برای به دست آوردن مزیت رقابتی در بازاریابی دیجیتال،هفت مرحله ی زیر را دنبال کنید

56

برای به دست آوردن مزیت رقابتی در بازاریابی دیجیتال،هفت مرحله ی زیر را دنبال کنید

برای به دست آوردن مزیت رقابتی در بازاریابی دیجیتال،هفت مرحله ی زیر را دنبال کنید 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

جهان امروز به شدت با فضای دیجیتال در هم تنیده شده است. دنیای دیجیتال دیگر یک امتیاز نیست ، بلکه یک ضرورت است. اگر کسب و کار شما از مزایای بازاریابی دیجیتال استفاده نمی کند ، پس از رقبای خود بسیار عقب هستید.

چیزی که همه برای رسیدن به آن تلاش می کنند مرتبط ماندن است، که در واقع دشوارتر از آن چیزی است که به نظر می رسد. این به معنای ماندن در ذهن افرادی است که بی ‌رحمانه از محتوای شما می‌ گذرند تا به یک ویدیوی خنده‌ دار گربه بروند. رقابت بر سر رتبه های بالاتر در نتایج موتورهای جستجو یا دیده شدن بیشتر دیوانه کننده است.

چه صاحب کسب و کار باشید و چه یک متخصص بازاریابی ، سخت است که با روندهای دیجیتالی سریع و همیشه در حال تغییر همراه باشید. اگر در بین رقبای خود متمایز نباشید، نمی توانید محصول یا خدمات خود را با موفقیت بفروشید. بیایید زندگی خود را با این هفت مرحله برای به دست آوردن مزیت رقابتی با استفاده از استراتژی های بازاریابی دیجیتال آسان تر کنیم.

مرحله ی ۱: شناسایی

خودت را بشناس ، دشمنت را بشناس. خب، در این مورد، «دشمن» رقبای شما خواهند بود. ۱۰ رقیب برتر خود را یادداشت کنید و حضور آنلاین آن ها را مشاهده کنید. به وب سایت آن ها نگاهی بیندازید و ببینید که چگونه از نظر تجربه کاربری بهتر (یا بدتر) هستند. کیفیت و سئوی وب سایت مهم است، زیرا اکنون ویترین فروشگاه های جدید، وب سایت است. سعی کنید به عنوان مشتری با آن ها تماس بگیرید و ببینید خدمات مشتری آن ها چگونه و به چه صورت است.

بعد، آن ها را در صفحات رسانه های اجتماعیشان دنبال کنید (واقعاً دنبال کنید). با دقت به دنبال نحوه ی استفاده آن ها از استراتژی های بازاریابی دیجیتال برای حفظ تعامل با مشتری باشید. آن ها از چه زبانی در تبلیغات خود استفاده می کنند و آیا می توانید تشخیص دهید که سئو کجا درگیر شده است؟ هر کدام چند فالوور در پلتفرم های مختلف مجازی دارند؟

همه ی این ها به شما تصویر واضحی از چیزهایی که از دست داده اید و باید روی آن تمرکز کنید می دهد. در حال حاضر، می ‌دانید چه کسی از نظر فالوورها، تعامل با مشتری و رضایت مشتری بهتر از شما عمل می ‌کند. لیستی از این برندها تهیه کنید.

مرحله ی ۲: نظارت و تجزیه و تحلیل

اکنون که خود و رقبای خود را شناسایی کرده اید، زمان آن رسیده است که کمی عمیق تر بشوید. فعالیت آنلاین رقبای خود را از نظر تعداد دفعات انتشار محتوای جدید، الگوی زمانی و روزی که آن ها پست می‌گذارند، کلمات کلیدی مورد استفاده برای سئو، هشتگ ‌ها در رسانه ‌های اجتماعی و استراتژی کلی بازاریابی محتوا دنبال کنید.

برخی از ابزارها به شما کمک می کنند تا پلتفرم های مختلف رسانه های اجتماعی را که رقبای شما از آن ها استفاده می کنند، نظارت و تجزیه و تحلیل کنید. تجزیه و تحلیل عمیق به شما این امکان را می دهد تا ببینید که چگونه و چرا رقبای شما بهتر از شما عمل می کنند.

مرحله ی ۳: از رسانه های دیجیتال برای برند سازی استفاده کنید.

در هنگام ساختن یک برند، همه چیز از رنگ های لوگو گرفته تا لحن موجود در محتوای شما از اهمیت بالایی برخوردار هستند. یک توصیه ی تخصصی از آژانس پیشرو بازاریابی دیجیتال بریزبن بیان می کند که یک تصویر برند قوی از طریق محتوای معنادار و جالب ایجاد می شود. میم های تصادفی پست نکنید و انتظار تعامل عالی را داشته باشید. هر یک از پست ها، تصاویر یا ویدیوهای شما باید مرتبط باشد.

از طریق بخش نظرات، پیام های مستقیم و وبینارهای آنلاین با مشتریان تعامل داشته باشید تا به سوالات و نگرانی های آن ها پاسخ دهید. این تصویر حلال مشکل بودن را ایجاد می کند و مشتریان به برند شما اعتماد می کنند.

آن ها را تشویق کنید تا بازخورد خود را با نظراتشان ارائه دهند. شوخ طبعی یک استراتژی خوب است ، اما همیشه مراقب آن باشید زیرا مرز باریکی بین شوخ طبعی و تمسخر چیزهای حساس وجود دارد.

انتخاب رسانه ی اجتماعی مناسب و ابزار رشد نیز بسیار مهم است. اگر از اینستاگرام استفاده می ‌کنید و می ‌خواهید پروفایل خود را تقویت کنید ، می‌ توانید از SidesMedia دیدن کنید تا متوجه خدمات رشد آن ها شوید.

مرحله ی ۴: بهبود تجربه کاربر از طریق بازاریابی محتوا

آیا از استفاده از وب سایت های رقبای خود لذت بردید؟ آیا یافتن آن ها از طریق موتور جستجو آسان بود؟ آیا برای رسیدن به موردی که می‌ خواستید، فرآیند آرامی بود؟ اکنون این موارد را در وب سایت و رسانه های اجتماعی خود اعمال کنید. اگر یک رستوران فست فود دارید ، آیا منوی شما دقیقاً در برگه ی منو در فیس بوک است؟ آیا طراحی وب سایت شما برای چشم ها جذاب است؟ آیا مشتریان می توانند بدون گیر کردن سفارش دهند؟

همه این ها مهم هستند زیرا تعیین می کنند که آیا مشتری به وب سایت شما باز می گردد یا به دلیل فرآیند دشوار و پیچیده آن را رها می کند. سعی کنید تجربه کاربری را تا حد امکان روان و مفید کنید. مهم است که استراتژی محتوای خود را بر روی بهینه سازی موتورهای جستجو متمرکز کنید تا کسب و کار خود را بهتر از رقبای خود مشاهده کنید. از کلمات کلیدی مناسب و AdWords استفاده کنید تا مشتریان راحت تر شما را پیدا کنند.

مرحله ی ۵: بهینه سازی جستجوی صوتی

مردم اکنون با استفاده از جستجوی صوتی برای تنظیم یادآوری ها و جستجوی فروشگاه ها یا داروخانه های مختلف بسیار راحت هستند. با این حال ، افراد از انواع مختلف پرس و جو برای جستجوی یک مورد استفاده می کنند. این روش باید از طریق بهینه سازی جستجوی صوتی در بازاریابی دیجیتال شما گنجانده شود. اگر شما یک کسب و کار محلی دارید ، بسیار مهم است که بهینه سازی جستجوی صوتی را انتخاب کنید.

این به این دلیل است که مردم بیشتر از طریق دستیارهای صوتی ، یک سالن، رستوران یا داروخانه در نزدیکی خود پیدا می کنند. هدف این است که وقتی شخصی از طریق صدا جستجو می کند، موقعیت مشتری را به دست آورید. اگر پادکست برای کسب و کار خود دارید، می توانید آن را برای دستیارهای صوتی نیز بهینه کنید.

مرحله ی ۶: بازاریابی ویدئویی و ایمیلی

بله، بازاریابی ایمیلی همچنان مرتبط است زیرا تنها پلتفرمی است که می توانید محتوای شخصی سازی شده را برای کاربران ارسال کنید. هر محتوای شخصی سازی شده باعث می شود کاربران احساس خاص و ارزشمندی داشته باشند، به عنوان مثال تخفیف در تولد ها یا سالگرد ها.

برای به روز رسانی ها، تبلیغات و بازاریابی می توانید از ایمیل و همچنین بازاریابی ویدیویی استفاده کنید. بازاریابی ویدیویی می ‌تواند شامل پشت صحنه ، تبلیغات رویداد ، دستورالعمل ‌ها (نحوه انجام کار)، یا اطلاعیه‌ ها باشد. ویدیوها همچنین باید از طریق سئو برای تگ های استفاده شده در کپشن آن ها بهینه شوند.

مرحله ی ۷: اینترنت اشیا در بازاریابی دیجیتال

اینترنت اشیا (IoT) از هوش مصنوعی (AI) و یادگیری ماشینی برای تجزیه و تحلیل بهتر رفتار مصرف کننده استفاده می کند. وقتی مشتری خود را بهتر بشناسید، می توانید استراتژی بهتری داشته باشید. با تجزیه و تحلیل دقیق کسب و کار، می توانید مخاطبان را در زمان مناسب هدف قرار دهید. اینترنت اشیا از طریق تجزیه و تحلیل خودکار، تبلیغات زمان ‌بندی‌ شده و داده‌ های بازاریابی پیش ‌بینی ‌کننده به خودکارسازی تلاش ‌های بازاریابی شما کمک می ‌کند.

این امر تعامل کلی با مشتری و استراتژی بازاریابی را بهبود می بخشد. بنابراین ، نام تجاری شما را نوآورانه می کند و به شما مزیت رقابتی عظیمی می دهد.

همگامی با ترند های دیجیتال در حال تغییر کمی سخت است، اما مهم نیست که چقدر سریع باشد، مهم است که به روز بمانید. موفقیت استراتژی های دیجیتال شما بستگی به نحوه ی اجرای آن ها دارد. با این مراحل می توانید کسب و کار خود را بیشتر در معرض دیده شدن قرار داده ، ترافیک وب سایت و فروشگاه و آگاهی از برند و البته درآمد خود را افزایش دهید.