بهترین تکنیک های SMO برای تقویت تعامل

بهترین تکنیک های SMO برای تقویت تعامل

بهترین تکنیک های SMO برای تقویت تعامل

بهترین تکنیک های SMO برای تقویت تعامل 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

بهینه سازی رسانه های اجتماعی چیست؟

SMO  یا بهینه‌سازی رسانه‌های اجتماعی، کسب‌وکارها را تشویق می‌کند تا حساب‌ها و محتوای رسانه‌های اجتماعی خود را بررسی، تجزیه و تحلیل کنند و تنظیماتی ایجاد کنند تا از نظر تاکتیکی با بهترین شیوه‌های رسانه‌های اجتماعی همسو باشد. مانند SEO، حتی SMOها نیز برای کسب بهترین نتایج برای شرکت، نیاز به تست و اصلاح معمول دارند. این کار در معرض دید قرار گرفتن و گسترش محتوا را بهبود می بخشد، تعامل بیشتری را از نظر ترافیک، کلیک ها ایجاد می کند، نتایج کلی و بازگشت سرمایه  و ابتکارات بازاریابی اجتماعی شرکت را بررسی می کند، و به تمرکز بیشتر روی آگاهی از برند، فروش و موارد دیگر کمک می کند.

بهترین تکنیک های SMO برای تقویت تعامل

در ادامه چند عنصر حیاتی بهینه‌سازی رسانه‌های اجتماعی که سازمان‌ها باید به آن‌ها توجه کنند، آورده شده است.

بهینه سازی حساب های رسانه های اجتماعی

ابتدا مطمئن شوید که تمام حساب‌های رسانه‌های اجتماعی برند با اهداف تجاری هماهنگ هستند. برای این کار، باید حسابرسی صفحات پروفایل رسانه های اجتماعی را با تمرکز ویژه بر بازاریابی و برندسازی انجام دهید. موارد زیر باید برای بهینه سازی حساب رسانه های اجتماعی در نظر گرفته شود:

برندسازی و تصاویر و فونت ها، طرح های لوگو، هشتگ ها و برچسب ها باید در تمام انواع حضور آنلاین کسب و کار ثابت باشند.

باید پیوندهای مناسبی داشته باشد که پیام مناسبی را برای بازدیدکنندگانی که به صفحه فرود می‌رسند ارسال کنند.

زبان بازاریابی و پیام رسانی باید با تبلیغات فعلی شرکت مطابقت داشته باشد. بهینه‌سازی حساب تضمین می‌کند که در میان پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی که دائماً در حال ارتقا هستند احساس گم شدن نکنید

بهینه سازی برای جستجوهای اجتماعی

تعیین چگونگی بهینه سازی رسانه های اجتماعی برای جستجو باید یکی از دغدغه های اصلی برندها باشد. ما شاهد یک الگوی رو به رشد از نمایه های اجتماعی بیشتری هستیم که در جستجوهای Google ظاهر می شوند. راه‌اندازی‌های کنونی مانند توابع جستجوی به‌روزشده اینستاگرام نیز نشان می‌دهد که برندها چگونه باید از کلمات کلیدی در پست‌ها و حساب‌های خود استفاده کنند.

شما می توانید با انجام تحقیقات کلمات کلیدی برای صنعت و کلمات کلیدی خاص برند شروع کنید. سپس، برخی از استراتژی‌های ضروری بهینه‌سازی رسانه‌های اجتماعی را انجام دهید.

اطمینان حاصل کنید که جزئیات ضروری کسب و کار شما مانند نام کاربری @، آدرس و مخاطب در همه سیستم عامل ها یکسان است.

بخش های بیوگرافی و “درباره” خود را برای هر شبکه رسانه اجتماعی مشخصی پر کنید

محتوا را بهینه کنید

شما باید نوع مناسبی از محتوا را در پلتفرم های رسانه های اجتماعی خود بگنجانید تا بازدیدکنندگان پروفایل های رسانه های اجتماعی خود را افزایش دهید. بنابراین، برای هر کسب‌وکاری مهم است که یک استراتژی محتوای منظم برای مدیریت موفقیت‌آمیز حساب‌های رسانه‌های اجتماعی خود داشته باشد. با کمک یک شرکت بازاریابی دیجیتال، می‌توانید تکنیک محتوای برندتان را برای مطابقت با استانداردهای مخاطب هدف خود بهینه کنید. این به شما کمک می کند تا تعامل بهتری با مشتریان احتمالی خود داشته باشید و تسویه حساب های طبیعی را برای کسب و کار خود بهبود بخشید.

یک روش بهینه سازی محتوا شامل:

 • ایجاد حجم و فراوانی انتشار محتوای مناسب و ثابت.
 • تعیین کنید که معمولاً چقدر در هفته پست کنید.
 • نوع ویژگی های مورد نیاز برای پر کردن برنامه، از جمله تصاویر، متون، فیلم ها و موارد دیگر را شناسایی کنید.
 • پست‌هایی را که می‌توان در شبکه‌های متعدد منتشر/پست کرد را تعیین کنید.
 • برای تبلیغ برند خود و افزایش حضور آنلاین خود، باید رسانه های اجتماعی و وب سایت خود را با هم ترکیب کنید. با انجام چهار عمل ساده می توانید رسانه های اجتماعی را به طور کامل در وب سایت شرکت خود به نمایش بگذارید.
 • دکمه های اشتراک گذاری اجتماعی را در وب سایت خود بگنجانید. این ابتدایی ترین راه برای ترکیب نمایه اجتماعی شما در وب سایت شما است که شامل پیوندهای وب مستقیم به کانال های رسانه های اجتماعی می شود.

بهینه سازی پست های فردی

در حالی که استراتژی محتوای کسب و کار خود را برنامه ریزی می کنید، نباید از پست های خاصی که نمایه رسانه های اجتماعی شما را در کانون توجه قرار می دهند غافل شوید. ارتقاء پست های خاص باعث تقویت بیشتر تلاش های بهینه سازی رسانه های اجتماعی شما می شود.

با انجام کارهای زیر می توانید پست های خصوصی را بهینه کنید:

 • زیرنویس‌ها و کپی‌هایی بنویسید که تبلیغات موجود کسب‌وکار و تلاش‌های آن را نشان می‌دهد.
 • هشتگ های مناسب و دکمه های CTA را به همراه کلمات کلیدی برای هر پست اضافه کنید.
 • در پروژه های رسانه های اجتماعی یک صدا و لحن مشخص برند ایجاد کنید.
 • اقدامات فوق را به عنوان ایجاد ساختاری برای بهبود حضور اجتماعی خود در نظر بگیرید.
 • هرچه تعداد این گام ها بیشتر باشد، می توانید به طور مؤثرتری کسب و کار خود را در آینده بسازید و مقیاس دهید. این تاکتیک‌ها تضمین می‌کنند که شما فعالانه به رسانه‌های اجتماعی نزدیک می‌شوید و به اعداد مهم توجه می‌کنید.