بهترین نمونه های برندسازی دیجیتال در شرکت های فناوری

بهترین نمونه های برندسازی دیجیتال در شرکت های فناوری

بهترین نمونه های برندسازی دیجیتال در شرکت های فناوری

بهترین نمونه های برندسازی دیجیتال در شرکت های فناوری 1400 1000 دکتر علی ناصرحجتی

 برندسازی دیجیتال تاثیر اساسی بر موفقیت یک شرکت دارد. این چیزی است که تفاوت اساسی بین یک نام تجاری عالی و یک نام تجاری را که مورد توجه قرار نمی گیرد، ایجاد می کند. یک استراتژی برندسازی دیجیتال خوب به شرکت‌های بزرگ محدود نمی‌شود، در واقع، هر SME یا استارت‌آپی می‌تواند از مزایای آن بهره‌مند شود.

این پست برای شما مفید خواهد بود، اگر مطمئن نیستید که از کجا شروع کنید یا مزایایی که اقدامات برندسازی به دنبال دارد را نمی دانید. ایده هایی را در اختیار شما قرار می دهد که می توانید به محض پایان خواندن آن را عملی کنید.

آیا به حمایت بازاریابی نیاز دارید؟ تیم خود را پیدا کنید.

برندینگ دیجیتال چیست؟

برندسازی دیجیتال شامل اقداماتی است که با هدف ایجاد برند در رسانه های دیجیتال انجام می شود. بازاریابی به دنبال این است که نیازها از طریق محصولات یا خدمات برآورده شوند. از سوی دیگر، برندسازی فراتر از این است: هدف آن ایجاد برندهایی است که با مخاطبان خود ارتباط برقرار می‌کنند و یک سری ارزش‌ها را منتقل می‌کنند. با این وجود، برندسازی چیز جدیدی نیست. مفهوم برندسازی دیجیتال با استفاده گسترده امروزی از اینترنت، رسانه‌های اجتماعی، برنامه‌های موبایل و غیره، حوزه‌هایی که می‌توان در آن برندسازی را اعمال کرد، گسترش یافته است. از این رو، استراتژی‌های موقعیت‌یابی یک برند در حال حاضر رویکرد منحصر به فردی دارند. یعنی ایجاد برندهایی که با مخاطبان خود ارتباط برقرار می کنند و یک سری ارزش ها را منتقل می کنند.

مزایای برندسازی دیجیتال برای شرکت های کوچک و متوسط ​​و استارت آپ ها:

امروزه اقدامات برندسازی دیجیتال بیش از هر زمان دیگری ضروری است، زیرا امروزه فقط ارائه یک محصول یا خدمات خوب کافی نیست. آیا می خواهید بدانید چرا؟

باعث تحریک احساسات می شود

مردم به سادگی عاشق یک محصول نمی شوند. این احتمال وجود دارد که آنها به راحتی محصول دیگری را پیدا کنند که مشابه محصول شما باشد. در این صورت، چه چیزی باعث می شود که آنها یک محصول را بر کالای دیگر ترجیح دهند؟ پاسخ در این است که اگر بتوانید با آنها به گونه ای برخورد کنید که احساسات آن ها برانگیخته شود، مشتریان خود را به دست خواهید آورد.

مردم عاشق محصولات شما نمی شوند؛ آنها عاشق برندی که پشت سرشان است و  نشان داده می شود، می شوند.

چند کانالی

این لزوماً به این معنا نیست که شما باید در هر کانال و شبکه های اجتماعی حضور داشته باشید. شما باید انتخاب کنید که در کدام کانال با توجه هدفتان، باشید. با این حال، کاربرانی که از طریق هر یک از این کانال‌ها با شما برخورد می‌کنند، باید احساس کنند که حضور برند شما در آن کانال، ثابت است.

برند خود را انسانی کنید

دوران برندهای بزرگی که تبلیغاتشان به ساعات پربیننده در تلویزیون محدود میشد گذشته است. اکوسیستم دیجیتال فرصت های باورنکردنی برای همدلی و تعامل با کاربران شما ارائه می دهد. بیشترین بهره را از آن ببرید!

این شما را از رقبای خود در صنعت متمایز می کند

وقتی صحبت از برندسازی دیجیتال به میان می آید، کپی کاری که رقبای شما انجام می دهند بی معنی است. شما باید جنبه هایی را پیدا کنید که شما را متمایز می کند و به آنها کمک کنید تا برند شما بهترین نسخه ممکن از خود باشد.

نزدیکی به کاربر

این به شما امکان می دهد از همدلی و تعامل فراتر بروید و مستقیماً به آنچه کاربر برای گفتن می گوید گوش دهید. اکنون دقیقاً خواهید فهمید که مشتریان شما چه چیزی می خواهند، بنابراین از نزدیکی برای بهبود محصولات یا خدمات خود استفاده کنید.

اگر می خواهید در مورد اهمیت ساخت یک برند بیشتر بدانید، این ویدیوی جالب را ببینید.

نحوه انجام اقدامات برندسازی

برای اجرای اقدامات برندسازی دیجیتال، باید کارهای زیر را انجام دهید:

اهداف:

دقیقاً مشخص کنید که ماموریت شما چیست، چه محصولات یا خدماتی ارائه می دهید و مشتری شما چه کسی است.

راهنمای هویت شرکتی: روش معمول این است که یکی از آن را داشته باشید، بنابراین، اگر روشتان این نبوده است، به شما توصیه می کنیم که در اسرع وقت موارد خود را بنویسید. داشتن یک راهنما به شما کمک می کند تا یک خط پایه برای تمام ارتباطات گرافیکی خود ایجاد کنید.

شخصیت برند:

 بسته به مخاطبی که دارید، باید محتوا بسازید و متن پیام‌هایتان را بر اساس آن تنظیم کنید: در دسترس، شاد، مهربان، جدی… و همه این‌ها باید به خوبی با هم هماهنگ شوند تا ثبات خود را به خطر نیندازید.

صادق باشید:

مارک هایی وجود دارند که کاربران به راحتی آن را فراموش می کنند. اگر ارتباط شما با تجربه مشتری از محصول یا خدمات شما همراه نباشد، پس به اندازه کافی خوب نیست، چیزی درست کار نمی کند. بهترین تجربه کاربری را ارائه دهید، خدمات مشتری را نادیده نگیرید، هرگونه سوال احتمالی را حل کنید و اگر اشتباهی متوجه شدید عذرخواهی کنید. به یاد داشته باشید که ما دقیقاً چندی پیش موضوع انسانی کردن برند شما را مطرح کردیم.

مراقب کارمندان خود باشید:

داشتن کارکنان شاد بهترین برندسازی ممکنی است که می توانید ایجاد کنید. آنها در این صورت بهتر عمل می کنند، اهداف شما را به اشتراک می گذارند و علاوه بر این، اولین کسانی هستند که هر کجا که می روند، کلمه خوبی را برای برند شما بیان می کنند.

خودت را دوباره کشف کن:

برندها به طور کلی نمی توانند ثابت باشند، چه رسد به محیط دیجیتالی که در آن تکامل و بهبودی ضروری است. شما باید مواظب روندهای جدید باشید و خود را با آن تطبیق دهید. پایه ای قوی داشته باشید و به محصولات یا خدمات خود ارزش بیافزایید. این بهترین برندسازی دیجیتالی است که می توانید در عمل اعمال کنید.

مطالب مرتبط:

دلایلی که چرا در کسب و کار خود به یک شریک دیجیتال نیاز دارید:

نمونه هایی از برندسازی دیجیتال:

WeTransfer:

 • به معیاری برای ارسال فایل های حجیم از طریق ایمیل تبدیل شده است. این یک رابط ساده و شهودی ارائه می دهد که در آن کاربران فقط باید فایل ها را آپلود کنند و ایمیل گیرنده و ایمیل خود را درج کنند. بنابراین، این سرویسی است که مخصوصاً در میان متخصصان مرتبط با هنر و خلاقیت محبوب است مانند: عکاسان، تصویرگران، سازندگان ویدیو و غیره…
 • هر بار که به وب خود دسترسی پیدا می کند تصاویر پس زمینه تصادفی را نمایش می دهد و قصد دارد آثار هنرمندان مختلف را تبلیغ کند و پیوند تصویر خود را با صنایع خلاق تقویت کند.
 • این تصاویر به نشریه دیجیتال «WePresent» پیوند داده شده اند که کار این سازندگان را تبلیغ می کند.

نقاط قوت:

 • طراحی خوب و کاربر پسند.
 • یک طرح رایگان و یک طرح پولی مقرون به صرفه ارائه می دهد.
 • استفاده از آن آسان است.

T-Mobile:

رقبا:

 • AT&T و Verizon
 • یک شرکت تلفن همراه است که به طرز ماهرانه ای توانسته است از شبکه ای که توسط این نوع شرکت ها ارائه می شود فاصله بگیرد. و این کار را با هدف قرار دادن پیام خود برای مخاطبان جوانتر شهری انجام داده است که نمی خواهند خود را به یک شرکت سنتی متصل کنند.

نقاط قوت:

 • پیام هایی ایجاد می کند که نقاط ضعف مشتریان را هدف قرار می دهد در حالی که توجه را از نقطه ضعف اصلی شرکت منحرف می کند: اندازه شبکه آن.
 • آنها پالت رنگی قوی و جسورانه ای را انتخاب کرده اند که حول محور فوشیا می چرخد.
 • آنها هزینه های فسخ زودهنگام مشتریان بالقوه خود را که ناشی از قراردادهای قبلی آنها با اپراتورهای دیگر است می گیرند تا مشتریان بیشتری را به سمت T-Mobileبکشانند.

Client Heartbeat:

رقبا:

 • SurveyMonkey، SurveyGizmo یا FluidSurveys
 • خدمات مشتری را برای هر شرکتی آسان‌تر می‌کند و امکان انجام نظرسنجی‌های رضایت‌مندی به روشی سفارشی‌شده را فراهم می‌کند. با باز کردن راه برای فرآیند ایجاد نظرسنجی قابل تنظیم تر، این امکان را برای شما فراهم می کند که داده های بیشتری به دست آورید. داده هایی که به شما امکان می دهد تصمیمات تجاری بهتری بگیرید.

نقاط قوت:

 • این یک طراحی تمیز و کاربر پسند برای دستگاه های تلفن همراه ارائه می دهد.
 • آزمایشی رایگان ،۲۱ روزه.
 • قیمت مناسب برای شرکت ها

انجام اقدامات برندسازی دیجیتال

نظر شما در مورد نمونه های قبلی چیست؟ اگر می‌خواهید برند شما تأثیرگذار باشد و کمپین‌هایی با تأثیر ایجاد کند، به خود اجازه دهید از اقدامات برندسازی دیجیتال شرکت‌های بزرگ الهام بگیرید و سپس آنها را برای مخاطبان خود تنظیم کنید.

اما اگر ترجیح می دهید یک شریک متخصص در برندسازی دیجیتال داشته باشید، Yeeply را در نظر داشته باشید. به ما بگویید که چه کسی هستید، چه اقداماتی را می خواهید انجام دهید و ما شما را با متخصصان بازاریابی که به بهترین وجه برای پروژه شما مناسب هستند معرفی خواهیم کرد. امیدواریم که از شما خبری بشنویم!