راهنمای عملی جهت استفاده از رویکرد بازاریابی میکرو اینفلوئنسر در سال ۲۰۲۲

راهنمای عملی جهت استفاده از رویکرد بازاریابی میکرو اینفلوئنسر در سال 2022

راهنمای عملی جهت استفاده از رویکرد بازاریابی میکرو اینفلوئنسر در سال ۲۰۲۲

راهنمای عملی جهت استفاده از رویکرد بازاریابی میکرو اینفلوئنسر در سال ۲۰۲۲ 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

اینفلوئنسر مارکتینگ تا چند سال پیش به عنوان یک کلمه کلیدی در صنعت بازاریابی مطرح بود. اکنون هر طرح بازاریابی بدون استراتژی اینفلوئنسر مارکتینگ مناسب، ناقص است.

اینفلوئنسر مارکتینگ تا چند سال پیش به عنوان یک کلمه کلیدی در صنعت بازاریابی مطرح بود. اکنون هر طرح بازاریابی بدون استراتژی اینفلوئنسر مارکتینگ مناسب، ناقص است.

به حدی که برند های بزرگی مانند دیور آن را استراتژی بازاریابی اصلی خود قرار می دهند.

دیور، در یکی از کمپین ‌های اخیر خود به نام ۶۷ طیف پوست، با یک آژانس اینفلوئنسر مارکتینگ مشهور جهانی همکاری کرد تا کمپینی را برای جشن گرفتن بنیاد دیور برای همیشه، راه‌ اندازی کند – طیفی منحصر به فرد از ۶۷ طیف پایه. این یکی از فراگیرترین کمپین های آن ها بود.

و این فقط یک نمونه کوچک است. اینفلوئنسر مارکتینگ نه تنها برند ها را به دستیابی که نیاز دارند، می رساند، بلکه تعامل لازم در پروفایل رسانه ‌های اجتماعی آن ‌ها را نیز ایجاد می کند.

اهمیت روز افزون اینفلوئنسر مارکتینگ باعث ایجاد آژانس های بازاریابی اینفلوئنسر بسیار چشمگیر مانند Buttermilk، Hyperfactory و بسیاری دیگر شده است.

این آژانس های اینفلوئنسر مارکتینگ چه کاری می کنند؟

برای مثال، Hypefactory که یک آژانس بازاریابی اینفلوئنسر است، در تقاطع فناوری و خلاقیت فعالیت می‌ کند، جایی که راهی برای ادغام هوش مصنوعی برای ایجاد استراتژی‌ های اینفلوئنسر و خلاقانه برای مشتریان خود پیدا کرد.

فناوری به آن ها کمک می کند تا بر اساس اهداف کمپین خود، اینفلوئنسر های مناسب را برای مشتریان خود انتخاب کنند.

آن ها واقعاً در تقاطع اتوماسیون و ارتباطات انسانی هستند، جایی که کارشناسان را با برند ها برای تبلیغات مبتنی بر عملکرد مرتبط می کنند.

اینفلوئنسر مارکتینگ روز به روز جالب توجه می شود. زمانی بود که تنها افراد مشهور به عنوان اینفلوئنسر در نظر گرفته می ‌شدند، اما از زمان ظهور و شکل گیری پلتفرم ‌های رسانه ‌های اجتماعی، افراد زیادی را از طبقات مختلف دیده ‌ایم که در پروفایل‌ های خود طرفدارانی را ایجاد کرده اند.

آنها با درگیر شدن مداوم و ارائه محتوای با کیفیت، گروه های کوچک را در این گروه بزرگ رسانه های اجتماعی ایجاد کرده اند.

و افرادی که چنین پروفایل هایی را اداره می کنند، میکرو اینفلوئنسر نامیده می شوند.

به روشی قابل سنجش تر، میکرو اینفلوئنسرها افرادی هستند که بین ۱۰۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰۰ دنبال کننده دارند.

برخلاف هنجار رایج، میکرو اینفلوئنسرها تعامل بهتری در بین طرفداران خود دارند، به همین دلیل است که میکرو اینفلوئنسرها انتخاب بهتری برای بازاریابی هستند.

مطمئناً، اگر به بازدید وسیع و گسترده نیاز دارید، افراد مشهور انتخاب بهتری هستند، اما به ندرت اتفاق می افتد که چنین دیده شدن هایی به فروش یا حتی بازدید کنندگان وب سایت تبدیل شود.

علاوه بر این، میکرو اینفلوئنسرها معتبرتر، مقرون به صرفه تر و مهم تر از آن، مخاطبان هدفمند تری دارند.

خرج کردن ۱ دلار برای میکرو اینفلوئنسرها نسبت به هزینه کردن برای مگا اینفلوئنسرها یا افراد مشهور با بیش از یک میلیون دنبال کننده، بازگشت سرمایه بیشتری به همراه دارد.

این مسئله ما را به موضوع اصلی این مقاله می ‌رساند – نحوه استفاده از میکرو اینفلوئنسرها برای رشد دیده شدن برند و تجارت خود.

۳ راه آسان برای استفاده از میکرو اینفلوئنسرها جهت رشد برند خود را در این جا ذکر کرده ایم :

• یک هشتگ مخصوص کمپین ایجاد کنید .

فرض کنید می خواهید برگر جدیدی را که در حال معرفی آن هستید در منوی خود تبلیغ کنید و می خواهید آن را به عنوان یک گزینه سالم و در عین حال خوش طعم در میان همه برگرهای دیگر در بازار قرار دهید.

در حالت ایده‌ آل، باید قبل از تماس با هر یک از میکرو اینفلوئنسرها، یک هشتگ خاص برای کمپین خود ایجاد کنید. با مثال داده شده، هشتگ می تواند #قدرت سلامت و طعم یا #سلامت و در عین حال طعم کامل یا هر چیزی باشد که بتواند در بین مخاطبان شما طنین انداز شود.

هنگامی که یک هشتگ را انتخاب کردید، می ‌توانید با اینفلوئنسرهای مناسب که مخاطبان هدف شما را دارند، تماس بگیرید.

در اینجا یک مثال عالی از هشتگ مخصوص کمپین # بدن من سبک من است که توسط استیچ فیکس برای کمپین اینفلوئنسر خاص خود استفاده شده است.

یکی از مزایای اصلی داشتن هشتگ مخصوص کمپین، این است که نظارت بر آن آسان می شود. برای مشاهده تمام پست های مربوط به کمپین، می توانید به سادگی روی هشتگ کلیک کنید.

• قدرت محتوای تولید شده توسط کاربر را آزاد بگذارید

آیا می‌دانستید که ۹۳ درصد از مشتریان، UGD را در تصمیم‌ گیری برای خرید شان تأثیرگذارتر می‌ دانند؟

چه چیزی یک پست حمایت شده را از محتوای تولید شده توسط کاربر جدا می کند ؟ به جای این که تصویر برند خود را به میکرو اینفلوئنسرهای خود تحمیل کنید، به آن ها اجازه دهید محتوایی معتبرتر با مشخصه خود در مرکز آن ایجاد کنند.

هرچه بیشتر سعی کنید خروجی اینفلوئنسرهای خود را کنترل کنید، تبلیغ شما بیشتر صحنه سازی به نظر می رسد.

رجینا تسویراوا، مدیر ارشد اجرایی در HypeFactory می‌ گوید : «مخاطبان بیشتر مایلند با اینفلوئنسرها ارتباط برقرار کنند تا یک غریبه، زیرا در واقع محصول را درک می‌ کنند و این درک را به طور یکپارچه به مخاطبان خود منتقل می‌ کنند و کیفیت کلی مشتری ها را بهبود می ‌بخشند.»

آن ها باید آزادی خلاقانه داشته باشند تا تجربیات خود را در مورد محصولات و برند شما بیان کنند. به جز هشتگ مخصوص کمپین و یک خلاصه کوچک، چیزی را که توسط اینفلوئنسرهای شما تولید می شود هدایت نکنید و آن ها را آزاد بگذارید.

محتوایی که واقعاً ایجاد شده است به عنوان محتوای تولید شده توسط کاربر ظاهر می شود که به برند شما یک حس شخصی می بخشد.

این یکی از بهترین راه ها برای ارتباط با مخاطبان است. اتصال و ارتباط صادقانه. بازدید کنندگان می خواهند افراد واقعی و تجربیات واقعی آن ها را ببینند.

مطمئناً، شما می ‌خواهید یک کیفیت آرمانی برای برند خود ایجاد کنید، اما فراموش نکنید، کیفیت برند شما  می‌ تواند دل خواه و قابل دست یابی هم باشد.

بنابراین، مطمئن شوید که به اینفلوئنسرهای خود آزادی لازم را برای ایجاد محتوای واقعی را می دهید.

• واضح و شفاف باشید.

افزودن #حمایتگر مالی (اسپانسر) کمک زیادی به حفظ شفافیت با مخاطبان شما خواهد کرد. مطمئن شوید، همراه با هشتگ مخصوص کمپین شما، میکرو اینفلوئنسرهای شما #اسپانسر شده یا #تبلیغات را به پست ‌های خود اضافه می‌ کنند.

با قدرت محتوای تولید شده توسط کاربر هیچ محدودیتی وجود ندارد، اما قدرت مشتریان عصبانی که ممکن است احساس کنند فریب خورده اند بسیار بیشتر است.

و از آن جایی که اینفلوئنسر مارکتینگ اینجا باقی مانده است، بهتر است در مورد ارتباط خود با اینفلوئنسرها شفاف باشید. و مشتریان شما به همین دلیل از شما قدردانی خواهند کرد.

همچنین، شما می خواهید با اینفلوئنسر های خود روابط طولانی مدت ایجاد کنید.

به این ترتیب چند اینفلوئنسر می توانند چهره برند شما باشند. با این کار،  به سادگی با استفاده از ارزش ویژه برند، هم شما و هم متقابلا اینفلوئنسر ها سود خواهید برد.

کار با اینفلوئنسرهای مناسب بسیار هیجان انگیز و پر زرق و برق است، اما قبل از هر حرکتی، موارد زیر را در نظر داشته باشید.

نکاتی که باید قبل از شروع کمپین خود در نظر داشته باشید به شرح زیر است :

• ایجاد قرارداد با اینفلوئنسر را فراموش نکنید – این یکی از رایج ترین اشتباهاتی است که برند ها مرتکب می شوند. همه چیز را رسمی کنید – پرداخت، شرایط و ضوابط، کالا های تحویلی، مهلت ‌ها، فرآیند تأیید، حقوق، قید ( شرط ) انحصار همکاری، بند لغو، و هر چیزی که در این بین لازم است . مدتی را صرف کنید و یک توافق نامه استاندارد مخصوص اینفلوئنسر ها ایجاد کنید که می تواند برای همه اینفلوئنسرهای شما استفاده شود.

• اهداف و انتظارات خود را به وضوح بیان کنید – اطمینان حاصل کنید که اینفلوئنسر های شما ارزش های برند شما و اهداف و انتظارات شما از کمپین را درک می کنند، این کار به آسانی روند تایید کمک می کند.

• اینفلوئنسرهای خود را تأیید کنید – پس از انتشار کمپین، از اینفلوئنسرهای خود بخواهید تا یک گزارش عملکرد تأیید شده را به اشتراک بگذارند و از آن اطمینان حاصل کنید. مروری بر نحوه عملکرد کمپین تان، تعامل و مشارکت در محتوا داشته باشید. همچنین باید به کیفیت نظرات در مورد پست های آن ها توجه زیادی داشته باشید.

اینفلوئنسر مارکتینگ یک راه عالی برای دستیابی به یک مخاطب خاص با پیام های هدفمند است. اما قبل از اجرای هر چیزی، مطمئن شوید که ABC های بازاریابی اینفلوئنسر را درک کرده اید و از بهترین شیوه های صنعت برای بالاترین بازگشت سرمایه در سرمایه گذاری خود آگاه هستید.