راهنمای فروش آنلاین از طریق مارکت پلیس

راهنمای فروش آنلاین از طریق مارکت پلیس

راهنمای فروش آنلاین از طریق مارکت پلیس

راهنمای فروش آنلاین از طریق مارکت پلیس 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

راهنمای فروش از طریق مارکت های بین المللی

اداره کردن فروشگاه موفق آنلاین خودتان عالی است، اینکه محصولتان در فروشگاه یا بوتیک به فروش برسد فروش، شهرت و در معرض دید بودن شما را نیز افزایش خواهد داد. این کار برای کسب ­وکار عالی است اما همیشه آسان نبوده است.

فروش آنلاین از طریق بازارهای جهانی : راهنما

معمولاً کسب­ وکارها تلاش می­کنند از این محصولات تا آنجا که ممکن است به قفسه فروشگاه ­ها وارد کنند. درحالی‌که اداره کردن فروشگاه موفق آنلاین خودتان عالی است، اینکه محصولتان در فروشگاه یا بوتیک به فروش برسد فروش، شهرت و در معرض دید بودن شما را نیز افزایش خواهد داد. این کار برای کسب ­وکار عالی است اما همیشه آسان نبوده است.

امروزه، این موضوع کاری ساده شده است. می­توانید در بزرگ­ترین فروشگاه­های آنلاین دنیا با صرف چند کلیک فروش داشته باشید و از فروش به پایگاه مشتریان آن­ها لذت ببرید. البته فروشگاه­ های بزرگ موردنظر واقعاً فروشگاه نیستند. آن­ها بازارهای آنلاین هستند. آمازون، ایتسی، و ای بی ( Amazon, Etsy, and eBay ) سه مورد از بزرگ­ترین فروشگاه ­ها در دنیای غرب بوده و برای بسط فروش، شهرت و در معرض دید بودن عالی هستند.

مزایای تنوع بخشیدن به کانال­های فروشتان

تنوع بخشیدن به کانال­ های فروش تعداد مشتریانی که می­توانند محصولات شما را بیابند را افزایش می­دهد. با بهینه­ سازی درست می­توانید بر روی بهبود فهرست­ هایتان کار کنید به نحوی که به جای صرف وب­سایتتان از همه کانال­ ها فروش داشته باشید. بله، هزینه ­هایی برای فروشنده وجود دارد. این هزینه­ ها معمولاً درصدی از هر فروش شما است، هرچند استثنائاتی وجود دارد. همچنین ممکن است نخواهید فروش در کانال­های بسیار را شروع کنید، زیرا آنچه در اینجا اهمیت دارد کیفیت است.

کانال­های برتر برای فروش

کانال­های بسیاری وجود دارد که می­توانید به راحتی در آن­ها بفروشید، اما برای شروع، بر آمازون، ایتسی و ای بی تمرکز کنید.

آمازون

آمازون یکی از بزرگ­ترین بازارها در جهان است. ۶/۲ میلیارد بازدید دارد، به طور میانگین فروش ۳۵۰ میلیون محصول در سال (درحالی‌که اغلب آن­ها از طرف فروشندگان حرفه­ ای هستند) داشته و در مقایسه با گوگل، مشتریان زمانی که محصولات را جستجو می­کنند، از آمازون دو برابر استفاده می­کنند. برای موفقیت در آمازون، باید به جستجوی منظم محصول آمازون و جستجوی رقیب در آمازون متعهد شوید. می­توانیم این کار را برای شما انجام دهیم به نحوی که به جای تقسیم کردن توجهتان بین موارد مختلف، بتوانید دو کانال پررونق برای کسب ­وکارتان داشته باشید.

مزایای فروش در آمازون

آمازون ۳۱۰ میلیون کاربر فعال دارد، ۹۰ مورد آن­ها کاربران پرایم ( Prime users ) هستند. خانه و آشپزخانه محبوب­ترین طبقه است و به طور میانگین ۳/۶۴ میلیون محصول فروش سالانه دارد و این طبقه ۶۰% پرفروش­ترین محصولات آمازون را در خود دارد. با در نظر گرفتن این نکته، ابزار و لوازم تعمیرات خانه و پوشاک و لوازم تزئینی هم فروش خیلی خوبی دارند. همچنین مزیت افزوده در بسیاری موارد وجود دارد (۹ مورد از ۱۰ مورد)، مشتری محصولی را در آمازون برای قیمت بهتر جستجو می­کند، حتی اگر محصلتان را در سایت تجارت الکترونیک خودتان بیابد.

تنها مسئله متمایز بودن است. به همین دلیل است که استفاده از ابزار جستجوی رقیب آمازون بسیار اهمیت دارد. جستجوی رقیب باید برای بهبود فهرست بندی و نظارت بر فعالیت آن­ها انجام شود. اگر موجودی محصولشان تمام شده است، می­توانید از فرصت استفاده کرده و معامله­ ای برای محصول خودتان پیشنهاد دهید یا فهرستی را حمایت مالی کنید که توجه مشتریان رقبایتان را جلب می­کند.

هزینه ­های فروشنده

نحوه فروش در آمازون بسیار ساده است. اگر کمتر از ۳۵ آیتم در ماه بفروشید، در این صورت می­توانید برنامه پایه را انتخاب کنید که به شما اجازه می­دهد هر فهرستتان ۷۵/۰ پوند باشد. مدل حرفه­ ای شما را ملزم نمی­کند همه فهرست­ را بخرید. در عوض فقط باید ماهانه ۲۵ پوند بپردازید. البته این تنها هزینه نیست. هر طبقه هزینه فروشنده خودش را دارد، که به هزینه ارجاعی معروف است. به‌عنوان‌مثال، بازی­های ویدئویی ۱۵% قیمت را در آمازون دارند، درحالی‌که لوازم الکتریکی مصرف­کننده ۷% هزینه را دریافت می­کنند. نرخ ارجاعی میانگین حدود ۱۵% است.

ایتسی

نمی‌توانید محصولات شرکت­ دیگری را در ایتسی بفروشید. این خلاف قوانین و مقرراتشان است. به همین دلیل صنعتگران و کسب­ و کارهای کوچک ایتسی را به آمازون ترجیح می­دهند، چون بیشتر بر محصولات با ساخت حرفه ای و قیمت فروش مجدد تمرکز دارد.

فروش آنلاین

مزایای فروش در ایتسی

اگر محصولاتتان را خودتان می­سازد، می­خواهید از جامعه­ای پررونق و ابزارهای قدرتمند استفاده کنید، و بودجه یا ابزار لازم برای مدیریت وب­سایت خودتان را ندارید، ایتسی گزینه ­ای عالی است. البته باید در پی مدیریت سایت تجارت الکترونیک و حساب کاربری ایتسی باشید تا فهرست­ هایتان را تنوع ببخشید اما بسیاری از فروشندگان از ایتسی شروع کرده و از آنجا ادامه می­دهند.

هزینه­ های فروشنده

هزینه ­های فروش ایتسی استاندارد هستند. شما به ازای هر فهرستی که ارائه می­دهید ۲۰/۰ دلار و بعد ۵% هزینه معامله را پرداخت می­کنید. ۵% برای هزینه کل، و بنابراین، قیمت و هزینه پست، است. در انگلستان، ممکن است مجبور شوید VAT هم تهیه کنید، بسته به اینکه از کسب ­وکارتان چقدر به دست می­ آورید و آیا شامل قوانین مالیاتی می­شود یا خیر.

ای بی

ای بی اغلب برای فروش اموالتان بهترین گزینه است. سایر بازارهای مشابه بازار فیس بوک و سایر بازارهای محلی هستند که برای مردم عادی که لباس­های قدیمی، مبلمان، لوازم الکترونیکی و غیره خود را می­فروشند تهیه شده ­اند.

مزایای فروش در ای بی

اگر می­خواهید خانه­ تان را تمیز کنید، در این صورت ای بی جایی است که باید بروید. ایتسی هم بخشی برای اقلام قدیمی دارد، بنابراین قرار دادن فهرست در هر دو این سایت­ها می­تواند برایتان مفید باشد (اما مراقب باشید یک محصول را دو بار نفروشید، چون هر دو یک نوع هستند).

هزینه فروشنده

اولین ۱۰۰۰ فهرست برای هر فروشنده ای بی رایگان خواهد بود. بعد از آن، هزینه ۳۵/۰ پوند برای هر فهرست جدید وجود خواهد داشت. همچنین در مرحله پرداخت هم هزینه ­ای وجود دارد که ۱۰% است. برخلاف آمازون و ایتسی، سقف ۲۵۰ پوند دارد، بنابراین اگر چیزی بیش از ۲۵۰۰ پوند بپردازید، مجبور نیستید مبلغ بیشتری به ای بی بپردازید.

بسته به خدمتی که استفاده می­کنید هزینه­ های فروشنده متفاوتی وجود دارد. مناقصه­ های منظم، قیمت رزرو، همین الان بخر، و غیره هم وجود دارد که هزینه­ های فروشنده را تغییر می­دهند.

به‌طورکلی، اینکه از کدام بازار استفاده کنید  کاملا به نوع کسب و کارتان بستگی دارد.