بازاریابی دیجیتال و مزیت رقابتی

02

بازاریابی دیجیتال و مزیت رقابتی

بازاریابی دیجیتال و مزیت رقابتی 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

بازاریابی دیجیتال و مزیت رقابتی دو روی یک سکه هستند که موفقیت و سود را برای یک تجارت به ارمغان می آورند. در این مقاله ، نحوه ی عملکرد این دو بخش برای دستیابی به اهداف تجاری و افزایش سود را مورد بحث قرار می دهیم.

استفاده از بازاریابی دیجیتال برای کسب مزیت رقابتی

دنیا کاری فوق العاده برای همه کسب و کارها انجام داده است. دیجیتالی شدن مزایا و معایب خود را به طرق مختلف دارد ، اگرچه برای کسب و کارها راهی به سوی موفقیت است ، بسیاری از سازمان ‌ها، به ‌ویژه استارت ‌آپ‌ ها یا کسب ‌و کارهای کوچک هنوز تمایل دارند از روش‌های سنتی بازاریابی استفاده کنند. با این حال ، همراه با رشد سریع استراتژی های بازاریابی دیجیتال در جهان، یک تجارت باید با این استراتژی ها سازگار شود تا مزیت رقابتی خوبی را کسب کند !  ویژگی اصلی بازاریابی دیجیتال این است که به شناسایی و برقراری ارتباط مستقیم با بازارهای هدف به روشی مقرون به صرفه و قابل اندازه گیری کمک می کند.

در این جا به برخی از مزایای بازاریابی دیجیتال در کسب مزیت رقابتی اشاره خواهیم کرد.

۱. دسترسی جهانی

تاکتیک‌ ها و روش ‌های بازاریابی دیجیتال به یک کسب ‌و کار اجازه می ‌دهند تا با روش ‌های مقرون‌ به ‌صرفه تجارت جهانی کند. برای گسترش یک کسب و کار از طریق بازارهای بین المللی ، بازاریابی دیجیتال نقش بزرگی در شناسایی رقبای اصلی خود و اجرای استراتژی های بازاریابی برای انطباق با عملکرد برجسته جهت آگاهی از برند در سراسر جهان را ایفا می کند !

۲. نتایج قابل ردیابی و اندازه گیری

برخلاف روش ‌های سنتی بازاریابی ، بازاریابی دیجیتال می ‌تواند برای شناسایی عملکرد بازار و اجرای فرصت ‌ها با ردیابی نتایج بازاریابی قبلی اندازه‌ گیری شود. این یک مزیت اضافی برای مزیت رقابتی است زیرا از طریق ردیابی و اندازه گیری عملکرد، فروش و سود، یک تجارت می تواند به تجارتی موفق تبدیل شود !

۳ هزینه های بازاریابی کمتر

اکثر کسب و کارها فکر می کنند بازاریابی دیجیتال پرهزینه تر از روش های سنتی است. اما ، حقیقت این است که بازاریابی دیجیتال در واقع هزینه های بازاریابی و تبلیغات شما را کاهش می دهد زیرا در سراسر جهان در دسترس است و راه های زیادی برای انتخاب استراتژی های بازاریابی دیجیتال شما جهت به دست آوردن مزیت رقابتی خوب وجود دارد !

۴. بهبود نرخ تبدیل

بازاریابی دیجیتال از جمله داشتن یک وب سایت، بهترین راه برای ترغیب مشتریان شما به خرید در عرض چند کلیک است. این کار به عنوان یک مزیت رقابتی عمل می کند زیرا برخی از کسب و کارها از طریق فروش حضوری فعالیت می کنند، در حالی که کسب و کاری که بازاریابی دیجیتال را تطبیق می دهد می تواند تنها با یک کلیک فروش داشته باشد !

۵. شفافیت

مصرف کنندگان شما در یک دوره ی فنی بسیار پیشرفته زندگی می کنند. آن ها می خواهند قبل از خرید در مورد محصولات و خدمات شما بدانند. چگونه این کار را انجام می دهند ؟ با داشتن اینترنت در دسترس، آن ها می خواهند بدانند مشتریان فعلی شما در مورد شما چگونه فکر می کنند و کسب و کار شما چقدر شفاف است ! بازاریابی دیجیتال به کسب و کار شما اجازه می دهد تا فروشگاه شما برای مشتریانتان قابل بازدید باشد و مهم تر از همه قابل مشاهده و شفاف بودن به کسب و کار شما مزیت رقابتی بالایی می دهد !

دستیابی به مزیت رقابتی پایدار از طریق بازاریابی دیجیتال

تغییر به سمت استراتژی های بازاریابی دیجیتال هرگز اجازه نمی دهد که یک کسب و کار سودی را از دست بدهد. بازاریابی دیجیتال به یک کسب و کار کمک می کند تا با تجزیه و تحلیل عملکرد رقبای خود، بازارهای هدف جدید را شناسایی کند و بداند مشتریان آنلاین شما چه کسانی هستند. کسب و کار شما شروع به بهینه سازی شاخص های کلیدی عملکرد خود از طریق استراتژی های بازاریابی دیجیتال برای حفظ یک مزیت رقابتی خوب خواهد کرد !

۱. ایجاد و حفظ تصویر/ شهرت برند خوب

داشتن اهداف توسعه پایدار و استراتژی های بازاریابی دیجیتال خوب، به برند شما اجازه می دهد شهرت بزرگی ایجاد کنند. و در دنیای بازاریابی دیجیتال، این تصاویر برند برای مدت طولانی تری از آن چه فکر می کنید باقی می مانند و به حفظ مزیت رقابتی کمک می کند !

۲. پلتفرم دیجیتال برای حفظ ارتباط با مشتریان خود

بازاریابی دیجیتال به عملکرد در بسیاری از پلتفرم های دیجیتال از رسانه های اجتماعی گرفته تا وب سایت ها کمک می کند. به گفته Marketingsherpa، ۹۵ درصد از مردم از رسانه های اجتماعی برای دنبال کردن برند ها و خرید از طریق پلتفرم های دیجیتال استفاده می کنند. استفاده از استراتژی های بازاریابی از طریق این پلتفرم های رسانه ای به شما این امکان را می دهد که مزیت رقابتی خود را افزایش دهید.

۳. ایجاد تجربه کاربری

تجربه ای که کاربران شما امروز دارند، آینده ی کسب و کار را از طریق نرخ مکالمه و بررسی می سازد. بنابراین، در دسترس بودن آنلاین یک تجربه کاربری رقابتی ایجاد می ‌کند و تصویر خوبی از برند شما ایجاد می ‌کند. اجازه دادن به مشتریان خود برای تماس با شما و پاسخ سریع با بازخورد و ارتباطات آموزنده، به کسب و کار شما کمک می کند تا توجه مشتریان فعلی شما را جلب کند و منجر به تبلیغات گفتاری و نظرات خوب در مورد تجارت شما می شود.

۴. محتوای رقابتی

استراتژی های بازاریابی دیجیتال به یک کسب و کار ، فرصتی برای ایجاد محتوای رقابتی با تطبیق کلمات کلیدی مرتبط با سئو جهت دستیابی به مزیت رقابتی خوب را می دهند. محتوای خوب همیشه در صدر زنجیره رقابتی خواهد بود. چه رسانه های اجتماعی یا وب سایت شما باشد ، به روز رسانی محتوای خود هر از چند گاهی به شما کمک می کند تحقیقات بهینه شده برای موتورهای جستجو را تازه کنید و ترافیک خوبی را به سمت کسب و کار خود بیاورید.

۵. ایجاد مشتری وفادار

ایجاد مشتری وفادار یکی از بهترین مزیت‌ هایی است که می ‌توان از طریق بازاریابی دیجیتال به دست آورد، زیرا بازاریابی دیجیتال مشتریان وفاداری ایجاد می ‌کند که همیشه انتظار دارند با اعتمادی که از طریق تجربه به دست می ‌آورند با شما تجارت کنند. شهرت برند شما و استراتژی های تبلیغاتی شما ، به مشتریان شما این امکان را می دهد که بدون توجه به این که رقبای شما چگونه عمل می کنند، با شما همراه باشند !

بنابراین برای به دست آوردن مزیت رقابتی پایدار، یک کسب و کار باید با استراتژی های بازاریابی دیجیتال سازگار شود و روش های تبلیغات دیجیتال را برای جذب بازارهای هدف شما ایجاد کند. ایجاد استراتژی تبلیغات با دیجیتالی شدن و تبدیل آن به کسب مزیت رقابتی باید با دانش تخصصی انجام شود. هرچه محتوای بازاریابی شما خلاق تر باشند، مزیت های رقابتی بیشتری برای شما به همراه خواهند داشت ! از این رو ، برنامه ریزی استراتژی های بازاریابی دیجیتال و مزیت رقابتی خود در راستای تبلیغات خلاقانه بسیار مهم است.