روابط عمومی دیجیتال چیست و چگونه می تواند به برند شما کمک کند؟

روابط عمومی دیجیتال چیست و چگونه می تواند به برند شما کمک کند؟

روابط عمومی دیجیتال چیست و چگونه می تواند به برند شما کمک کند؟

روابط عمومی دیجیتال چیست و چگونه می تواند به برند شما کمک کند؟ 1400 1000 دکتر علی ناصرحجتی

روابط عمومی دیجیتال چیست و چگونه می تواند به برند شما کمک کند؟

روابط عمومی دیجیتال در حال تبدیل شدن به عنصری بسیار حیاتی در بازاریابی دیجیتالی است که همین موضوع درک و شناسایی آن را برای بازاریابان مهم ساخته است.

روابط عمومی دیجیتال چیست و چگونه می تواند به برند شما کمک کند؟

هرچنداغلب مارک‌های تجاری از عملکرد روابط عمومی(PR) اطلاع دارند؛ اما اصطلاح”روابط عمومی دیجیتالی” همچنان برای بسیاری اصطلاحی جدید محسوب میشود. روابط عمومی دیجیتال در حال تبدیل شدن به عنصری بسیار حیاتی در بازاریابی دیجیتالی است که همین موضوع درک و شناسایی آن را برای بازاریابان مهم ساخته است. هرچند اهداف روابط عمومی سنتی و دیجیتال تا حدی مشابه هستند  اما مشارکت روابط عمومی تجاری با سئو تفاوت مابین این دو را شدت می‌بخشد و دقیقا همین تفاوت است که روابط عمومی دیجیتال را به بخشی جدایی ناپذیر از هر کمپین بازاریابی در سال ۲۰۲۰ تبدیل کرده است.

آیا روابط عمومی دیجیتال همان روابط عمومی سنتی است؟

روابط عمومی دیجیتال به معنای ایجاد محتوای کافی به منظور پوشش دادن و مهم تر از آن؛ ارتباط دادن مارک تجاری با نشریات و وب سایت ها بوده و به احتمال زیاد به شکل موارد زیر است:

  • خبرنامه جدید استاندارد با موضوعی جذاب و مناسب
  • محتوایی خلاقانه همچون مقاله ای پژوهشی یا ابزاری تعاملی
  • واکنش فعالانه به خبرنامه(به نیوزجکینگ(موج سواری خبری) نیز معروف است).

روابط عمومی دیجیتال مرز مابین سئو(بهینه سازی موتور جستجو) و روابط عمومی سنتی را از بین می‌برد. روابط عمومی دیجیتال شامل گیره های(موضوعات جذاب) جذاب خبری با محتوای بهینه شده و با هدف کسب حمایت مناسب انتشارات و وب سایت‌های مربوطه برای سایت مارک تجاری شما است.

 در حالیکه روابط عمومی سنتی بیشتر بر روزنامه ها و نشریه‌های چاپی تاکید دارد، روابط عمومی دیجیتالی بر کسب حمایت و پشتیبنی رسانه های پوشش دهندۀ آنلاین تاکید دارد. علاوه بر تقویت اعتبار مارک تجاری وافزایش آگاهی عمومی به شکلی گسترده، روابط عمومی دیجیتال تاثیرگذار بایستی بر بهبود رتبه بندی واژگان کلیدی و در مبحث ترافیک آنلاین؛ بر نام تجاری  نیز متمرکز باشد.

چرا روابط عمومی دیجیتال برای پیشبرد  نام تجاری اهمیت دارد؟

حال که مفهوم روابط عمومی دیجیتال را کمی بیشتر درک کردید، وقت ارزیابی مزایای آن در یاری رساندن به مارک تجاری خود رسیده است.

  1. به نفع تلاش های شما در زمینه سئو است.

گوگل به سایت‌هایی که منابع معتبر اطلاعاتی پرکیفیتی به شمار می‌آیند؛ پاداش می‌دهد. با دریافت ارجاعات از سوی دامنه‌های معتبر، نام تجاری شما می‌تواند به عنوان پیشرو و رهبر فکری و شرکتی ارزشمند در حوزه تخصصی خود شناخته شود. این کار به نوبه خود می‌تواند به بهبود رتبه بندی مارک تجاری  شما در رتبه بندی جستجو کمک نماید.

  1. می تواند آگاهی را به سرعت بهبود بخشد.

خواه تلاش‌های روابط عمومی دیجیتال منجر به پوشش ملی، منطقه ای یا صنعتی شود یا نه، مارک تجاری  شما را در مقابل دید مخاطبان جدیدی از خوانندگان و مشتریان بالقوه قرار خواهد داد. اگر این نشریات پیوند (لینک)هایی را شامل شوند؛ می توانند میزان بازدید سایت شما را به میزان قابل توجهی افزایش داده و بر میزان  فروش تأثیر بگذارند.

  1. می تواند اعتبار و وفاداری به مارک تجاری شما را بهبود بخشد.

کمپین های منحصر به فرد و خلاقانه که روابط عمومی دیجیتال را با خودبه همراه دارند به شما این امکان را داده تا فرصت‌هایی را به منظور توسعه اعتبار نام تجاری خود خلق کنید. با جستجوی ساده نام تجاری شما در گوگل؛ مصرف کنندگان شاهد کسب و کار شما در نشریات معتبر خواهند بود که مارک تجاری  شما را فعال و معروف نشان می دهد. داستان ها و دیگر ابزارهای جالب نیز می توانند توجه مشتریان جدید و پیشین را به خود جلب کرده  و روایتی فراتر از پیام های فروش عادی و روزمره  در اختیار مصرف کنندگان قرار دهند.

چرا روابط عمومی دیجیتال نوعی  استراتژی لایه ای کلیدی محسوب میشود؟

به هنگام استفاده از روابط عمومی دیجیتال، به کار گیری تمامی منابع بازاریابی در یک کمپین تبلیغاتی منحصر  به منظور  اطمینان از این که کمپین مذکور بزرگترین کمپین در نوع خود خواهد بود؛ وسوسه انگیز به نظر می رسد. با این حال  لازم است  تا از یک استراتژی لایه‌ای مشتمل بر رویکرد “همواره روشن” و انواع تاکتیک‌ها در راستای دستیابی به موفقیت مستمر استفاده شود. با داشتن یک استراتژی چند لایه در زمینۀ رویکرد روابط عمومی دیجیتالی خود، نام تجاری شما می تواند زوایای مختلفی یافته  و به جای تکیه بر یک داستان به تنهایی؛ انتشارات متعددی را شامل شود.

کمپین ها

اگر هدف و مقصود تلاش های روابط عمومی دیجیتالی ارتقای آگاهی از خدماتی باشد که شما ارائه می‌دهید ، پس سعی کنید همراه با تیم یا همکاران خود در این حوزۀ خاص به ایده پردازی بپردازید. ایده‌های کمپین شما بایستی با حقایق و داده ها پشتیبانی شوند، زیرا روزنامه نگاران برای درج تبلیغات شما در نشریه های خود به حقایق مستدل نیاز دارند. به محض این که زاویه ای منحصر به فرد برای کمپین خود پیدا کردید، بدانید که  برنده هستید.

به عنوان روشی خارق‌العاده در راستای افزایش آگاهی از نام تجاری، کمپین ها ازاین پتانسیل برخوردار بوده که لینک‌های چندین نشریه را در یک جلسه اطلاع رسانی کنند. متأسفانه ممکن است برخی اوقات کمپین‌ها شکست بخورند؛ از این رو به روابط عمومی صبور برای تغییر و تلاش دوباره و دوباره نیاز است.

توسعه رهبری اندیشه

رهبری اندیشه که اغلب  تحت عنوان روشی برای تعامل با نشریات صنعتی در نظر گرفته میشود؛ استفاده از تخصص مارک تجاری  شما به منظور آموزش دیگر  متخصصان صنعتی یا مصرف کنندگان را شامل می‌شود. تکنیک محبوب رهبری اندیشه مشتمل بر ایده پردازی در خصوص موضوعات مورد توجه  صنعت و دسترسی به نشریات مربوطه است که نظر یا مقاله ای در این خصوص ارائه می‌دهند. مارک‌های تجاری بایستی زاویه منحصر به فرد و آگاهانه ای در این زمینه ایجاد کرده  تا از تحریف نشریه های خبری  صنعتی  مصون بمانند.

چنین ارتباطی می‌تواند از کمپین‌های بزرگتر پشتیبانی کرده و جریان پیوسته ای از لینک‌ها  و پوشش های خبری را همراستا با  ابتکار عمل هایی با منابع قوی ارائه دهد.

کمپین های واکنشی

روابط عمومی واکنشی برای برخی در بالای فهرست اولویت ها قرار دارد. کمپین واکنشی به مفهوم  واکنش به فرصت های خبری یا فعالیت های تجاری بوده  که می تواند به سود روابط عمومی استفاده شود.

توییتر ابزاری محبوب برای روابط عمومی واکنشی است، زیرا روزنامه‌نگاران به شکلی منظم برای تهیه نسخه پشتیبان از داستان های خود در پلتفرم رسانه های اجتماعی ، با هشتگ های ” prrequest” یا ” journorequest ” به دنبال نظرات متخصصان هستند.

منبع واکنش(Response Source) ابزاری خارق العاده برای مشاغلی است که به دنبال آغاز کار با روابط عمومی دیجیتال واکنشی هستند. وقتی روزنامه‌نگاران به دنبال محتوا یا نظرات هستند، درخواست ایشان به طور مستقیم به صندوق ورودی شما ارسال می‌شود. با این شیوه خواهید توانست الگوی مرتبط با مارک تجاری خود را بررسی کرده  و تنها با چند گام ساده به پیروزی فوری دست یابید.

خلاصه

امروزه هر استراتژی بازاریابی دیجیتالی  برای پشتیبانی به روابط عمومی دیجیتال نیاز دارد. با داشتن مزایای رتبه بندی جستجو، افزایش آگاهی از نام تجاری و اعتبار و شهرت بهتر، مطمئناً آیا این امر؛ امری بدیهی نیست!

اما فراموش نکنید برای اطمینان از موفقیت‌آمیز بودن استراتژی روابط عمومی دیجیتال، استراتژی لایه ای راهکار اصلی است. با تاکید بر زوایای متعدد در کمترین زمان ممکن به موفقیت مارک تجاری خود نائل خواهید شد.