حداقل محصول پذیرفتنی : درک اهمیت MVP

حداقل محصول پذیرفتنی : درک اهمیت MVP

حداقل محصول پذیرفتنی : درک اهمیت MVP

حداقل محصول پذیرفتنی : درک اهمیت MVP 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

حداقل محصول پذیرفتنی : درک اهمیت MVP

هر سرمایه گذاری سفر خود را با ایده ی یک محصول آغاز می کند. برخی از آن ها کار می کنند ، برخی نه. اما تعداد کمی از آن ها به گونه ای وارد بازار می شوند که ماندگاری بیشتری داشته باشند و حضور خود را برای همیشه در ذهن مردم نشان دهند.

معروف ‌ترین و رایج‌ ترین محصولات یا برنامه‌ هایی که امروزه استفاده می‌کنید ، شروع خوبی نداشتند. آن ها نیز برای افزایش سود با موانع بزرگ و عظیمی روبرو شده اند.

اغلب دانستن اینکه چقدر پول و زمان برای توسعه و انتشار یک محصول نرم افزاری موفق نیاز است دست کم گرفته می شود و این غم انگیز است. توسعه دهندگان ماهر تصمیم گرفتند تا محصول درجه یک را ایجاد کنند که آن ها را به بیل گیتس بعدی تبدیل کند.

با این حال ، گاهی اوقات آن ها می ترسند که هدف اصلی محصول خود را از دست بدهند ، یا تاریخ انتشار را به تاخیر بیندازند و زمان خود را برای رفع اشکال گران قیمت تلف کنند.

اینجاست که حداقل محصول پذیرفتنی (MVP) برای پیاده سازی ضروری می شود. MVP فرآیندی است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد راه حل های قوی خود را در طول زمان آزمایش ، بهینه سازی و رشد دهند.

در اینجا ، ما با مزایای ساختن MVP و مراحل آسان برای شروع آن آشنا می شویم.

معرفی MVP

قبل از اینکه به ضرورت و مزایای ساختن MVP بپردازیم ، بیایید به اصل موضوعی که در واقع به آن اشاره می کنیم بپردازیم. MVP – برخلاف برخی نظرات – یک وایر فریم یا اثبات اولیه مفهوم یا یک تکنیک نیست. به معنای واقعی ، این فرآیند ، نسخه ای است که برای مشتریان مناسب است : اما نسخه ای که در صورت نیاز مستقیماً به هسته ی اصلی باز می گردد.

به سادگی می توان گفت ، MVP شما یک محصول بدون ویژگی های اضافی است یا می توان گفت یک محصول حداقلی است. این حداقل مقدار ویژگی هایی است که لازم است تا عملکرد اصلی محصول شما برآورده شود.

این فرآیند به شما کمک می کند تا با صرف زمان و هزینه کمی در بازار محبوبیت کسب کنید.

شما می توانید نان با کره را به عنوان محصول MVP خود تصور کنید در حالی که نان با پنیر، سس و سبزیجات روی آن محصول نهایی شما ست.

با در نظر گرفتن MVP به عنوان یک ذهنیت ، MVP اساسا یک رویکرد علمی برای عرضه ی محصول است. این متدولوژی مبتنی بر مفهوم ساخت ، سنجش ، یادگیری است. ویژگی ‌های اصلی که برای محصول شما قابلیت پذیرفته شدن را ایجاد می‌کنند برابر با حداقل محصول پذیرفتنی شماست.

اهداف تجاری که می توانید با MVP به آنها برسید.

طبق گفته ی شاون کراولی ، ‘ انجام توسعه ی گسترده ی یک محصول نرم افزاری منتشر نشده ، برج امیدی را بر اساس فرضیات ایجاد می کند.’

در این جا برخی از اهداف تجاری که شرکت ها می توانند در حین اجرای MVP به آنها دست یابند ، ذکر شده است.

زمان انتشار سریع تر

غالباً فرض بر این است که مردم توجه اصلی خود را به محصولی که ابتدا وارد بازار شده است معطوف می کنند. گاهی اوقات ، مهم نیست که محصول شما راه حلی ارائه می دهد یا خواسته های مشتری را برآورده می کند ؛ هر چه زودتر محصول خود را به کاربر ارائه دهید ، بهتر است.

توسعه ی MVP تنها چند ماه طول می کشد تا محصول شما سریع تر عرضه شود که در نهایت شانس موفقیت آن را در بازار در حال تغییر افزایش می دهد.

مزایای توسعه یMVP محصولی تمیز، ساده و کاملا کاربردی را در اختیار شما قرار می دهد که به زودی راه اندازی می شود.

محصول شما دقیقاً همان چیزی را ارائه میکند که به نمایش می گذارد .

شروع با حداقل محصول پذیرفتنی ، تمرکز تیم را بر عملکرد های اصلی و ارزش نرم افزار شما حفظ می کند. به طور عمده ، MVP نشانه‌ های واضحی در مورد محصول ، در مورد اینکه چه چیزی کار می‌کند و چه چیزی کار نمی‌کند ، چه چیزی را می‌توان اضافه کرد و مهم تر از همه چیزهایی که می‌توان ارتقا داد را به مشاغل ارائه می‌کند.

ساختن MVP به جلوگیری از ویژگی های ناخواسته و غیر ضروری محصول اولیه ی شما کمک می کند. این بدان معناست که مشتریان جدید شما محصول ساده ای را دریافت خواهند کرد که دقیقاً همان چیزی را که به مخاطب نشان داده می شود انجام می دهد.

انتشار سریع تر نرم افزار شما این فرصت را به شما می دهد که در ابتدا بازار را آزمایش کنید.

مقرون به صرفه تر

توسعه ی محصول مقرون به صرفه یکی از مهم ترین مزایای MVP در نظر گرفته می شود. توسعه ی نسخه های اولیه محصول شما با ویژگی های به حداقل رسیده ، آن را به یک رویکرد آسان و ایمن در رابطه با هزینه تبدیل می کند. علاوه بر این ، سرمایه‌گذاری کمتر در مرحله ی اولیه به شما کمک می‌کند تا فضایی را برای برخی ارتقاء های اضافی در آینده حفظ کنید.

شرکت‌ های میلیون دلاری از جمله فیس‌بوک ، اینستاگرام ، اسنپ‌چت ، اسپاتیفای ، Airbnb، Uber، Zappos، Dropbox و غیره برای اولین بار در مرحله ی اولیه خود به عنوان MVP توسعه یافتند.

همانطور که کسب و کارها شروع به جذب کاربران بیشتر و جمع آوری اطلاعات بیشتر می کنند ، اکنون می توانند بیشتر و هوشمندانه ترسرمایه گذاری کنند.

آزمایش تقاضا های بازار

قبل از راه اندازی محصول ، مهم است که بدانیم آیا محصول در بازار کار می کند یا خیر. MVP به آزمایش تقاضای بازار در مرحله ی اولیه کمک می کند تا از موفقیت ایده ی آن اطمینان حاصل شود. شما باید اطمینان حاصل کنید که در صورت وجود نیاز به محصول شما ، در بازار هدف شما وجود دارد. همانطور که نمی توانید کل مبلغ خود را بر اساس یک فرضیه سرمایه گذاری کنید.

با این حال  ، یک MVP می‌تواند به شما کمک کند همان را در بازار آزمایش کنید و به ایده ادامه ، آن را ارتقا دهید ، یا با اندازه‌گیری عملکرد MVP را کاملاً بر اساس یافته‌ ها تغییر دهید.

توسعه ی MVP به کسب ‌وکارها کمک می‌کند سریع ‌تر وارد بازار واقعی شوند تا بتوانند ایده‌ های خود را آزمایش کنند و پاسخ‌ های کاربران را به محصول کلی دریافت کنند.

منحنی یادگیری تیم ها را افزایش می دهد

وقتی اولین نسخه ی MVP خود را منتشر می کنید ، به وضوح رفتار و الگوی مشتری را درک می کنید. با این حال ، قرار دادن محصول خود در بازار در نسخه ی MVP آن به تیم توسعه ی شما فرصت ‌های بی‌شماری را برای یادگیری عمیق محصولتان می‌دهد. بنابراین ، از بازخورد مشتری دریافت شده توسط کاربران در بهبود و ارتقای نسخه های آتی محصول استفاده کنید.

فرآیند MVP بیشتر یک فرآیند تکرار است. توسعه ی MVP بستری را برای تیم شما فراهم می کند تا فرآیند های توسعه تکراری مانند فرآیند هوشمند را بیاموزند و بپذیرند ، که می تواند ارزش بیشتری به محصول شما در طول توسعه ی آن اضافه کند.

چرا MVP را به اولین قدم تبدیل کنیم؟ یک چک لیست سریع

راه اندازی کسب و کار با در نظر گرفتن ایده ی توسعه MVP یکی از بهترین تصمیماتی است که امروزه توسط بسیاری از شرکت های تجاری اتخاذ می شود. بیایید ببینیم چرا اهمیت زیادی دارد :

۱. به شما کمک می کند تا در ابتدا یک جنجال اولیه در بازار ایجاد کنید و توجه مشتریان را به خود جلب کنید.

۲. به آزمایش تقاضا های بازار کمک می کند و پذیرندگان اولیه را خوشحال می کند.

۳. به حل ریسک ها و آزمایش ایده محصول در بازار کمک می کند.

۴. به تعریف و محور استراتژی کسب درآمد کمک می کند.

۵. به شما کمک می کند تا کاربران وفادار و قابل اعتمادی داشته باشید.

۶. به شما کمک می کند تا از بازخورد کاربر استقبال کنید.

۷. به شما کمک می کند تا نشانه های روشنی در مورد محصول در مورد اینکه چه چیزی واقعاً کار می کند و چه چیزی نمی کند به دست آورید.

۶ مرحله ساده برای ایجاد یک تنظیم MVP

شما می توانید MVP را به عنوان یک مدل نمونه سازی محصول در نظر بگیرید. بادوام ترین محصول از این سیستم تکامل می یابد. بیایید فرآیند توسعه یMVP را تنها در ۶ مرحله ساده بررسی کنیم تا بینش واضحی داشته باشید.

ایده ی محصول خود را تعریف کنید

اول از همه ، شما باید یک ایده ی روشن در مورد ارزش های اولیه ای که می خواهید محصولتان داشته باشد ، در ذهن خود داشته باشید. توسعه ی محصول MVP همه چیز در مورد معرفی افراد با محصول اصلی است تا پاسخ های واقعی آن ها را دریافت کنند. شما باید آن ها را در نظر بگیرید و سپس بر اساس آنها یک MVP با دوام ایجاد کنید.

درباره ی بازار به طور کامل تحقیق کنید و رقبا را تجزیه و تحلیل کنید

قبل از فرو رفتن در فرآیند توسعه MVP و ایجاد نمونه های اولیه ، ابتدا باید مطمئن شوید که مخاطبان هدف شما به محصول شما علاقه مند هستند یا خیر. در این مرحله می‌توانید نظرسنجی یا پرسش‌نامه ‌هایی را در پلتفرم ‌های رسانه ‌های اجتماعی انجام دهید. هرچه بازخورد واقعی مشتری بیشتری جمع آوری کرده باشید ، شانس بیشتری برای موفقیت خواهید داشت.

فرآیند طراحی و جریان کاربر را در نظر بگیرید

زمان آن فرا رسیده است که در مورد فرآیند طراحی محصول و جریان کاربر تصمیم بگیرید. به عبارت ساده ، به این فکر کنید که مشتری چگونه از برنامه استفاده می کند ، با این فرض که این همان چیزی است که شما ایجاد کرده اید. چگونه آن را راه اندازی خواهند کرد؟

همچنین مراحل نحوه ی تعامل کاربر با آن را بررسی کنید. فناوری MVP همیشه رشد شما را در این زمینه تسریع می کند.

علاوه بر این ، تفکر در مورد جریان کاربر کمی پیچیده است. به شما این امکان را می دهد که از هیچ چیزی صرف نظر نکنید و اطمینان حاصل کنید که مشتری شما کاملاً راضی است. در ابتدا کاربران خود و اقدامات سریع آن ها را برای موفقیت شناسایی کنید.

فهرستی از ویژگی های پروژه تهیه کنید و آنها را اولویت بندی کنید

در این مرحله فهرستی از تمام ویژگی هایی که می خواهید در محصول خود مشاهده کنید تهیه می کنید. اکنون ، قبل از شروع فرآیند MVP، دوباره نگاهی گذرا به لیست بیندازید و تمام ویژگی هایی که مهم نیستند را حذف کنید. سیستم MVP تعداد مناسبی از ویژگی های محصول را برای آزمایش در اختیار شما قرار می دهد.

همه ی ویژگی های باقی مانده را مرتب کنید. هنگامی که تمام ویژگی ها را اولویت بندی کردید ، اکنون می توانید محدوده ی آن ها را برای نسخه ی اولیه ی محصول تعریف کنید و توسعه یMVP را شروع کنید.

MVP خود را بسازید

هنگامی که ویژگی های مهم را تعیین کردید و در مورد تقاضا های بازار اطلاعات کسب کردید ، ابتدا می توانید یک نمونه ی اولیه MVP ایجاد کنید و با استفاده از آن بازخورد مشتری را جمع آوری کنید. انتخاب می کنید که یک شرکت MVP را استخدام کنید یا از تیم خود برای تعیین آن استفاده کنید.

با این حال ، نمونه ی اولیه ای که ایجاد می کنید نباید کیفیت پایینی داشته باشد. همچنین ، باید نیازهای کاربر را برآورده کند ، حتی اگر ویژگی های خاصی وجود نداشته باشد.

استفاده از محصول باید آسان باشد ، از نظر بصری جذاب باشد و ” دغدغه ی” اصلی که وجود آن را توجیه می کند ، برآورده کند.

بازخورد کاربر را جمع آوری کنید ، آن را تجزیه و تحلیل کنید و تکرار کنید

پس از راه اندازی MVP و اجرای آن به صورت آزمایشی ، باید همه چیز را تجزیه و تحلیل کنید. توسعه ی MVP به یادگیری نیازهای مشتریان ، بازخورد و خطرات عرضه ی کل محصول به بازار کمک می کند.

پاسخ های اولیه ی کاربر و بازخورد مشتریان بالقوه شما اثربخشی را برای خود محصول فراهم می کند. ممکن است از آن ها بپرسید که آیا خرید آن محصول را از یکی از رقبای شما انکار می کنند ، یا دوست دارند در هنگام ورود به بازار چه چیز دیگری از آن ببینند.

موفقیت های بزرگ با MVP

هنگامی که جستجوی سریع در گوگل انجام می دهید ، با نمونه های بی شماری مواجه خواهید شد که از MVP به عنوان استراتژی توسعه آن ها در فاز اولیه استفاده می کنند.

داستان های موفقیت کافی وجود دارد که ثابت کند توسعه MVP بسیاری از مشاغل را به یک شرکت میلیون دلاری حاکم بر صنعت تبدیل کرده است. بنابراین ، در این جا به چند نمونه ی خوب از توسعه MVP می پردازیم.

آمازون

آمازون در ابتدا در سال ۱۹۹۴ طراحی شد تا بر روی کتاب ها با قیمت پایین تمرکز کند ، طراحی وب آسان بر اساس حداقل محصول پذیرفتنی ، تنها چیزی است که آن ها برای توسعه و ایجاد تجارت خود در بازار خرده فروشی نیاز داشتند.

توییتر

یک پلتفرم رسانه اجتماعی بسیار محبوب ، توییتر ، رویکردی منحصر به فرد را در خود جای داده است. در ابتدا با نام “twttr” شناخته می شد و فقط برای اهداف داخلی استفاده می شد. با این حال ، تیم سرمایه‌گذاری هنگفتی را روی ویژگی پیامک انجام داد تا در این پلتفرم پست کند و آن را در بین کاربران آزمایش کند. سرانجام توییتر در سال ۲۰۰۶ برای عموم منتشر شد. در آن زمان موفقیت آمیز بود. در حال حاضر توییتر تعداد کاربران خود را افزایش داده و به محبوب ترین شبکه اجتماعی تبدیل شده است.

Groupon

Groupon از مفهوم قدیمی فروش کوپن و تخفیف با ایده ی اشتراک گذاری و معاشرت استفاده کرد. به مقام های جدیدی دست یافته و سودهای کلانی به دست آورده است. در مرحله ی اولیه، Groupon با استفاده از پلتفرم وردپرس به وجود آمد ، جایی که PDF های معمولی برای کاربرانی که قبلاً اشتراک داشتند ایمیل می شد. بنابراین ، Groupon سیستم کوپن و پشتیبان خود را ایجاد کرد و تجارت خود را تقویت کرد.

Airbnb

برایان چسکی و جو گبیا ، بنیان گذاران Airbnb ، airbreadandbreakast.com را در سال ۲۰۰۸ به عنوان یک صفحه ی وب راه اندازی کردند. وب سایت آنقدر ویژگی نداشت. فقط می توانست فضا های اجاره ای را در مکان مورد نظر شما فراهم کند.

در طول سال ها ، بازخورد کاربران را دریافت کرد و تجربه ی مشتری خود را بهبود بخشید. در حال حاضر، این سایت با بهترین بسته های اقامتی ، تجربه آنلاین یکپارچه و موارد دیگر، مشتریان خود را تامین می کند.

فیس بوک

امروزه فیس بوک یکی از بهترین و محبوب ترین پلتفرم های رسانه های اجتماعی است که حدود ۱.۶۹ میلیون کاربر را در سراسر جهان به هم متصل می کند. MVP آن ها تماماً در مورد اتصال دانش آموزان بر اساس کلاس ها و کالج های آنها بود. مردم این برنامه ارتباطی را دوست داشتند و شروع به اشتراک گذاری آن با یکدیگر کردند.

در مرحله ی اولیه ، برنامه ی محبوب فیس بوک تمام ویژگی ها و قابلیت ها را نداشت. این برنامه روی گروه کوچکی از افراد آزمایش شده است.

اما اکنون نسخه ی کاملاً متفاوتی از فیس بوک را می بینید که قبلاً جور دیگری بوده است .

نکته ی پایانی

نه تنها این ‌ها ، بلکه داستان‌های موفقیت بسیار بیشتری نیز وجود دارند که می‌توانید بررسی کنید که MVP را به عنوان عنصر شروع کننده ی کسب و کارشان تعریف می‌کنند. شروع با MVP بهترین راه برای پیشبرد به خصوص برای شرکت های حاوی محصولات و استارت آپ ها است.

ما می توانیم شریک توسعه ی MVP شما باشیم که ایده محصول شما را به واقعیت تبدیل کند. بسته به نیازهای تجاری خود می توانید به راحتی توسعه دهندگان و کل تیم توسعه را استخدام کنید.