روش های دستیابی به درآمد قابل سنجش

روش های دستیابی به درآمد قابل سنجش

روش های دستیابی به درآمد قابل سنجش

روش های دستیابی به درآمد قابل سنجش 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

روش های دستیابی به درآمد قابل سنجش

افراد زیادی با دیدن تعداد لایک، میزان به اشتراک گذاری یا تعداد دانلود مقالات خود بسیار هیجان زده میشوند اما این اعداد معیار درستی برای اندازه گیری میزان فروش هستند؟

نحوه دستیابی به درآمد قابل سنجش از طریق ساده سازی استراتژی بازاریابی رشد

افراد به سادگی از تعداد لایک های فیس بوک، شرکت کنندگان وبینار و دانلود مقالات سفید (گزارش های معتبر) هیجان زده می شوند زیرا پیگیری این معیارها آسان است. اما در اینجا مشکلی وجود دارد زیرا این معیارها هیچ تأثیری بر روی ردیابی درآمدی که مستقیماً با استراتژی بازاریابی رشد شما مرتبط است، ندارند. آگاهی از تعداد دنبال کنندگان جدید توییتر در ماه گذشته یا تعداد بازدیدکنندگان جدیدی که به وب سایت شما آمده اند، آن را کاهش نمی دهد. توانایی شما در محاسبه سودهای ناشی از درآمد مربوط به اقدامات صورت گرفته در استراتژی بازاریابی رشد شما باید موضوع اصلی باشد.

از هر ۱۰ بار، ۹ بار این اتفاق می افتد: فرد از کسب و کار می پرسد که چگونه آمار و ارقام فروش آنها از سرمایه گذاری بازاریابی دیجیتال پیشی گرفته است. سازمان پاسخ می دهد، “ما ماه گذشته ۹۷۶ مشتری راغب داشتیم، بنابراین برخی از فروش ها نتیجه آن است”. این غیر قابل توجیه است. اکنون تصور کنید که این مکالمه لذت بخش است؛ این شرکت می تواند به به این سؤال پاسخ دهد مبنی بر اینکه، درآمد آنها کاهش یافته در حالی که اظهار شده تا بیش از ۱۲۰% بازگشت در سرمایه گذاری بازاریابی داشته اند.

شفافیت قطعی و درک کامل در مورد اینکه کدام کمپین دارای عملکرد بهتری بوده، کدام یک از آنها خسارت دیده، و تجزیه و تحلیل این داده ها برای ایجاد برخی اصلاحات در استراتژی بازاریابی رشد شما، بیانگر سود ناشی از درآمد قابل سنجش، و رشد سالانه سازمان شما است. شما هنگام ایجاد شراکت با بهترین مؤسسات بازاریابی دیجیتال با سهام رشد تجاری سفارشی، به طور خودکار از فرایند بازاریابی مطلع هستید که ثابت می کند در کمک به شما در تحقق اهداف درآمد خود از طریق محیط قابل سنجش که با ابزارها و استراتژی های سفارشی مناسب قابل اجرا است، موفق است.

اینها کاملاً با کمک به شرکت شما در دستیابی به اهداف منحصر به فرد خود همسو و منطبق هستند و سهم رشد در یک محیط بسیار چابک رشد می کند.

این مقاله برای CFO ها، CMO ها، مدیران بازاریابی، و تصمیم گیرندگان اجرایی در نظر گرفته شده است که نقش مهمی را در سازمان خود ایفا می کنند تا درآمد مبتنی بر عمل حاصل از سرمایه گذاری بازاریابی خود را فراهم کنند.

پذیرای خریدار ( Buyer ) جدید باشید.

به منظور دستیابی به رشد درآمد قابل سنجش از طریق خدمات بازاریابی، باید از بینش عمیقی در مورد نحوه درک خدمات و محصولات توسط خریداران جدید برخوردار باشید. این به معنای آگاهی در مورد نحوه تصمیم گیری خرید آنها است. روزهایی که مصرف کنندگان برای آموزش خود به تیم های فروش متکی بودند، سپری شده است؛ “خریدار جدید” باهوش است، تحقیق و جستجو می کند، مقاله های سفید (گزارش های معتبر) را مورد مطالعه قرار می دهد، به وبینار می پیوندد، سایت های پژوهشی را خوانده و به انجمن های گفتگو می پیوندد. خریداران امروز، بدون کمک تیم فروش، به نقاط ضعف خود پی برده و بر اساس محتوایی که می خوانند، تصمیمات خرید را اتخاذ می کنند. در عوض، آنها تحقیق و بررسی خود را فارغ از هر گونه تأثیر خارجی انجام می دهند.

کسب و کارها به منظور کارآمد کردن استراتژی بازاریابی رشد و پیگیری سود ناشی از درآمد، باید با هدف ردیابی فعالیت “خریداران جدید” و تأثیرگذاری بر عملکرد آنها، آگاهانه پذیرای آنها باشند.

فرایند خرید به عنوان چرخه خرید

از اولین تعامل خریدار با محتوای خود، این را به عنوان آغاز چرخه درآمد در نظر بگیرید. هنگامی که مشتری راغب شما مشکل خود را شناسایی کرد، محصول شما را به عنوان راه حل نهایی خود تشخیص داد و خرید را انجام داد، چرخه خریدار کاملاً خاتمه می یابد. سؤال واقعی سازمانها این است که چگونه درک چرخه خرید منجر به رشد درآمد قابل سنجش می شود.

سالها پیش، بخشهای فروش و بازاریابی برای اتمام چرخه فروش برای برقراری ارتباط اثربخش تلاش می کردند. امروزه مؤسسات بازاریابی می توانند از CRM استفاده کنند که بازاریابی و فروش را با هم ادغام می کند و هر کدام را به طور یکسان مسئول ایجاد درآمد می کند.

هنگامی که بازاریابان از یک پلت فرم واحد برای مجزا کردن کانال های بازاریابی از طریق استراتژی درآمدزا استفاده می کنند، امکان تعیین بخش هایی از فعالیت بازاریابی و فروش شما که اثربخش هستند (و حوزه هایی که ناموفق اند) میسر است. در نتیجه، درآمد کسب شده را می توان در اقدام اصلی یافت.

رشد درآمد و هماهنگی تیم

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که شرکتها مرتکب می شوند این است که وقتی بازاریابی صورت می گیرد و در فرآیند فروش وارد می شود، با معیارهای جذاب جدید آراسته می شود و آنها دست از کار می کشند. بازاریابی و فروش باید کارآمدتر شوند تا در همکاری کامل با هم فعالیت کنند.

مطمئن باشید تمام اعضای تیم فروش و بازاریابی شما از اصطلاحات مشابهی استفاده می کنند. غالباً، درآمد از دست رفته زمانی اتفاق می افتد که اصطلاحی به صورت نادرست استفاده شده یا به اشتباه تفسیر شود، بنابراین منجر به عملی می شود که دارای نتیجه ناخوشایندی است.

ابزارهای خود را کارآمدتر کنید.

عرصه بازاریابی دیجیتال دارای تقاضاهای متعددی است. فقط کافی است به سازمان ها سری بزنید (در کار آنها دخالت کنید) و به احتمال زیاد به تعداد نامناسبی از ابزارها و افزونه ها (پلاگین ها) دست خواهید یافت. از Google Analytics  گرفته تا MailChimp و از  SpyFu گرفته تا SEMrush، شرکت ها به علت فضای پراکنده و گسترده ای که سعی دارند در آن رشد کنند، خود را مکلف به ساختن مجموعه خود می دانند.

ابتدا مشخص کنید که ابزارهای شما چه کاری انجام می دهند. اکثر افراد، کمتر از نیمی از قابلیت های مجموعه ابزار خود را بکار می گیرند. سپس وظایف مربوط به فروش و بازاریابی را که قرار است انجام دهید، مشخص کنید و به دنبال راه حل هایی برای انجام استراتژی از طریق قابلیت های متعدد از یک منبع پلت فرم واحد، در مقابل یک ابزار برای هر کار باشید.

به منظور درک معیارهای کلی و دراز مدت که مهم هستند، روش مؤثری باید وجود داشته باشد که امکان پیگیری درآمد با ارائه داده های گرد آوری شده را فراهم سازد.

بررسی دقیق داده های مهم از اهمیت زیادی برخوردار است، بنابراین استفاده از CRM با اتوماسیون بازاریابی که هنگام گردآوری داده های مؤثر در تبدیل ها، وظایف صحیح را انجام می دهد، منجر به رشد قابل سنجش و مقیاس پذیر خواهد شد. فقط اطمینان حاصل کنید که از یک تیم بازاریابی ماهر بهره مند هستید که قادر به تجزیه و تحلیل داده ها و راه اندازی کمپین های لازم بر اساس یافته ها است در حالی که همه چیز را به کسب درآمد مرتبط می سازد.

بیایید به موضوع اتوماسیون بازاریابی بپردازیم: حتی اگر CRM شما از معتبرترین پارامترهای اتوماسیون بازاریابی، از قبیل هاب اسپات بهره مند باشد، این بدان معنا نیست که می توانید “آن را اِعمال کرده و فراموش کنید”.

مؤسسه بازاریابی رشد شما باید به طور مستقل یا با تیم شما برای انجام تاکتیک های هدف قرار دادن مخاطب بر اساس پیام درست، بررسی معیارها برای افزایش دسترسی، طبقه بندی مشتریان راغب، انطباق کمپین های مناسب و هماهنگی (تلفیق) و طراحی سفر خریدار به نقطه تبدیل، فعالیت کند. اتوماسیون بازاریابی منجر به افزایش توانایی دستیابی به افراد بیشتر، جذب مشتریان راغب بیشتر و برقراری ارتباط با مشتریان به شیوه ای کارآمد می شود در حالی که همه چیز را در یک مرکز واحد نگه می دارد که هر عملی را می توان به درآمدزایی مرتبط ساخت.

سهم بازاریابی رشد را کسب کنید.

در نهایت، دستیابی به درآمد قابل سنجش از سرمایه گذاری بازاریابی شما که می تواند به مدیرعامل شما گزارش شود، به افراد، استراتژی ها و ابزارهای مؤثر در کمک به شما در تحقق اهداف فروش تان وابسته است. با این حال، همه کسب و کارها مناسب نیستند.

چرخه فروش ( sales cycle ) شما باید عقلانی و منطقی باشد و ملاحظات دیگری نیز وجود دارد. بهترین گزینه شما این است که با یک مؤسسه بازاریابی رشد تماس بگیرید و قرار ملاقاتی تنظیم کنید تا به بررسی دقیق کسب و کار خود بپردازید و ببینید آیا موقعیت مناسبی است یا خیر.