی انجام می دهد، به همین دلیل است که ما همیشه این مسئله را از شما درخواست می کنیم، اما می تواند برای شروع، اضطراب آور باشد. چگونه غرایز خود را برای آنچه مخاطب می خواهد تأیید می کنید ؟

راشل : خوشبختانه Sprout این کار را آسان می کند. ما، به‌ عنوان متخصصان رسانه ‌های اجتماعی، دائماً با مخاطبان خود هماهنگ می‌شویم … این هماهنگی نه تنها از طریق مدیریت روزانه شبکه هایمان است ، بلکه با استفاده از گوش دادن و دقت کردن برای کشف مکالماتی ست که مخاطبانمان در واقعیت دارند. فقط با تکیه بر غریزه می‌توانیم موضوعات خاصی را بررسی کنیم، احساسات را درک کنیم و چیزهایی را که ممکن است از دست بدهیم، آشکار کنیم.

آلیشا : به عنوان مثال، به این صورت است که ما می‌دانیم و متوجه می شویم که مخاطبانمان در رویداد های دیجیتالی خسته هستند و این به ما کمک می‌کند تا انتخاب ‌هایی مانند طراحی جلسات کوتاه‌ تر یا رویدادهای کوتاه‌ تری داشته باشیم.

راشل : من برای جلسات کوتاه تر اینجا هستم !

آلیشا : اما این یک خیزش باورنکردنی نیز برای توسعه برنامه ی ما هست. زمانی که با استفاده از داده‌های اجتماعی، به نیازها و خواسته‌ های مخاطبان خود، درباره انواع جلساتی که طراحی می کنیم (مثلاً سخنران اصلی در مقابل کارگاه ‌های عمیق ‌تر)، نگاه می‌کنیم، تصمیم‌های هوشمندانه‌ تر و استراتژیک ‌تری می‌گیریم.

آلیشا : حالا در مورد تبلیغات صحبت کنیم. ما برای تبلیغ تجربیات خود به شبکه های مختلف متکی هستیم، بدیهی است که شامل شبکه های اجتماعی نیز می شود. چگونه تیم‌های رویداد می‌توانند برای ایجاد هیجان قبل از یک رویداد ، شرکای عالی با تیم‌های اجتماعی باشند؟

راشل : از آنجایی که استراتژی اجتماعی داده های زیادی دارد، هرچه زودتر اطلاعاتی درباره یک رویداد داشته باشیم، بهتر است.

آلیشا : درست است، من هرگز یک هفته قبل از یک رویداد شما را محدود نمی ‌کنم و از شما می‌خواهم که «شگفتی خود را انجام دهید».

راشل : از طرف همه متخصصان رسانه های اجتماعی، من از این موضوع قدردانی می کنم ! همه چیز از جزئیات راهبردی یک رویداد گرفته تا پیام‌های کلیدی برای مخاطبان هدف، به ما کمک می‌کند تا در مورد شبکه ها و استراتژی ‌هایی که باید استفاده کنیم تصمیم بگیریم. تیم‌های رویدادها همچنین می‌توانند با به اشتراک گذاشتن دیدگاه خود برای ارتقاء، به تیم‌های اجتماعی کمک کنند، که این کمک ها، به ما یک نقطه ی شروع می دهد. خب، نوبت منه که یه سوال بپرسم…

آلیشا :…بله حتما !

راشل : تیم های اجتماعی چه خواسته ای می توانند از تیم های رویداد داشته باشند ؟ ما می دانیم که هنگام تولید یک رویداد، کارهای زیادی برای انجام دادن دارید. چگونه می‌توانیم شرکای متفکری باشیم در حالی که شما همه چیز را از تبلیغات گرفته تا سخنران ها و برند سازی… تا لیست‌های پخش معرکه ای که می‌سازید هدایت می‌کنید؟

آلیشا : لیست های پخش ! یک مزیت واقعی کار ! اتفاقاً این پرسش شما را دوست دارم . می‌دانم که من مقصر بوده ‌ام به این دلیل که بدون دانستن جزئیات آنچه شما نیاز دارید ، فقط به تخصص شما اعتماد کرده‌ ام. با من رو راست باشید : به من بگویید که باید چشم انداز رویداد را درک کنید یا اینکه به تصاویر یا نقل قول ها با مهلت های خاص نیاز دارید … و اگر آنها را به شما نرسانم تأثیر آن را بر کار خود به اشتراک بگذارید. اینجا هیچ “شگفتی” وجود ندارد !

راشل : ما آن را به عنوان شعار جدید خود قرار می دهیم.

آلیشا : میدونی که من پایه ام.

آلیشا : در مورد جدول زمانی، تیم های رویدادها (و این را برای خودم می گویم) باید به خاطر داشته باشند که اگر رویدادی نیاز به پوشش زنده داشته باشد، تیم های اجتماعی به اطلاع رسانی نیاز دارند.

راشل : صد در صد. ما خود را بخشی از تیم تولید می ‌دانیم، بنابراین ارائه ی اسناد اولیه، پیام‌های کلیدی و آنچه باید انتظار داشته باشیم، برای پوشش روز رویداد بسیار مهم است.

آلیشا : صبر کنید، یعنی شما فقط منتظر بسط دادن استوری های اینستاگرام خود نیستید، آماده تولید محتوا هستید ؟

راشل : منظورم این است که … ما هستیم … اما مانند هر زمینه کاری، هرچه برنامه ریزی و استراتژی بیشتری پشت سر بگذاریم، بهتر است.

آلیشا : من همیشه می گویم ‘از شگفتی هایی که نمی دانم متنفرم.’ این احساس با این مسئله مرتبط است.

راشل : صبر کن این شعار جدید ماست؟

آلیشا : این همان شراکتی است که من در مورد آن صحبت می کنم ! شما آن را متوجه شدید !

راشل : آخرین مورد، که مربوط به شگفتی‌ هاست … برنامه ‌ریزی برای نحوه ارتباط تیم‌ های ما در طول یک رویداد زنده، به ‌ویژه زمانی که در مکان ‌های فیزیکی مختلفی هستیم، راه دیگری است که می‌توانیم از طریق آن شرکای قوی ای باشیم.

آلیشا : این نکته ی بسیار خوبی است. اگر چیزی تغییر کند، کل تیم تولید – از جمله تیم اجتماعی – به پیامی واضح در مورد آنچه تغییر کرده و نحوه هدایت آن نیاز دارد. این پیام می تواند شامل هر چیزی باشد، از یک نقص فنی (کابوس من)گرفته تا نحوه ی مدیریت شروع و اوج موضوعات مربوط به توییتر.

آلیشا : به طور خلاصه، تیم های ما وقتی با هم کار می کنند عملکرد بهتری را به همراه دارند. همکاری زود هنگام، استفاده از داده ها برای تصمیم گیری، واضح و روشن بودن آنچه که هر طرف برای موفقیت نیاز دارد و برقراری ارتباط به همه ی ما کمک می کند!

راشل : ای کاش می توانستیم از طریق صفحه نمایش دستهایمان را به هم بکوبیم (بزنیم قدش) !

آلیشا : بابت گفت و گو متشکرم. بی صبرانه برای زمانی که می‌خواهم درباره ی رویداد بعدی که آماده می‌کنیم اطلاعات بیشتری را به اشتراک بگذارم، هیجان ‌زده هستم.

راشل: من هم همینطور. از شما متشکرم!