تطبیق عبارات کلیدی در گوگل و هر آنچه باید بدانید.

تطبیق عبارات کلیدی در گوگل و هر آنچه باید بدانید.

تطبیق عبارات کلیدی در گوگل و هر آنچه باید بدانید.

تطبیق عبارات کلیدی در گوگل و هر آنچه باید بدانید. 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

تطبیق عبارات کلیدی در گوگل و هر آنچه باید بدانید.

کلمات کلیدی در دیجیتال مارکتینگ مفهوم توسعه یافته ای پیدا کردند و امروزه با پیشرفت الگوریتم های گوگل، علاوه بر حروف، این معانی هستند که برای بهبود عملکرد انواع کمپین ها از جمله PPC مورد توجه قرار می گیرند.

 

کلمات کلیدی در دیجیتال مارکتینگ مفهوم توسعه یافته ای پیدا کردند و امروزه با پیشرفت الگوریتم های گوگل، علاوه بر حروف، این معانی هستند که برای بهبود عملکرد انواع کمپین ها از جمله PPC مورد توجه قرار می گیرند.

پیشکسوتان عرصه PPC نیز هر روزه اطلاعات خود را در زمینه مطابقت معنایی کلمات کلیدی بروز می کنند و از اواسط فوریه ۲۰۲۱ با اصلاح قابلیت های کلمات کلیدی در گوگل، مطابقت معنایی در کانون توجهات قرار گرفته است.

ابتدا ، اجازه دهید انواع مطابقت معنایی را بررسی کنیم.

انواع تطبیق کلمات کلیدی چیست؟

در اصل، انواع تطابق مشخص می کند که در جستجوی تبلیغات کلمات و عبارات تا چه حد باید به کلمه کلیدی یک تبلیغ کننده نزدیک باشد. در روزهای ابتدایی Google Ads ، رفتار نوع مطابقت بسیار ساده بود:

  • مطابقت دقیق: فقط درصورتی که  دقیقاً همان کلمه کلیدی باشد ، تبلیغ را نمایش می دهد.
  • مطابقت عبارت: همچنین اگر کلمات اضافی قبل یا بعد از کلمه کلیدی وجود دارد ، تبلیغ را نشان می دهد.
  • تطابق گسترده: تبلیغ را زمانی نشان می دهد که صرف نظر از ترتیب کلمات همه کلمات کلیدی بخشی از جستجو باشند.

با ارائه انواع تطابق ، سیستم عامل های تبلیغاتی به تبلیغ دهندگان اجازه می دهند تا تمایل خود را برای نمایش تبلیغات برای جستجوهایی با درجه شباهت متفاوت با کلمات کلیدی خود مشخص کنند.

تطابق کلمات مشابه:

همانطور که اشاره شد، زمانی که انواع تطابق در گوگل با یکدیگر ادغام شوند همه چیز تغییر می کنند. صرف نظر از اینکه از کدام نوع تطبیق استفاده می کنید، پلتفرم تبلیغات در این نوع تطابق، کلمات کلیدی شما و سؤالات جستجوگر را از نظر شباهت کنترل می کند. انواع نزدیک را به عنوان مجموعه ای از روشهای تعریف شده به Google تصور کنید که مجاز است کلمه کلیدی شما را تغییر دهد. آنچه ممکن است در گروه تبلیغاتی شما به عنوان یک کلمه کلیدی به نظر برسد در واقع صدها کلمه کلیدی کاملاً مشابه در پشت صحنه است. شما آنها را نمی بینید ، اما همه آنها آماده ارائه تبلیغ شما هستند.

تطبیق عبارت جدید چیست؟

انواع تطابق پیچیده تر شده اند. اکنون مطابقت عبارت چگونه است؟

با تعریف امروز، “تبلیغات ممکن است در جستجوهایی نشان داده شود که شامل معنی کلمه کلیدی باشد که می تواند ضمنی باشد ، و جستجوهای کاربر می تواند شکل خاص تری از معنی باشد.” معنی جایگزین کلمات کلیدی شده است. برای مطابقت عبارت، معنای کلمه کلیدی باید بخشی از پرس و جو باشد، اما می تواند متن دیگری در عبارت جستجوگر وجود داشته باشد. هرگونه ارجاع به ترتیب کلمات ، که قبلاً بخشی از تعریف اصلی عبارت بود ، از بین رفته است. از آنجا که هوش مصنوعی Google اکنون به اندازه کافی خوب است که می تواند تشخیص دهد که آیا ترتیب کلمات مهم است یا خیر، دیگر لازم نیست که مرتب سازی دقیق کلمات را همیشه حفظ کنیم. این بسیار شبیه به تطابق گسترده اصلی است. اما تطابق گسترده نیز تکامل یافته است و اکنون می تواند تبلیغاتی را برای جستجوهای مرتبط نشان دهد ، حتی اگر معنی آنها متفاوت باشد.

تفاوت بین انواع مطابقت را در ادامه توضیح می دهیم:

اگر تعریف ۳ نوع تطابق را دوباره مرور کنیم، انواع مطابقت در سال ۲۰۲۱ به اشکال زیر درآمده است:

  • مطابقت دقیق: هنگامی که معنی پرسش همان معنی کلمه کلیدی است ، آگهی را نمایش می دهد.
  • مطابقت عبارت: هنگامی که متن جستجوگر همان معنی کلمه کلیدی را پیدا می کند ، آگهی را نمایش می دهد.
  • تطابق گسترده: هنگامی که سؤال به نوعی مربوط به کلمه کلیدی است ، آگهی را نمایش می دهد.

تطابق عبارت مابین دو طیف معنایی چگونه است؟

اکنون که دانستید تطابق عبارت چیست ، بیایید برخی از موارد مرتبط را که برای درک آن مفید است ، بررسی کنیم. هوش ماشینی گوگل (ML) برای تعیین نتایج، در مواردی مانند وقتی که ترتیب کلمات عبارت جستجو معنی را تغییر می دهد یا نمی دهد ، کار می کند. به عنوان یک مثال ساده ، به Google کمک می کند تا تشخیص دهد معنی جستجو برای [خرید شیر شکلات] و [خرید شکلات شیری] با هم متفاوت می باشد. آیا تغییر در ترتیب کلمات [شیر] و [شکلات] معنی را تغییر می دهد؟

با استفاده از گزینه match در تنظیمات تبلیغات، می پذیرید که ML Google این تصمیمات را برای شما بگیرد.

اما آیا آنها همیشه آن را درست می بینند؟

ما نمی دانیم مگر اینکه آن را کنترل کنیم. خوشبختانه ، Google انواع گزارش جستجو را برای ما در گزارش ها تجزیه و تحلیل می کند. در بخش گزارش کمپین تبلیغات ، یک گزارش ایجاد کنید و ردیفهایی برای “کلمه کلیدی جستجو” ، “اصطلاح جستجو” و “نوع مطابقت عبارت جستجو” را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که برخی از عبارات جستجو “Phrase” و برخی دیگر “Phrase (مشابه)” است. با افزودن یک فیلتر ، می توانید فقط انواع عبارات نزدیک را ببینید و در مورد نیاز بودن کلمات کلیدی منفی تصمیم بگیرید. اتفاقاً می توانید همین کار را برای کلمات کلیدی در دسته تطابق دقیق انجام دهید. با اتوماسیون پیشرفته تر ، حتی می توانید تفاوت معنایی بین کلمه کلیدی و عبارت جستجو را تجزیه و تحلیل کنید و هنگامی که گوگل از معنای مورد نظر دور شود ، کلمات کلیدی منفی را خودکار کنید.

انتخاب مناقصه ای کلمات با تطابق عبارت همسو است.

اتوماسیون دیگری که شما بر آن کنترل دارید ، مدیریت پیشنهادات است. اگر به موتور تبلیغات اجازه دهید در مورد بعضی از کلمات کلیدی مطابقت داشته باشد ، مانند زمانی که از عبارت یا مطابقت گسترده استفاده می کنید ، باید پیشنهادات مناقصه ای خودکار را جدی بگیرید. از آنجا که در این حالت انواع تطابق به طور قابل توجهی کمرنگ شده است ، خوب است پیشنهادات مناقصه ای خودکار را در نظر بگیرید. وقتی Google تصمیم دارد آگهی شما را برای درخواستهای کمتر مرتبط نشان دهد و شما نمی خواهید آگهی تان را برای آن جستجوها پیشنهاد دهید، انتخاب مناقصه ای کاربرد دارد. وقتی جستجو ها ارتباط کمتری داشته باشند ، ممکن است در سطح پایین تری به نرخ تبدیل برسید و میزان بازگشت هزینه تبلیغات در مقابل سرنخ های شما کاهش می یابد.

تطابق منفی قوانین مختلف و خاص خود دارد.

با افزودن کلمات کلیدی ، ما به Google می گوییم چه زمانی تبلیغات خود را نشان دهد. منطقی است که Google انواع نزدیک را به کار می گیرد و به تبلیغ دهندگان گزینه هایی برای انواع مطابقت کمتر مانند تطابق گسترده و عباراتی را در نظر می گیرند، زیرا دسترسی به افراد بیشتر که در جستجوی آنها هستند آسانتر می گردد. از طرف دیگر، کلمات کلیدی منفی هدف کاملاً متفاوتی دارند. این کلمات برای از بین بردن جستجوهایی که ما نمی خواهیم استفاده می شوند ، یا به دلیل اینکه عملکرد ضعیفی دارند یا بی ربط هستند. بنابراین در تنظیمات کمپین برای کلمات کلیدی منفی از انواع تطابق نزدیک و گسترده استفاده نمی کنند. کلمات منفی فقط زمانی ظاهر می شوند که کلمات دقیق جستجو شده باشند. ترتیب کلمات نیز برای کلمات کلیدی و عبارت منفی مهم است.

نتیجه گیری

کلمات کلیدی دیگر فقط در مورد کلمات نیستند، بلکه اکنون در مورد معانی هستند. اما موتورهای تبلیغاتی هنوز طیفی از انواع مطابقت را به تبلیغ دهندگان می دهند تا آنها بتوانند Google را در مورد چگونگی تشابه یا نزدیک بودن جستجو با کلمه کلیدی خود مطلع کنند.

مطابقت عبارت بین دقیق و گسترده قرار دارد ، بنابراین تعادل بین دقت و میزان منظور جستجوگر را ارائه می دهد.

که چگونه عبارت جستجو مطابقت دارد و اتوماسیون نظارت و پیشنهاد را به کار می گیرید، برای شما بعنوان تبلیغ دهنده بسیار کاربردی خواهد بود.