برندسازی دیجیتال چیست و چگونه می تواند به کسب و کار شما کمک کند؟

برندسازی دیجیتال چیست و چگونه می تواند به کسب و کار شما کمک کند؟

برندسازی دیجیتال چیست و چگونه می تواند به کسب و کار شما کمک کند؟

برندسازی دیجیتال چیست و چگونه می تواند به کسب و کار شما کمک کند؟ 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

برندسازی دیجیتال چیست و چگونه می تواند به کسب و کار شما کمک کند؟

برندسازی دیجیتال اصطلاحی است که برای توصیف همه راه‌های مختلفی که یک کسب‌وکار از طریق آن مشتریان خود را به صورت آنلاین جذب می‌کند، استفاده می‌شود. این شامل تعدادی از جنبه های مختلف بازاریابی از جمله SEO، تبلیغات آنلاین، بازاریابی محتوا، رسانه های اجتماعی و بازاریابی است. به عنوان یک تجارت، ایجاد یک نام تجاری کلیدی است. در عصر ارتباطات آنلاین، باید برند خود را به صورت آنلاین به اشتراک بگذارید تا از رقبا جلوتر بمانید.

بازاریابی دیجیتال در مقابل برندسازی دیجیتال

در حالی که ممکن است اغلب اصطلاحات دیجیتال مارکتینگ و برندسازی دیجیتال را با یکدیگر بشنوید، اما آنها کاملاً با یکدیگر متفاوت هستند. بازاریابی دیجیتال بیشتر در مورد ارائه یک محصول یا خدمات خاص بر اساس میزان خوب بودن آن است، در حالی که برندسازی دیجیتال کمی ظریف تر از آن است. برندسازی دیجیتال به جای تمرکز بر یک محصول خاص، ارزش های اساسی شرکت را بیشتر برجسته می کند.

برندسازی مدت‌ها پس از جایگزینی یا توقف هر محصول باقی می‌ماند. این چیزی است که وقتی مشتری خرید خود را انجام می دهد در ذهن مشتری می ماند و اولین چیزی است که وقتی دوباره به خدمات شما نیاز دارد به آن فکر می کند. در حالی که بازاریابی دیجیتال در جذب خریداران یکباره فوق العاده است، برندسازی در ایجاد روابط مادام العمر بین مشاغل و مشتریان بهتر است.

بنابراین، برندسازی دیجیتال یک استراتژی بازاریابی بلند مدت تر است. همه چیز در مورد ایجاد هویت برند از طریق استفاده از استراتژی دیجیتال و برنامه ریزی است. استراتژی قوی برند دیجیتال منجر به انتقال موثر برند شما می شود، به طوری که مخاطبان شما واقعاً می دانند که شما به عنوان یک شرکت چه چیزی را نمایندگی می کنید.

در این مقاله ابتدا به بررسی مزایای استراتژی برند دیجیتال می پردازیم و سپس به بررسی برخی از مهم ترین روندهای برندسازی دیجیتال در سال ۲۰۱۹ می پردازیم.

مزایای برندسازی دیجیتال:

مزایای بسیاری برای برندسازی دیجیتال وجود دارد، بنابراین سخت است که بدانید از کجا شروع کنید. در اینجا برخی از اصلی ترین آنها وجود دارد:

چند کاناله: داشتن یک برند دیجیتال قوی به کسب و کارها اجازه می دهد تا در پلتفرم های آنلاین مختلف گسترش پیدا کنند. این شامل کانال هایی مانند تبلیغات آنلاین، تبلیغات موتورهای جستجو، سایت های چت و پلت فرم های رسانه های اجتماعی می شود. اینکه بتوانید نام تجاری خود را در چندین پلتفرم مختلف تبلیغ کنید، یک مزیت بزرگ برای هر کسب و کاری است، زیرا این امکان را می دهد که یک پیام برند واحد برای مشتریان مختلف ارسال شود، اما برای هر یک به صورت جدا شخصی سازی شده است. واقعیت ساده این است که در دنیای دیجیتال مارکتینگ امروزی، نمی‌توانید تنها با یک کانال به همه دسترسی پیدا کنید. مردم در سراسر اینترنت پراکنده شده اند، و شما با تمرکز بر یک کانال، خود را محدود کرده و آگاهی از برند خود را محدود خواهید کرد. دسترسی موثر با انتشار پیام شما در سراسر چشم اندازهای دیجیتال به دست می آید. این یک کار دلهره آور به نظر می رسد، اما یک فرصت بزرگ است.

ویروسی یا وایرال شدن: در این عصر دیجیتالی که ما در آن زندگی می کنیم، «ویروسی شدن» کار بزرگی است. اساساً به معنای حداکثر قرار گرفتن در معرض دید در یک دوره زمانی کوتاه است و در حالی که در گذشته مورد استفاده قرار گرفته است، می تواند یک سود بزرگ برای مشاغل باشد. ویروسی شدن لزوماً چیزی نیست که برنامه ریزی شده باشد، بلکه فقط در نتیجه تلاش بازاریابی شما اتفاق می افتد. نکته مهم در مورد برندسازی دیجیتال این است که برندها به راحتی از طریق اقدامات دیگران (مانند لایک، اشتراک گذاری، بازخورد، توصیه ها و غیره) تبلیغ می شوند. ویروسی شدن مستلزم شانس زیادی است. اما کارهای زیادی وجود دارد که می توانید برای بهبود شانس خود انجام دهید. بیشتر پست کنید و تا جایی که می توانید در پلتفرم های مختلف اشتراک بگذارید. هرچه فرصت های بیشتری برای موفقیت در محتوای خود ایجاد کنید، احتمال اینکه در نهایت چیزی باقی بماند، بیشتر می شود. به سختی می توان روی ویروسی شدن تکیه کرد، اما پست کردن با ثبات به خودی خود یک استراتژی خوب برای ایجاد یک حضور آنلاین گسترده است.

تعامل: برندسازی دیجیتال به مشتریان شما اجازه می دهد تا درگیر تعامل شوند و یک تجربه منحصر به فرد ایجاد می کند. برخی از روش‌هایی که برندسازی دیجیتال به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا با مشتریان خود تعامل داشته باشند عبارتند از راه‌اندازی یک بنر تبلیغاتی قابل کلیک در سایت‌های خاص یا ایجاد یک GIF برای نمایش بهترین ویژگی‌های شرکت شما.

شما را از بقیه متمایز می کند: در این عصر، رقابت تقریباً در هر بخش شدید است و داشتن چیزی که شما را از بقیه متمایز می کند، نقش شما را در بازار تضمین می کند. برندسازی دیجیتال این کار را با گردآوری تمام نقاط قوت و موفقیت های کسب و کار شما انجام می دهد. این به ایجاد یک تصور و متمایز کردن شما از رقبایتان کمک می کند. با ادامه حضور در خط مقدم چشم انداز دیجیتال، می توانید از رقبای خود جلوتر بمانید و به روش های جدید به مشتریان خود برسید.

 ارتباطات بهتر: ایجاد یک برند دیجیتالی ارتباط شما را با مخاطبان هدف بسیار آسان تر می کند. ارزش‌های برند در طول سال‌ها صادق می‌مانند و به گونه‌ای توسعه می‌یابند و با نسل جوان‌تر هماهنگ می شود. فعالیت در رسانه های اجتماعی، بسیاری از راه ها که می توانید پیام برند خود را به صورت آنلاین به اشتراک بگذارید، بازخورد و تعامل مستقیم با مخاطبان را امکان پذیر می کند. آنها اغلب مناسب تر از بازاریابی سنتی برای حفظ رابطه با مشتریان شما هستند.

برترین روندهای برندسازی دیجیتال:

 خوب است بدانید که دیگران چه می‌کنند تا ایده‌هایی در مورد اینکه می‌خواهید ایده‌هایتان را به کجا ببرید داشته باشید. در موارد زیر برخی از ترندهای برتر برندسازی دیجیتال در سال ۲۰۱۹ آمده است:

بهینه سازی موبایل: این روزها تقریباً همه افراد تلفن همراه دارند و بنابراین بهینه سازی محتوا برای این رسانه ضروری است. تخمین زده می شود که اگر صفحه یک پلتفرم موبایل بهینه نشده باشد، ۴۰ درصد از مصرف کنندگان آن را ترک خواهند کرد. بنابراین، آن دسته از شرکت هایی که سازگار با موبایل هستند، در موقعیت بسیار بهتری برای ایجاد روابط قوی با مشتری و ایجاد یک برند به یاد ماندنی هستند. واقعیت ساده این است که با بهینه سازی محتوای خود به گونه ای که بتوان آن را از هر جایی مشاهده کرد، بازدیدهای بسیار بیشتری از مواردی که پست می کنید خواهید داشت. از آنجایی که محتوای شما برای انتقال پیام برند شما به مشتریان شما طراحی شده است، منطقی است که با بهینه سازی محتوای خود برای موبایل، آگاهی بیشتری از برند ایجاد کنید.

اصالت: زمانه تغییر کرده است و مردم نسبت به سی سال پیش بسیار بیشتر مطلع و درگیر هستند. چیزی که ممکن است در آن زمان به عنوان یک نام تجاری خوب شناخته شود، احتمالاً اکنون به عنوان یک نام تجاری ساده در نظر گرفته می شود. مشتریان می‌خواهند مطمئن باشند که با یک شرکت معتبر که درست و صادق است سروکار دارند. شرکت‌هایی که می‌توانند خود را معتبر و قابل اعتماد نشان دهند، به احتمال زیاد بیشترین موفقیت را نزد مشتریان خواهند داشت. خوشبختانه، استراتژی‌های برندسازی دیجیتال راهی عالی برای برقراری ارتباط با این گشودگی و اصالت هستند. پلتفرم‌های دیجیتال، با روش‌های متنوعی به مشتریان شما اجازه می‌دهند نظر بدهند و تعامل داشته باشند، به گونه‌ای طراحی شده‌اند که باز و شفاف باشند. آنها به مشتریان شما اجازه می دهند تا با شما ارتباط برقرار کنند.

رسانه های اجتماعی: هیچ راه خارج از آن وجود ندارد. رسانه های اجتماعی در حال حاضر بسیار بزرگ هستند. تنها در ایالات متحده، بیش از سه چهارم جمعیت حداقل یک پروفایل رسانه اجتماعی دارند. وقتی صحبت از توسعه استراتژی برندسازی دیجیتالی توسط شرکت‌ها می‌شود، رسانه‌های اجتماعی اغلب یکی از اولین راه‌هایی است که مورد بحث قرار می‌گیرد. اما مراقب باشید که کدام پلتفرم را انتخاب می کنید. در حالی که برخی از پلتفرم ها مانند لینکدین و اینستاگرام به طور پیوسته در حال رشد هستند، برخی دیگر مانند توییتر چندان خوب عمل نمی کنند.

جامعه: ایجاد یک جامعه ابزاری عالی برای برندسازی دیجیتال است. افرادی که در یک جامعه مشارکت دارند، احتمالاً با برند شما درگیر می شوند و تداعی های مثبتی برای شما دارند. سپس زمان خرید فرا می رسد، و احتمال بیشتری وجود دارد که افراد برند شما را انتخاب کنند. خوشبختانه، پلتفرم‌های دیجیتال راه‌های زیادی برای ایجاد و حفظ یک جامعه ارائه می‌دهند. بسیاری از شرکت ها در ایجاد یک جامعه از طریق ابزارهایی مانند گروه های فیس بوک موفق شده اند. با ایجاد گروهی که در آن مشتریان می توانند با یکدیگر تعامل داشته باشند، داستان ها و نکاتی را در مورد محصولات شما و تجربیاتی که با برند شما داشته اند به اشتراک بگذارند و با انتخاب خود با برند شما ارتباط برقرار کنند. این یک راه مفید برای ایجاد وفاداری به برند است، و اگر گروه شما محبوب شود، به طور صعودی رشد خواهد کرد.

ویدئو: همه شرکت‌هایی است که محتوای ویدیویی ایجاد می‌کنند می‌توانند بلافاصله آن را آپلود و به اشتراک بگذارند. ویدئو در بین نسل جوان بسیار محبوب است و راهی فوق العاده برای به دست آوردن تبلیغات و تبلیغ برند شماست. این روزها ایجاد و اشتراک گذاری ویدیو آسان تر از همیشه است، بنابراین داشتن ویدیویی که مردم بخواهند آن را تماشا کنند و به اشتراک بگذارند می تواند برای رشد برند شما بسیار مهم باشد. ویدئو در بسیاری از موارد به سادگی می تواند احساسات را برانگیزد و پیام برند را بهتر از تصاویر منتقل کند. بنابراین سرمایه گذاری روی ویدیوی با کیفیت می تواند یک استراتژی بازاریابی و برندسازی عالی باشد.

رتبه‌بندی: برندسازی دیجیتال علاوه بر کمک به مشتریان در درک موضوع شرکت شما، به ایجاد رتبه‌بندی مثبت در موتورهای جستجو نیز کمک می‌کند. گوگل به سرعت اعتماد بسیاری از شرکت‌ها را به دست می‌آورد و کسانی که می‌خواهند تلاش‌های برند دیجیتالی خود را به رسمیت بشناسند، باید سخت تلاش کنند تا در صدر باقی بمانند. بنابراین سئوی موثر در استراتژی برندسازی دیجیتال شما بسیار حیاتی است. موتورهای جستجو روشی کلیدی هستند که اکثر مردم به صورت آنلاین سؤال می پرسند و پاسخ می یابند. بنابراین اگر مردم متوجه شوند که نام تجاری شما پاسخی برای مسائل آنهاست، به احتمال زیاد مشتری به دست خواهید آورد.

چت بات ها: به لطف شتاب هوش مصنوعی، ظهور چت ربات ها در راه است و برای مشتریان این چیزی جز خبر خوب نیست. مردم دوست دارند بلافاصله جواب بگیرند. اگر نتوانند پاسخ مورد نظر خود را دریافت کنند، اغلب علاقه خود را از دست می دهند. اینجاست که چت ربات ها بسیار مفید هستند زیرا می توانند ۲۴/۷ اجرا شوند. همچنین می توانید محتوا را با صدای برند خود با چت بات ها شخصی سازی کنید. این یک فرصت عالی برای درگیر ماندن با مشتریان خود و همچنین حل سوالات آنها به صورت دقیق و به موقع است.

طراحی: طراحی یک وب سایت، طراحی محتوا برای رسانه های اجتماعی یا طراحی یک برنامه کمک زیادی به برقراری ارتباط با برند شما می کند. طراحی فرصت های زیادی را برای شما باز می کند تا خلاقیت، نوآوری خود را به نمایش بگذارید یا به سادگی چیزی بسازید که بصری و زیبا به نظر برسد. طراحی منسجم می تواند کار بسیار خوبی در انتقال نام تجاری شما به طور مداوم در چندین پلت فرم دیجیتال انجام دهد. فرصتی برای خلاقیت و برجسته کردن خود وجود دارد.

تجربه کاربری: با سرعت فزاینده اینترنت، این فرصت به وجود می آید که تعاملات آنلاین خود را به گونه ای ساده کنید که قبلاً نمی توانستید انجام دهید. می توانید هر تعامل UX را نظارت و بهینه سازی کنید تا مصرف کننده هنگام استفاده از وب سایت/برنامه شما کاملاً راحت و مطلع باشد. به عنوان نمونه، فروشگاه های آنلاین می توانند طراحی شوند تا تجربه حضور در یک فروشگاه را برای شما تکرار کنند. با سرعت‌های بیشتر و بهینه‌سازی بهتر، مرور محصولات، یافتن جزئیات محصول، پرسیدن سؤال، پرداخت با روش‌های مختلف و موارد دیگر برای مصرف‌کننده آسان‌تر می‌شود. این یک استراتژی عالی برای برندسازی دیجیتال است زیرا تقریباً هر شرکتی مطمئناً می‌خواهد که نام تجاری آنها با یک تجربه مثبت، آسان و شهودی مشتری همراه باشد.

پیام نهایی:

برندسازی دیجیتال گامی حیاتی در ایجاد هر کسب و کاری موفق است. به همین دلیل، مهم است که قبل از شروع، یک استراتژی برندسازی دیجیتال قوی داشته باشید. این نه تنها به شما این امکان را می دهد که محبوبیت شرکت خود را افزایش دهید، بلکه به شما امکان می دهد تا رابطه بسیار قوی تری با مشتری خود ایجاد کنید.

راه های زیادی برای انتقال نام تجاری خود از طریق پلتفرم های دیجیتال وجود دارد. فرصت ها ممکن است گسترده و بسیار طاقت فرسا به نظر برسند. به همین دلیل است که ایده خوبی است که درک خوبی از آنچه برند شما نشان می دهد و آنچه می خواهید با آن ارتباط برقرار کنید، داشته باشید. اگر ایده خوبی از پیامی که می‌خواهید به آن منتقل کنید دارید، ارتباطات دیجیتال شما به وسیله‌ای برای ارسال پیامی تبدیل می‌شود که از قبل می‌دانید و به آن اعتقاد دارید. سپس می‌تواند به ابزاری بسیار قدرتمند برای برقراری ارتباط با این پیام و جدا کردن خودتان تبدیل شود.

Content Refined:

مشاوره رایگان دریافت کنید.

یک راه حل کامل برای بازاریابی:

 از ایده ساده سازی مسائل شکل گرفته است.در اینجا ما می خواهیم ارتباط شخصی و احترام متقابل یک تیم بازاریابی داخلی را داشته باشیم، اما بدون هزینه کارمندان داخلی. پس برای انجام این کار، هر مشتری را با یک مدیر پروژه همراه می کنیم.