تاثیر دیجیتال مارکتینگ بر رویدادهای مجازی

تاثیر دیجیتال مارکتینگ بر رویدادهای مجازی

تاثیر دیجیتال مارکتینگ بر رویدادهای مجازی

تاثیر دیجیتال مارکتینگ بر رویدادهای مجازی 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

فاصله گذاری اجتماعی به این معناست که برندها نمی توانند برای بازاریابی یا فروش محصولشان، بر رویدادهای حضوری تکیه کنند.

 بازاریابی رویداد مجازی در آینده

صنعت بازاریابی رویداد مجازی به دلیل همه گیری ویروس کرونا و سایر رویدادهای جهانی، تغییر زیادی کرده است. فاصله گذاری اجتماعی به این معناست که برندها نمی توانند برای بازاریابی یا فروش محصولشان، بر رویدادهای حضوری تکیه کنند. از آنجاییکه اکثر کشورهای سراسر جهان درگیر شکل های مختلف قرنطینه هستند، شرکت ها شیوه کارشان را به سوی دورکاری از داخل منزل تغییر داده اند. این تغییرات مطمئنا بر شرکت های زیادی تاثیر گذاشته است اما به جای آنکه گیج و متحیر شوید، می توانید از این فرصت های جدید سود ببرید. بسته بندی محتوا به شیوه هایی شخصی شده و قابل اشتراک گذاری به این معناست که حاضرین و آن افرادی که رویداد را از دست داده اند ارزش بیشتری کسب می کنند. بعلاوه برای شناسایی مشتریان بالقوه باارزش، می توان از سیستم های پیچیده شناسایی مشتریان راغب استفاده کرد.

KPI (شاخص های کلیدی عملکرد) رویدادهای حضوری، دیگر کاربرد ندارند، زیرا رویدادهای مجازی، از معیارهای مختلفی برای اندازه گیری موفقیت استفاده می کنند. وقتی داده ای تحلیل می شود، بسیاری از تجارت ها در می یابند که بازاریابی رویداد مجازی در واقع دسترسی بیشتری به مشتری دارد و مقرون بصرفه تر نیز هست. چشم انداز بازاریابی آنلاین به سرعت در حال تغییر است، بنابراین مسئله بر سر انطباق یافتن با نبض رقابت، با استفاده از جدیدترین فناوری ست.

نقش بازاریابی رویداد مجازی در آینده

چالش های تغییر رویه از رویدادهای فیزیکی به رویدادهای مجازی

مزیت رویدادهای فیزیکی این است که همهمه و انرژی تولید می کنند که شبیه سازی آن در یک محیط آنلاین دشوار است. کارمندان مناسب و کاربلد می توانند طی جلسات رو در رو با مشتریان بالقوه، برداشت اولیه فوق العاده ای ایجاد کنند. کنفرانس ها و نمایشگاه های تجاری می توانند منبع عالی شناخت مشتریان جدید باشند. این گردهمایی ها، افرادی با تفکر مشابه که دارای علایق و اولویت های خرید مشترک هستند را گرد هم می آورند. شرکت کنندگان عموما منابع لازم برای خرید را دارند و این کار را هم انجام می دهند. شرکت ها برای معرفی معاملات بزرگ، نوآوری های جدید و عرضه محصول، از رویدادهای فیزیکی استفاده می کنند. رویدادها می توانند شرایط را برای تجربه ای خاطره انگیزفراهم کنند که این قضیه برای مشتریانی که برای بار اول با برند شما تعامل داشته اند، اهمیت دارد.

خب پس رویدادهای مجازی چگونه می توانند همان نوع از ظرفیت بازاریابی و هیجان را تولید کنند؟ چگونه می توان همان سطح تمرکز را در محیط آنلاینی فراهم کرد که در آن، مولفه های پرت کننده حواس همیشه زیاد هستند.

نکاتی برای ایجاد یک رویداد مجازی

پلتفرم های رویداد مجازی، کارایی لازم برای ایجاد رویدادهای بازاریابی مجازی شخصی شده را فراهم می کنند. شرکت کنندگان می توانند جلساتی که مورد علاقه شان هست را انتخاب کنند و دیگر منتظر کل آن تجربه نمانند. بنابراین اگر مشتریان بتوانند فورا به محتوای مورد علاقه شان دسترسی پیدا کنند، به احتمال بیشتری مشارکت می کنند. پلتفرم هایی را انتخاب کنید که ویژگی های خلاقانه ای مانند چت رولت(چت تصویری تصادفی) یا جابجایی ویژگی مانند سایت swipe  را ارائه کنند. این کار به شرکت کنندگان اجازه می دهد تا با هم تعامل داشته باشند، یعنی چیزی که نقطه قوت اصلی در رویدادهای حضوری است.

تجربه های مجازی می توانند با محتوای باکیفیت، موفق عمل کنند. شرکت کنندگان با مشاهده پست های مفید و اساسی، آنها را در روال روزمره زندگیشان مفید می یابند. همچنین محتوا باید آنها را هیجان زده کند تا بیشتر پذیرای بازاریابی شما شوند. ایجاد استوری های پرطرفدار و معروف که شرکت کنندگان علاقه مند به اشتراک گذاری آنها باشند هم روش دیگر پیشرفت است.

رویدادهای آنلاین، ROI بالاتری به همراه دارند.

رویدادهای آنلاین نیازی به تدارکات، کالای تجاری، تهیه محل جلسات، اسباب و لوازم، هزینه سفر یا سور و سات مهمانی ندارند. این صرفه جویی را می توان در تولید محتوایی با کیفیت بالاتر سرمایه گذاری کرد. این کار به شما اجازه می دهد تا طی این فرآیند، توجه ها را به سوی رویدادهای مجازی جلب کرده و آگاهی از محصول تان را بالا ببرید.

ماهیت رویدادهای مجازی به این معناست که سخنران اصلی پرمشغله و پرتقاضا، می توانند از هر جای جهان، میزبان متقاضیان باشند. بنابراین می توانید کیفیت سخنران اصلی را هم افزایش دهید که دلیل دیگری به شرکت کنندگان می دهد تا با محتوای تان تعامل برقرار کنند. تحرک و هیجان حول یک رویداد، تعداد ثبت نامی های بیشتری را جذب می کند. همچنین دیگر نیازی نیست که شرکت کنندگان برای سفر کردن زمان بگذارند و از خانواده شان دور شوند. این یک مزیت ارزشمند است که رویدادهای مجازی را قادر می سازد تا هر چه بهتر خود را با زمانبندی شلوغ از پیش موجود، وفق دهند.

چگونه رویدادهای مجازی را به بازار عرضه کنیم؟

مانند رویدادهای حضوری، باید رویدادهای مجازی را نیز به بازار وارد کنید تا بتوانید شور و هیجان ایجاد کنید. ترکیبی از اطلاعات مربوطه و پیام رسانی واضح، کمک می کند تا افراد درست و مناسب آگاه شوند و از تمام منابعی که در دسترس قرار داده اید، سود ببرند.

بازاریابی دیجیتال رویدادهای مجازی

از قبل باید به فکر حفظ امنیت ثبت نام ها در رویداد باشید، بازاریابی را به لحظه آخر موکول نکنید. بازاریابی پیش از رویداد، می تواند در قالب مواردی مانند صفحه فرود قوی (دروازه‌ ورود بازدیدکننده به ‌سایت )، ویدیوهای هیجانی، محتوای همنشر شده، تبلیغات دیجیتالی، ایمیل های گروهی و محتوای PR باشد. با نگاهی به صفحه فرود (صفحه مقصد) Apple WWDC،  بازاریابی پیش از رویداد را عملا مشاهده کنید. شرکت کنندگان را تشویق کنید تا پیش از رویداد، برنامه کاربردی آن را دانلود کنند. این کار، دری را بسوی تعامل پذیری باز کرده و یک کانال ارتباطی برای بازاریابی طی رویداد و پس از اتمام آن، ایجاد می کند. 

داده های بیشتری را برای بهبود تصمیم گیری بدست آورید.

ابزارهایی مانند فرم های بازخورد، و ثبت نام های آنلاین با جزئیات کامل، امکان جمع آوری داده های قابل رسیدگی را به شما می دهد. مثلا می توانید ببینید که دقیقا در کدام مرحله ثبت نام، مردم ممکن است از ادامه راه پشیمان شوند. می توانید از این داده ها برای تمرکز بر حوزه های پیشرفت به منظور موفقیت بیشتر در رویدادهای آتی استفاده کنید.

همچنین رویدادهای آنلاین، فرصتی برای مخاطبیت هدفی است که نرخ پاسخگویی بالایی دارند. فروختن محصول یا خدمات به مردمی که خودشان از قبل مشتاق آن چیز هستند، راحت تر است.

نمونه ای از رویداد های مجازی موفق

کنفرانس فناوری NVIDIA’s GPU

سرعت تغییر موضع شرکت NVIDIA به رویدادهای آنلاین، واقعا خیره کننده بود. آنها برای توضیح هر سوال مربوط به همه گیری کرونا، از یک جلسه FAQ آگاهی بخش استفاده می کردند. پس از شروع رویداد هم یک نرم افزار کاربردی منتشر شده که به مردم اجازه می داد فهرستی از علایق شان نوشته و آن را با هم به اشتراک بگذارند.

Microsoft Build Live

این رویداد دیجیتال، نمونه دیگری از درست عمل کردن است. محتواهای زیادی طی یک دوره ۴۸ ساعته وجود داشت که با شفافیت ارائه شد. سخنرانان برای اطمینان از اینکه همه چیز خب پیش می رود، در رویدادی که توسط rehearsing  ترتیب داده شده بود حضور یافتند. ویدیوی پس از رویداد را مشاهده کنید و در آن می توانید نکات برجسته رویداد را ببینید.

به تجربه رویداد دیجیتال فکر کنید.

رویداد مجازی اولین بار در سال۲۰۲۰ برای اجرا در سن فرانسیسکو برنامه ریزی شده بود. مانند VIDIA،  از بخش FAQ آگاهی دهنده برای پاسخ دهی به شرکت کنندگان استفاده شده بود تا هر گونه سردرگمی را رفع کنند. جلسات رویداد ضبط میشدند تا مردم بتوانند دوباره به آن رجوع کرده و اگر مطلبی را طی پخش زنده از دست داده اند، دوباره تماشا کنند. بعلاوه، زیرنویس هایی با چندین زبان نیز در زیر ویدیوها وجود داشت که به تعداد افراد بیشتری در سراسر جهان، امکان تماشای آن را می داد.

نمونه هایی که در آینده رخ خواهند داد.

WWDC20 شرکت اپل: رویداد سالانه WWDC  (کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان اپل) شرکت اپل، یکی از بزرگترین رویدادها در دنیای فناوری ست. یک نرم افزار کاربردی پیش از رویداد، برای ارائه اطلاعات صحیح به شرکت کنندگان، منتشر می شود. احتمالا این رویداد رایگان بوده و حجم انبوهی از افراد در آن شرکت می کنند.

Cisco Live  در سال ۲۰۲۰: Cisco Live 2020  با ۷۰۰۰ جلسه و ۱۰۰۰۰ ساعت محتوا، محتوای بیشتری نسبت به اکثر رویدادهای مجازی فراهم می کند. این رویداد رایگان به شرکت کنندگان اجازه می دهد تا صورت جلسه را از قبل مطالعه کنند که بدین معنی ست که آنها میتوانند آنچه که مورد علاقه شان است را بفهمند. همچنین این نرم افزار به شرکت کنندگان اجاره می دهند تا براحتی، رویدادهای مرتبط را به تقویم شخصی شان اضافه کنند.

جشنواره “اسپارک”: رویدادهای مجازی تعاملی، فرصت بزرگی برای مشارکت دادن مشتریان است و جشنواره اسپارک، به دنبال سود بردن از همین قضیه است. این رویداد، بزرگترین رویداد سالانه در استرالیاست که مختص “استارتاپ ها” می باشد. برای تعامل با مخاطب از طریق چت زنده، از ترکیبی از اسلایدشو و سرویس پخش زنده استفاده خواهد شد. فکر می کنید ایده تان برای مخاطبین جشنواره اسپارک جذاب خواهد بود؟پس بررسی کنید و با این جمعیت مجازی همراه شوید.