توسعه ی MVP در سال ۲۰۲۲ چیست؟ “راهنمای تفصیلی”

توسعه ی MVP در سال 2022 چیست؟ "راهنمای تفصیلی"

توسعه ی MVP در سال ۲۰۲۲ چیست؟ “راهنمای تفصیلی”

توسعه ی MVP در سال ۲۰۲۲ چیست؟ “راهنمای تفصیلی” 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

اگر سوالی که برای شما پیش آمده این است که ” توسعه ی MVP در سال ۲۰۲۲ چیست؟  ” ، مطمئناً می‌دانید که MVP چیست. با این حال ، برای ارائه ی یک تعریف کلی ، MVP ابزاری ست برای اعتبار بخشیدن به ایده ی کسب ‌وکار در بازار ، بدون اینکه تمام موجودی آن‌ ها را تخلیه کند. این ابزار ، روشی برای جمع آوری باز خورد کاربر و تکرارهای پردازش در محصول ، قبل از راه اندازی نهایی است.

روشی منطقی به نظر می رسد ، درست است؟

همه ی برند های مدرن امروزی از رویکرد MVP برای رسیدن به جایی که اکنون هستند استفاده کرده اند. مثلا توییتر، فیسبوک، Airbnb، Dropbox، Zappos و غیره. این لیست حقیقتا تعداد مشخصی ندارد.

اکنون، این یک موضوع عالی برای بحث و گفتگو است زیرا حتی اگر افراد اصول MVP را بدانند ، در حین پیاده سازی اشتباه می کنند. این مسئله یک مشکل جدی است . بنابراین بیایید راه‌ های اجتناب از این اشتباه ها  و پیاده ‌سازی توسعه MVP  را به شیوه‌ ای بهتر و صحیح مورد بحث قرار دهیم.

MVP چیست؟

MVP مخفف حداقل محصول پذیرفتنی است. MVP اولین بار توسط یک کارآفرین آمریکایی به نام اریک ریس ، تدوین شد. MVP نسخه ی اولیه ی فرآیند توسعه ی محصول است که با ویژگی های اصلی برای دریافت بازخورد کاربران در بازار راه اندازی شده است. MVP در واقع ورژنی از یک محصول جدید است که یک تیم به کمک آن می ‌تواند حداکثر اطلاعات لازم درباره‌ بازخورد مشتری‌ ها را با حداقل تلاش ممکن به دست آورد. این محصول یک نمونه‌ ی ناقص از محصول نهایی نیست؛ بلکه یک محصول قابل فروش است که می‌تواند در آینده ویژگی‌های جدیدی به آن اضافه شود.

بسته به این بازخورد کاربر ، تغییرات مربوطه در فرآیند توسعه محصول ایجاد می شود و با رویکرد گام به گام برای توسعه محصول در زمان و هزینه صرفه جویی می کند.

MVP در تجارت به چه معناست؟

MVP رویکرد راه اندازی کارآمد برای یک کسب و کار جدید است. این رویکرد استارت ‌آپ کارآمد توسط آقای اریک ریس به کسب و کار ها نیروی جدیدی داده است و این دیدگاه نو پا بودن کسب ‌وکارها را تغییر داده است.

مزایای طرح MVP چیست؟

 • NDA ، که از همان ابتدا شما را پوشش می دهد.
 • بهترین پشته ی فناوری مناسب برای نیاز شما.
 • تحویل کد بیس های (کد های جدید) به خوبی آزمایش شده در عرض ۶ -۱۲ هفته
 • پایگاه کد با کیفیت و ایمن.
 • تیمی از توسعه دهندگان و طراحان بسیار ماهر.
 • جلسات ایده پردازی متعدد
 • گزارش های تحلیل تقاضا

چرا باید MVP را از شما بخریم؟

طرح های MVP ما برای کارآفرینانی ساخته شده ‌اند که به ایده و چشم‌ انداز محصول وابسته هستند ، نه ویژگی آن . مشتری در هر محصولی پادشاه است و گرفتن بازخورد مشتری اصل اساسی طرح MVP ما است. تیم متخصص ما متشکل از توسعه دهندگان ، طراحان و کارآفرینان ، توانایی منحصر به فردی را در اختیار شما قرار می دهند تا ایده و دیدگاه محصول خود را به واقعیت تبدیل کنید.

۳ اشتباه رایج در MVP و نحوه اجرای صحیح آنها در سال ۲۰۲۲

توسعه ی MVP اهداف زیادی در بازار دارد . برای تازه کار ها :

 • MVP به اعتبار یک ایده ی نوپا در بازار کمک می کند.
 • باعث صرفه جویی در زمان و موجودی ها می شود.
 • به شما درک بهتری از مخاطبان می دهد.
 • به شما کمک می کند خریداران اولیه را پیدا کنید که به نوبه خود پایگاه مشتری شما را حتی قبل از عرضه محصول نهایی ایجاد می کند.

اینها دلایل کافی برای جدی گرفتن این وبلاگ هستند ، بنابراین ما اینجا هستیم. مطمئناً نمی خواهید با طرح MVP خود درگیر شوید.

در اینجا اشتباهات رایجی که مردم مرتکب می شوند آورده شده است:

۱. استراتژی محصول ضعیف

استراتژی محصول اساسا طرح اولیه ی ایده ها و چشم انداز های کسب و کار شما است. اگر استراتژی محصول شما ضعیف باشد ، به جایی نمی رسد. البته ، فقط آزمایش ایده ی خود با استفاده از برنامه ی حداقل محصول پذیرفتنی (MVP) کافی نیست.

باید بدانید کجا می تواند شما را گرفتار کند . تنها در این صورت است که MVP شانسی برای موفقیت دارد .

راه حل:

در مورد اهداف تجاری خود شفاف و واضح باشید. به جای اینکه خودتان را بیهوده از پای درآورید ، روی مبتکر و نوآور بودن تمرکز کنید.

روی استراتژی های بازاریابی کار کنید تا به مخاطبان هدف خود دسترسی پیدا کنید. اگر مخاطبی برای تست و بررسی آن وجود نداشته باشد ، MVP چگونه کار خواهد کرد؟

۲. بارگذاری بیش از حد MVP با ویژگی ها

عبارت کامل MVP یک محصول حداقل پذیرفتنی است. این بدان معناست که برای دریافت باز خورد و اعتبارسنجی فقط باید ویژگی های اصلی آن محصول را پیاده سازی کنید. منظورم را متوجه می شوید ؟ MVP شما باید کارآمد باشد.

راه حل:

قبل از شروع ساختن نسخه کارآمد ، به این نکته توجه کنید که به چه دلایلی تصمیم گرفتید روی این ایده ی محصول کار کنید. فقط از آن ویژگی ها در نسخه MVP استفاده کنید.

هنگامی که ویژگی های اصلی را فهرست کردید ، اولویت بندی را شروع کنید. ببینید که آیا هر یک از این ویژگی ‌ها تزئینی به نظر می‌رسند و می‌توان آن را از نسخه ی کارآمد حذف کرد یا خیر.

بررسی اجمالی

همچنین اگر در اینجا تازه کار هستید و می خواهید یک MVP برای کسب و کار خود بسازید ، در TheCodeWork با ما تماس بگیرید. ما برای کمک به شما اینجا هستیم.