راهنمای نهایی استراتژی بازاریابی دیجیتال برای سال ۲۰۲۲ !

راهنمای نهایی استراتژی بازاریابی دیجیتال برای سال 2022 !

راهنمای نهایی استراتژی بازاریابی دیجیتال برای سال ۲۰۲۲ !

راهنمای نهایی استراتژی بازاریابی دیجیتال برای سال ۲۰۲۲ ! 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

راهنمای نهایی استراتژی بازاریابی دیجیتال برای سال ۲۰۲۲ !

آیا اخیراً به اجرای یک استراتژی بازاریابی دیجیتال برای تجارت خود فکر کرده اید؟

استراتژی بازاریابی دیجیتال در سال ۲۰۲۲ برای کسب و کارها جهت رونق آنلاین اهمیت فزاینده ای پیدا کرده است. در این راهنمای استراتژی بازاریابی دیجیتال، ما همه ی عوامل را در یک استراتژی بازاریابی دیجیتال بررسی می کنیم. چرا کسب و کار شما به یک استراتژی بازاریابی دیجیتال نیاز دارد، چگونه می توان آن را ایجاد کرد و چگونه استراتژی موجود را بهبود بخشید.

تصور کنید – شما در حال راه اندازی یک کسب و کار موفق از طریق فروشگاه خود هستید، جایی که مشتریان زیادی دارید. محصول/خدمات شما فوق العاده است و شما آن را می دانید! با این حال، اخیراً «بازاریابی دیجیتال»، «تجارت الکترونیک» و اصطلاحات دیگری را دیده ‌اید که خیلی از آن ها اطلاعی ندارید.

شما می دانید که باید یک حضور آنلاین ایجاد کنید، فقط نمی دانید که باید از کجا شروع کنید. اگر این وضعیت شبیه به وضعیت شما به نظر می رسد، پس ادامه دهید!

اگر می خواهید اطلاعات عمیق تری در مورد استراتژی بازاریابی دیجیتال سفارشی شده برای کسب و کار خود داشته باشید، همین امروز با Agile Digital Strategy تماس بگیرید.

همین امروز با ما تماس بگیرید.

۱. استراتژی بازاریابی دیجیتال چیست؟

یک استراتژی بازاریابی دیجیتال ، به زبان ساده ، یک برنامه است.

مهم نیست در تجارت چه اقدامی انجام می دهید، اگر به درستی برنامه ریزی نکنید، احتمال شکست خود را افزایش می دهید. شما بدون استفاده از نقشه به یک شهر جدید سفر نمی کنید، بنابراین اجرای یک کمپین بازاریابی دیجیتال بدون استراتژی متفاوت نیست.

یک استراتژی بازاریابی دیجیتال باید مانند بسیاری از برنامه های دیگر تدوین شود. در مورد یک هدف تصمیم بگیرید، مخاطب هدف خود را شناسایی کنید، یک شخصیت خریدار ایجاد کنید، شبکه های بازاریابی خود را شناسایی کنید، و جدول زمانی خود را درست تنظیم کنید.

۲. چرا در سال ۲۰۲۲ به یک استراتژی بازاریابی دیجیتال نیاز دارید؟

طبق آمار اداره آمار کار، ۲۰ درصد از مشاغل در ۲ سال اول شکست می خورند، در حالی که ۷۵ درصد از مشاغل در ۱۵ سال شکست می خورند.

از همان ابتدا، کسب ‌و کارهای جدید شانس خود را در برابر خود دارند. چندین فاکتور برای شروع موفقیت آمیز، حفظ و توسعه کسب و کار شما مورد نیاز است. یکی از بزرگ ترین دلایل شکست ، برنامه ریزی ضعیف است. این امر در مورد مشاغل موجود که به صورت آنلاین در حال حرکت هستند نیز صدق می کند.

اگر کسب و کار شما به هر صورت یا شکلی حضور آنلاین دارد، باید یک استراتژی بازاریابی دیجیتال را در آن بگنجانید. اگر کسب و کار شما به صورت آنلاین در حال حرکت است، قطعاً باید یک استراتژی بازاریابی دیجیتال را وارد کنید.

۳. چه کسی به یک استراتژی بازاریابی دیجیتال نیاز دارد؟

هر کسی که در مورد راه اندازی یک کسب و کار موفق جدی است نیاز به یک استراتژی بازاریابی دیجیتال دارد.

اغلب مشتریان از ما می پرسند که آیا به یک استراتژی بازاریابی دیجیتال نیاز دارند یا خیر. این قابل درک است که مطمئن نباشید و احساس کنید که می توانید بدون آن دوام بیاورید. با این حال، مهم نیست که کسب و کار شما چه اندازه ای دارد، همه می ‌خواهند از رقبا جلوتر بمانند و به رشد خود ادامه دهند.

ایجاد یک استراتژی بازاریابی دیجیتال به شما این امکان را می دهد که یک برنامه داشته باشید و مطمئن شوید که مراحل بعدی کمپین خود را می دانید. این استراتژی می تواند به شما در صرفه جویی در زمان با تمرکز بر شبکه های بازاریابی صحیح کمک کند. همچنین به صرفه جویی در هزینه کمک می کند زیرا موجودی را برای مخاطبانی که برای کسب و کار شما مناسب نیستند هدر نمی دهید.

هر کسب ‌و کاری با حضور آنلاین و هر کسب‌ و کاری که به دنبال ایجاد حضور آنلاین است، نیاز به یک استراتژی بازاریابی دیجیتال دارد.

۴. چگونه یک استراتژی بازاریابی دیجیتال ایجاد کنیم ؟

تعیین اهداف

اولین قدم برای تدوین استراتژی بازاریابی دیجیتال، شناسایی اهداف و مقاصد شماست. چه این یک استراتژی کلی بازاریابی دیجیتال باشد یا مبتنی بر راه اندازی محصول جدید، تعیین اهداف و مقاصد شما کلیدی است.

آیا هدف شما دستیابی به فروش بیشتر است؟ برای ورود به یک منطقه جدید؟ برای به دست آوردن ترافیک جدید به وب سایت خود؟ صرفاً تعیین یک هدف کلی کارساز نخواهد بود. باید واقع بینانه و خاص باشد. به علاوه صرفاً تعیین هدف فروش بیشتر کافی نیست. اما تعیین هدف ۲۵ درصد فروش بیشتر در ۶ ماه قابل دستیابی است.

این اهداف باید با اهداف کلی کسب و کار شما مرتبط باشند. این به شما این امکان را می دهد که موفقیت استراتژی خود را با اهداف کلی خود اندازه گیری کنید.

مخاطب هدف

مرحله ی دوم در استراتژی بازاریابی دیجیتال شما باید شناسایی مخاطبان هدف شما باشد.

با تعریف مخاطبان هدف خود، می‌توانید عادات خرید، شبکه هایی که استفاده می ‌کنند، نیاز های آن ‌ها و غیره را شناسایی کنید. این کار به شما این امکان را می ‌دهد تا زمان و موجودی خود را در بلند مدت ذخیره کنید چون به شما اطمینان می ‌دهد که بر حوزه‌ هایی که بودجه خود را خالی می‌ کنید تمرکز نکنید.

شخصیت خریدار

شخصیت خریدار چیست؟ شخصیت خریدارنمایشی تخیلی از مشتری کامل شما است. شخصیت خریدار بر اساس تحقیقات و داده های پایگاه مشتری خود شما است.

برای ایجاد یک شخصیت خریدار، باید چندین ویژگی جمعیتی، از جمله سن، جنسیت، الگوهای خرید، شبکه های اجتماعی ترجیحی، نیاز ها ، انگیزه ها و اهداف را تعریف کنید. هر چه جزئیات بیشتر باشد بهتر است.

با ایجاد شخصیت خریدار، می توانید با همسو کردن چندین روش ارتباطی خود در کمپین خود، به ساختار کمپینتان کمک کنید. این به جذب پایگاه مشتری کامل کمک می کند و امکان دستیابی آسان تر مشتری / فروش را فراهم می کند.

شبکه های بازاریابی

بدنه ی اصلی استراتژی بازاریابی دیجیتال شما شامل شبکه های بازاریابی شما خواهد بود. شبکه های بازاریابی شامل حوزه هایی است که می خواهید در کمپین خود استفاده کنید. همه ی این ها به تحقیقات و اهداف قبلی شما مرتبط هستند.

برخی از نمونه‌های شبکه های بازاریابی عبارتند از سئو، PPC، اجتماعی پولی، اجتماعی ارگانیک، بازاریابی ایمیلی، بازاریابی محتوا و بسیاری دیگر. این شبکه ها باید بر اساس قیف بازاریابی باشد. قیف بازاریابی یک مثلث وارونه است. لایه بالایی آگاهی است، وسط آن بررسی و پایینی تبدیل است.

در مورد قیف بازاریابی توضیحات بیشتری وجود دارد، اما این جا یک خلاصه سریع در مورد آن است. بسته به قیمت محصول شما، مشتریان ممکن است قبل از خرید نیاز به آماده سازی داشته باشند. برای محصولی که ۲۵ یورو یا کمتر است، می توان آن را به عنوان یک خرید فوری تلقی کرد و مشتری ممکن است زمانی که محصول را برای اولین بار ببیند، آن را خریداری کند. با این حال هر چه قیمت بیشتر باشد، مشتری قبل از خرید به فکر بیشتری نیاز دارد.

به عنوان مثال، اگر شما یک تجارت تولیدی هستید و ماشین ‌های صنعتی را به ارزش ۳۰۰۰۰ یورو می‌ فروشید، قبل از تصمیم‌ گیری برای خرید، مشتری هدف شما باید به شدت آماده شود. آن ها از مرحله ی آگاهی شروع می کنند، جایی که برای اولین بار محصول شما را می بینند/ یا در مورد آن می شنوند. سپس آن ها باید چندین بار در طی چند ماه آن را ببینند.

به همین دلیل است که شناسایی شبکه های بازاریابی عالی برای تمرکز بر روی تبدیل مشتری ، بسیار مهم است.

جدول زمانی

جدول زمانی مرحله نهایی مهم در استراتژی بازاریابی دیجیتال شما است.

جدول زمانی مشخص می کند که چه مدت از شبکه های بازاریابی خاص استفاده کنید و اطمینان حاصل می کند که صبر و حوصله خود را حفظ می کنید زیرا تشخیص می دهید که نتایج یک شبه اتفاق نمی افتند. کمپین های بازاریابی پروژه های بلند مدتی هستند و باید به این ترتیب ارزش گذاری شوند. با ایجاد یک استراتژی بلند مدت، کسب ‌و کار خود را برای موفقیت بسیار بیشتر و بهتر از جستجو برای موفقیت کوتاه‌ مدت تنظیم خواهید کرد.

۵. چگونه می توان یک استراتژی بازاریابی دیجیتال موجود را بهبود بخشید؟

آیا استراتژی بازاریابی دیجیتال ایجاد کرده‌ اید و به نتایجی که می‌ خواهید نمی ‌رسد؟

نترسید، اینجا پایان دنیا نیست! هرکسی که در هر شکلی از کسب و کار مشارکت دارد می داند که موفقیت بعد از شکست می آید. از نظر ما چیزی به نام استراتژی بازاریابی دیجیتال شکست خورده وجود ندارد. فرصتی برای یادگیری و استفاده از آن به عنوان یک پیشرفت برای یک استراتژی بازاریابی دیجیتال حتی بهتر در آینده وجود دارد.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که تمام داده هایی را که می توانید ، از استراتژی فعلی خود جمع آوری کنید. سپس مشخص کنید که چرا فکر می کنید شکست خورده است. به مراحل ذکر شده برگردید و ببینید آیا بخشی فراموش شده است یا آنقدر که باید جزئیات دقیق نبوده اند.

سپس می ‌توانید ارزیابی کنید که آیا جایگزینی بخش‌ های خاص می‌ تواند استراتژی فعلی شما را بهبود بخشد، یا اینکه باید از نو شروع کنید.

۶. آیا می توانم خودم یک استراتژی بازاریابی دیجیتال ایجاد کنم؟

همانطور که آموخته اید، ایجاد یک استراتژی بازاریابی دیجیتال عالی می تواند بسیار زمان بر باشد. همچنین اگر به طور کلی به مفهوم بازاریابی دیجیتال عادت ندارید، ممکن است سنگین به نظر برسد.

این مسئله میتواند در مورد شما صدق کند ، به ویژه اگر صاحب یک کسب و کار کوچک هستید، یا اگر مجبور شده اید برخی از کارمندان خود را در طول کووید-۱۹ از کار بیکار کنید.

در حالی که قطعا می توان با استفاده از این راهنمای استراتژی بازاریابی دیجیتال، یک استراتژی بازاریابی دیجیتال خوب برای کسب و کار خود ایجاد کرد، اما متوجه شده ایم که بسیاری از مشتریان استراتژی خود را شروع می کنند و ساعت های بی شماری را قبل از مراجعه به آن برای کمک صرف می کنند.

Agile Digital Strategy از تیم کارشناسان ما برای ایجاد استراتژی بازاریابی دیجیتال کامل و سفارشی برای کسب و کار شما استفاده خواهد کرد. ما تجربه ی زیادی از هر بخش و صنعت به دست آورده ایم تا به ما این امکان را بدهد که بهترین استراتژی را که با اهداف شما همسو است ، به شما ارائه دهیم.

۷. آژانس استراتژی بازاریابی دیجیتال

در Agile Digital Strategy، ما به تجربه خود در تمام مسیرهای بازاریابی دیجیتال افتخار می کنیم. در مجموع، تیم ما بیش از ۵۰ سال تجربه در بازاریابی دیجیتال دارد و با بسیاری از برندهای برتر در هر صنعت کار می کند.

این ابزارها را در اختیار ما قرار داده است تا استراتژی های بازاریابی دیجیتال مشتریان خود را کامل کنیم و به رشد کسب و کار آن ها کمک کنیم. یکی از جدید ترین مشتریان ما از استراتژی بازاریابی دیجیتال خود که توسط Agile Digital Strategy ایجاد شده است استفاده کرد تا با موفقیت وارد بازار ایالات متحده شود.

ما همچنین پیشنهاد می کنیم هر حوزه ای را در استراتژی بازاریابی دیجیتال شما پیاده سازی کنیم. ما خدمات فردی و همچنین بسته ها را ارائه می دهیم.

اگر می‌ خواهید یک استراتژی بازاریابی دیجیتال که به شما کمک می ‌کند موفقیت طولانی ‌مدت کسب کنید را ایجاد کنید ، همین امروز با ما تماس بگیرید تا در مورد گزینه‌ های خود صحبت کنید.

نتیجه ی نهایی

چه یک کسب و کار کوچک باشید که به دنبال حضور آنلاین است، چه یک تجارت بزرگ که به دنبال افزایش مقیاس است ، چه شما یک تجارت فروش لباس از طریق فروشگاه تجارت الکترونیک خود باشید، یا یک تجارت فروش ماشین آلات تولیدی بزرگ؛ در هر صورت اگر کسب ‌و کاری هستید که در مورد رشد و موفقیت خود جدی هستید، باید یک استراتژی بازاریابی دیجیتال را در برنامه ی خود بگنجانید.

ایجاد موفقیت بلند مدت آنلاین در هیچ سالی مهم تر از سال ۲۰۲۲ نبوده است.