بازاریابی ادغام شده چیست ؟

بازاریابی ادغام شده چیست ؟

بازاریابی ادغام شده چیست ؟

بازاریابی ادغام شده چیست ؟ 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

بازاریابی ادغام شده چیست ؟

بازاریابی ادغام شده یک استراتژی متحد، فراگیر و مقرون به صرفه است که بیشتر بودجه بازاریابی شما را در بر می گیرد. این بازاریابی تکیه بر هویت و داستان سرایی برند برای ایجاد یک پیام قوی و تک بعدی برای تمرکز کردن است.

بازاریابی ادغام شده یک استراتژی متحد، فراگیر و مقرون به صرفه است که بیشتر بودجه بازاریابی شما را در بر می گیرد. این بازاریابی تکیه بر هویت و داستان سرایی برند برای ایجاد یک پیام قوی و تک بعدی برای تمرکز کردن است. چند کانال بازاریابی برای ارتباط این پیام ها در پیوسته ترین، هماهنگ ترین، مداوم ترین و کامل کننده ترین روش حالت استفاده شدند که به عنوان 4 C’S شناخته می شوند.

کمپین های بازاریابی ادغام شده شما باید مشخصه های زیر را داشته باشند:

 • ارتباط داخلی در طول تمامی کانال های بازاریابی (بازاریابی ویدئو، نقاشی، رسانه اجتماعی و غیره)
 • روایت های کمپین که هماهنگ هستند و نه متضاد هم.
 • یک جریان مداومی از خروجی بازاریابی در طول واحد کمپین.
 • رابطه ای هماهنگ بین تمامی بخش های استراتژی تان. آیا هر بخش کامل کننده بخش دیگر است؟

زمانی که یک کمپین بازاریابی ادغام شده اجرا می شود، از مهم ترین سوالاتی که باید پرسیده شوند عبارتند از:

 • آیا هر کانال بازاریابی، کانال دیگر را کامل می کند؟
 • موقعیت کنونی در میزان موفقیت شما در رهبری چیست؟

بر اساس موسسه بازاریابی محتوا، ۸۵% از تمامی بازاریاب ها رهبری هدف اولیه خود برای سال پیش رو را بر عهده دارند. اما هر کسی نمی تواند میلیون ها کانال بازاریابی را برای رسیدن به مخاطبین مورد هدف خود مد نظر قرار دهد.

بنابراین مالکان تجارت و بازاریاب های کوچک چه دانایی در کار خود دارند تا زمان و پول را ذخیره کرده و رهبرانی ایجاد کنند؟

آن ها از بازاریابی ادغام شده برای ایجاد اعتماد مشتری و تقویت ROI استفاده می کنند و ما می خواهیم این استراتژی نوآوری را همین حالا برای شما باز تر کنیم.

چگونه بازاریابی ادغام شده پول شما را ذخیره می کند؟

راز اینکار در روش آن است. چون بازاریابی ادغام شده شدیداً تکیه بر داستان سرایی و هویت برند برای ایجاد یک پیام تک بعدی قوی دارد، این کار باعث ذخیره منابعی می شود که در تلاش برای استفاده از استراتژی های رندوم/ پراکنده دیگر، از بین می رفت. دوم، این روش از چند کانال بازاریابی برای ارتباط پیام برند در پیوسته ترین، هماهنگ ترین و مداوم ترین روش استفاده می کند.

پیام های حمل شده در این روش احتمال موفقیت آمیز بودن بیشتری دارند.این باعث افزایش کارآیی شده و بنابراین می تواند به سازمان ها اجازه دهد در تمامی کانال های خود به بالاترین بازاریابی دست پیدا کنند.

از طرف دیگر، ایجاد رهبری موفق توسط پروسه چند مرحله ای بی عیب و نقص بازاریابی ادغام شده، تضمین شده است.

برای مثال ارتباط بازاریابی ادغام شده (IMC) از چندین کانال برای حمل پیام های کمپین استفاده می کند. این باعث افزایش اثر بخشی فعالیت هایی می شود که برای تبدیل غریبه ها به موقعیت ها یا فرصت ها و فرصت ها به مشتریان استفاده شده اند.

این روش چند کانالی از انواع کانال های بازاریابی برای مشارکت مخاطب هدف شده در مکان درست و زمان درست استفاده می کند. این کار باعث می شود فرصت ها و مشتریان از طریق کانال مورد ترجیح خود با برند شما تعامل بر قرار کنند.

به همین دلیل است که استراتژی های بازاریابی ادغام شده اغلب به نام استراتژی های ارتباطات بازاریابی ادغام شده یا IMC نامیده می شوند.ارتباط با مخاطب هدف تان همواره باعث افزایش فروش آنلاین و آفلاین شما می شود.

روش IMC اولین بار در سال ۱۹۸۹ طراحی شده و با ابداع فناوری های جدید و واسطه های بازاریابی به گسترش خود ادامه داد. برای مثال، یک مطالعه اخیر گوگل متوجه شده ابزار آنالیزی حالا ابزاری حیاتی برای موفقیت کمپین IMC هستند.مانند تمامی استراتژی های بازاریابی، کمپین های IMC نیز یک پروسه چند مرحله ای را دنبال می کنند.

در اینجا ما به شما مثال های عالی ارائه می کنیم که چگونه یک استراتژی بازایابی متحد می تواند برند شما را وارد سطح بعدی کند.

حالا که ایده ای خوب از اینکه روش بازاریابی IMC چیست، دارید، اجازه دهید به چند مثال مهم از برند های مورد علاقه تان نگاهی بیاندازیم:

OLD SPICE- لیوایس- کوکا- پست آمریکایی- اپل

OLD SPICE:  بوی یک مرد بدهید، کمپین مردانه، و نیز به نام مرد OLD SPICE شناخته شده است.

این مثال یکی از بهترین مثال هایی از یک کمپین ارتباطات بازاریابی ادغام شده به خوبی اجرا شده است.

در اینجا این شرکت مدیریت شده تا در طول چند روز اول تبلیغات تلوزیونی را انجام دهد. همچنین آن ها تبلیغات را با یک کمپین بازاریابی رسانه اجتماعی جهانی و برخی کپی ها و کار های بصری برای تقویت این کمپین، کامل کردند. این یک نتیجه مستقیم از آن ها در تعریف مخاطب و پیام رسانی درست است. فقط می توانیم بگوییم ما همگی بوی چیزی را میدادیم که OLD SPICE در دستور غذایی بازاریابی خود می پخت.

لیوایس : برای ایجاد یک کمپین ادغام شده ی نوستالژیک به ریشه های خود برگشت. کمپین آماده به کار آن ها به افراد یاد آوری می کرد که لیوایس در صنعت برند جین شیک و مد روز شده، بوده و هنوز هم هست.

 کوکا کولا:

کمپین بیا کوکا کولا بزنیم (کوکای اشتراکی) یکی از قابل تشخیص ترین و موثر ترین کمپین های بازاریابی ادغام شده تا به امروز است.

این برند از هشتگ کمپین باهوش خود به نام #SHAREACOKE در تمامی کانال های رسانه اجتماعی استفاده کرده و ویدئویی موثر منتشر کردند که این جمله را به تمامی تجربه های فراگیری که حس غرور و مالکیت شخصی را نشان می دادند، منتقل می کرد. 

 پست آمریکایی:

برنامه شنبه تجارت کوچک پست آمریکایی یکی از طولانی ترین کمپین های ادغام شده ی در حال اجرا است.

این برنامه با ارائه ی پاداش های خاص در هر زمانی که مشتریان از هشتگ #SHOPSMALL استفاده می کنند، از خورده فروش های محلی خود پشتیبانی کنند.

برای تشوق خرید محلی بیشتر در طول تعطیلات، پست آمریکایی یک روز از ماه نوامبر را به رویداد جهانی #SHOPSMALL اختصاص داده است.در اینجا، آن ها روش ادغام شده خود را با توزیع مواد بازاریابی شنبه تجارت کوچک خاص به مرحله بعد می برند تا خورده فروش ها را نیز مشارکت دهند بنابراین آن ها نیز می توانند کمپین را ارتقا دهند.

 اپل:

۱. طراحی وب سایت ادغام شده با همراهی یک ویترین مغازه

به راحتی فراموش می کنید که وب سایت شما یک تکه حیاتی از هویت برند شما و هر کمپین بازاریابی است که اجرا می کنید.

در حقیقت بیش از ۷۰% از تجارت ها، وب سایت خود را به عنوان اولین پلت فورم بازاریابی می بینند. به همین دلیل است که وب سایت شما نیز نیاز به ایجاد یک تجربه کاملاً فراگیر مشتری مانند هر استراتژی بازاریابی ادغام شده دیگر دارد. این یک مثال واضح در شرکت اپل است.

قرار گیری آجر و ملات آن ها (معماری اپل) هویتی برای وب سایت آن ها است و این دقیقاً نکته این کار است. اپل دارای هویت برند سیالی است که کاملاً مکان های فیزیکی و حضور آنلاین آن ها را ادغام می کند. بنابراین آن ها می توانند امضای تجربه مشتری خود را حفظ کنند خواه مشتری آنلاین خرید کند خواه در مغازه.

بنابراین، قبل از اینکه استراتژی های بازاریابی خود را طراحی کنید، بازرسی از وب سایت خود انجام دهید تا مطمئن شوید المان های درستی از وب سایت برای کمپین بازاریابی ادغام شده خود دارید.

مزایای ارتباطات بازاریابی ادغام شده

مطمئناً، یک IMC از پلت فورم های بازاریابی متفاوتی برای ایجاد تاثیر استفاده می کند اما در پایان، بازده در سرمایه گذاری همه چیز است.

چگونه می توانید با استفاده از چند کانال بازاریابی پول ذخیره کنید؟

این سوالی بزرگ است! برای شروع، پیامی واضح و هماهنگ برای کمپین خود داشته باشید. این به این معنی نیست که تصاویر عالی و رسانه های بیشتر از نیاز خود داشته باشید. شما فقط باید ابزاری ایجاد کنید که نیاز دارید و آن ها را در طول کانال های انتخاب شده خود منتشر کنید.

بنابراین، محتوایی که برای تبلیغات تصویری برای کمپین خود ایجاد می کنید می تواند به راحتی برای بخش رسانه های اجتماعی استفاده شود. در نتیجه شما زمان کمتری برای ایجاد استراتژی صرف می کنید زیرا ارتباطات بازاریابی در حول یک پیام مرکزی کمپین ایجاد کرده اید.

همچنین کمپین های IMC فروش را تقویت می کنند. همانطور که بازاریاب های ارشد افزاش میانگین بازده ۱۰% از تلاش های بازاریابی ادغام شده را گزارش کردند، که این ۱۰% تنها مقدار مورد انتظار برای افزایش فوق العاده است.

مهم تر اینکه، کمپین های ادغام شده دقیقاً چیزی هستند که عموم مردم می خواهند و از برند ها انتظار دارند.

به همین دلیل است که آن ها بیشتر به مصرف کنندگان با مشتریان بالقوه حمله می کنند.

۷۲% مشتریان کمپین های بازاریابی ادغام شده را ترجیح می دهند.

بر اساس تحقیق سالانه دیدگاه های مشتری علاوه بر این، محتوا و رسانه منتشر شده حداقل در دو پلت فورم بازاریابی متفاوت، ۲۴% مشارکت بیشتر از رسانه مشترک در یک کانال دریافت کرده است. این به تجارت ها و شرکت های کوچک اجازه یم دهد اعتمادی با بازار های مورد هدف خود ایجاد کنند و این اعتماد ارزشمند است.

چرا نیاز به ترکیب ارتباطات بازاریابی دارید؟

کمپین های بازاریابی ادغام شده نیاز به ترکیبی منطقی از ارتباطات بازاریابی برای کار دارند.

ارتباطات بازاریابی کانال هایی هستند که شما برای ارتباط موثر با پیام کمپین تان به مخاطب هدف از آن ها استفاده می کنید. اما هر نوع ارتباط بازاریابی به کار نمی آید. یک بخش حیاتی استراتژی سازی کمپین IMC انتخاب منطقی ترین و قابل اندازه گیری ترین کانال های بازاریابی برای کمپین تان است در این صورت به عنوان ترکیب ارتباطات بازاریابی شناخته می شود.

 ترکیب ارتباطات بازاربی شما می تواند شامل موارد زیر شود:

 • اطلاعیه مطبوعاتی
 • کوپن های با زمان محدود
 • هشتگ های کمپین
 • تبلیغات تجاری ۳ بخشی وب منتشر شده در طول زمان
 • دموی حضوری در مکان های خورده فروشی منتخب
 • ارائه محصولات رسانه اجتماعی
 • یک صفحه میکرو سایت یا راه اندازی با پیشنهادات وسیع
 • خودکار سازی وب برای کمپین های ایمیلی
 • بهینه سازی موتور جست و جو برای لغات کلیدی کمپین
 • کمپین های PPC برای ارتقای راه اندازی پیج
 • هدف گذاری دوباره برای کسانی که بار اول تغییر نمی کنند

به خاطر داشته باشید بیش از ۷۰% هزاره ها هنوز هم از خورده فروشان به صورت حضوری خرید می کنند، بنابراین تمامی تلاش خود را در بازاریابی رسانه اجتماعی هدر ندهید. تحقیق بازار پول زیادی را در بخش ارتباطات بازاریابی ذخیره می کند.

برای تضمین اینکه ترکیب ارتباطات بازاریابی شما در هماهنگی با کمپین است، مطمئن شوید پروتکل های مدیریت قوی دارید بنابراین هر بخش در مسیر مشابه قرار دارد.

چگونه یک استراتژی بازاریابی ادغام شده موفق را ایجاد کنم؟

در اینجا نشان می دهیم چگونه بازاریابی ادغام شده به تراز فروش و MARG کمک می کند:

۱. بازاریابی ادغام شده کارآیی را تضمین می کند.

با بازاریابی ادغام شده، تمامی پروسه ها و تشریفات تجاری در یک مسیر هستند. به این صورت، کمپین های با پیچیدگی کمتر و فعالیت های کمتر دیگری که منابع سازمان را مصرف می کنند، وجود دارند.این سطح از توجه بر چیزی که واقعاً مهم تر است باعث افزیش کارآیی و تقویت فروش می شود.

۲. فرهنگ شرکت را ارتقا می دهد.

بازاریابی ادغام شده شامل کنار هم قرار دادن تیم های کمپین و کار آن ها بر روی واحدی استاندارد برای ارتقای تجارت می شود. این سطح از پیوستگی باعث ایجاد احساس تعلق در میان کارمندان شده و آن ها رابرای کار در طول یک سری اهداف مشترک و نوآوری های سازمانی، با انگیزه می کند. بنابراین کل ایده ادغام، در برند اعتماد ایجاد کرده و به طور همزمان باعث تقویت فروش می شود.

۳. بازاریابی ادغام شده کارآمد تر است.

بازاریابی ادغام شده اغلب شامل ایجاد و استفاده از انواع کانال های ارتباطی می شود که در آن پیام ها به راحتی با ثبات کافی ارتباط بر قرار می کنند. در طولانی مدت، همسان بودن اطلاعات ارائه شده باعث ایجاد اعتماد بیشتر و آگاهی از برند می شوند. زمانی که مشتریان در مورد تجارت شما بیشتر از تجارت رقبا فکر می کنند، فروش ها به شکل چشمگیری افزایش پیدا می کنند.

۴. اهمیت برند ثابت

یک برند ثابت اعتماد و نزدیکی با مشتریان شما ایجاد می کند و به همین دلیل است که نمی تواند دست کم گرفته شود. مشتریان بالقوه احساس ارزشمندی بیشتری می کنند زیرا ارزش آن ها در هماهنگی با پیام برند شما است. این یعنی برند شما بیشتر سر زبان ها افتاده و بنابراین قابل اعتماد تر می شود.

سیستم بازاریابی ادغام شده ذهن طلایی (GOLD MIND)

سیستم بازاریابی ادغام شده ما ایجاد شده تا به رشد تجارت شما با جذب بازدید کننده های مورد هدف وب سایت کمک کرده و مشتریان را به طرفداران برند تبدیل کند. ما یک پروسه چهار مرحله ای را دنبال می کنیم: تعریف، تعیین، ادغام و دنبال کردن که تضمن می کند تجارت شما از کانال های بازاریابی صحیحی برای رسیدن به موفقیت در طول هدف تجاری اصلی شما استفاده می کند.

تعریف شخصیت خریدار + تناسب بازار

شخصیت خریدار- این روشی دیدگاهی از انجام کار و فکر کردن در مورد دیدگاه مشتریان تان یعنی بزرگ ترین مخاطبان شما است. برای تعریف موفق شخصیت یک خریدار، اول باید مخاطب هدف و تناسب بازار خود را بشناسید.

نقاط قوت، ضعف ها، فرصت ها و تهدید های برند تان را آنالیز کنید. این کار معمولاً به صورت یک آنالیز SWOT شناخته می شود.

۱. آنالیز SWOT

نقاط قوت: تجارت شما مزیتی در برابر رقیبان خود در راطه با معتمد بودن دارد.

نقاط ضعف: تجارت شما به دلیل نبود شرایط مالی نسبت به رقیبان، ضعف هایی دارد.

فرصت ها: تجارت شما می تواند شکافی را پر کند که توسط رقبای دیگر با استراتژی بازاریابی مختصر پر نشده است.

تهدید ها: برخی موقعیت ها می توانند باعث مشکلاتی در تجارت شوند، مانند مقامات قانونگذار داخلی.

۲. ایجاد یک پیشنهاد TRIPWIRE (مترجم: احتمالاً معنی سه وجهی می دهد)

بهترین پیشنهادات TRIPWIRE برتر بر اساس پیشنهاد اصلی شما بوده و هدف آن ها نیاز های خاص مشتریان تان است. به طور ایده آل، شما نیاز به پیشنهادی با آیتم کمترین هزینه دارید که به شدت برای خریدار تان مطلوب است.

یک TRIPWIRE به شما کمک می کند پتانسیل های آینده را به مشتریانی تبدیل کنید که احتمال خرید پیشنهاد اصلی تان توسط آن ها بیشتر است.

۲. تعیین- تنظیم اهداف هوشمند

اهداف هوشمند به مدیر پروژه کمک می کنند انتظارات شان برآورده شود. زمان که این اهداف در کنار یک استراتژی قدرتمند استفاده می شوند به سازمان ها کمک می کنند بهتر کار کنند زیرا هر کسی می داند در هر مرحله از کمپین بازاریابی چه کاری انجام دهد.

هدف بزرگ: من می خواهم حضور آنلاین بیشتری به شرکت ارائه کنم.

خاص: من وب سایت و شبکه اجتماعی برای شرکت خود ایجاد می کند تا مشتریان بیشتری بدست آورم.

قابل اندازه گیری: من تاریخ کامل شدن را با شروع ساخت وب سایت خود، طراحی می کند.

قابل دستیابی: من با برنامه ریزی وب سایتم در این هفته شروع می کند.

مرتبط: ایجاد حضور آنلاین باعث افزایش کار رهبری و مشتری مداری می شود.

زمان محور: کمپین آنلاین من در طول بازه زماین ۶ ماهه کامل می شود.

تعریف نقش ها و مسئولیت ها: در اینجا شما می خواهید مدیران کانال و مدیران سطح کمپین را تعیین کنید تا فعالیت های روز به روز و موفقیت های سطح کمپین را بررسی کنند.

بودجه: معمولاً بین ۵ تا ۳۵% از بازده که بستگی به اندازه شرکت، اهداف و بازده مورد انتظار در سرمایه گذاری دارد.

۳. ادغام- کانال های بازاریابی تان را ادغام کنید.

چندین روش برای این کار وجود دارند. شما می توانید با کانال های اجباری کمی شروع کنید. کانال هایی که برای دوره زمانی مشخصی هستند را تست کنید. برای مثال ۶ ماهه. زمانی که داده ها را جمع آوری کردید، می توانید تغییرات سطح کلانی در کمپین ایجاد کنید مانند اضافه کردن کانال های بیشتر یا برداشتن کامل کانال های در حال انجام.

 • طراحی وب سایت+ بازاریابی محتوا
 • پرداخت با یک کلیک (PPC) + هدف گذاری دوباره
 • بهینه سازی موتور جست و جو (SEO) + مقدار تبدیل (CRO)
 • بازاریابی رسانه اجتماعی (رایگان+ پرداخت شده) + ایمیل
 • اتوماسیون فروش و بازاریابی

چگونه تمامی اینها کنار هم کار می کنند؟

مساله عالی در مورد این روش اینست که به شما اجازه می دهد بر روی سودآور ترین کانال ها تمرکز کنید. هدف مشخص در اینجا بودن در بیشترین کانال های سود آور است به نحوی که بتوانید نیاز های مشتریان آینده خود که در چرخه خرید هستند را تامین کنید.

 1. دنبال کرد- RIO + گزارش کمپین

نتایج کمپین تان را آنالیز و ارزیابی کنید. این حیاتی ترین جنبه ی یک کمپین IMC است. نقل قول زیر را می شناسید: چیزی که اندازه گیری نشده، انجام نشده است. این مخصوصاً برای یک استراتژی ادغام شده به کار می رود.

 1. معیار های موفقیت، KPI و نتایج را تعریف کنید. مرحله شماره ۱ را ببینید.
 2. یک ریتم اندازه گیری در سطح کانال و در سطح کمپین را در نظر بگیرید.
 3. به طور مداوم این معیار ها را تست و اندازه گیری کنید تا مطمئن شوید کمپین در مسیر درست خود حرکت می کند.

نتیجه گیری بازاریابی ادغام شده شما

به طور خلاصه، شما برای سودآوری و ثابت ماندن در بازار کار نیاز به بازاریابی ادغام شده دارید. بنابراین یک کمپین بازاریابی ادغام شده تنها روش مطمئن برای افزایش فروش، تقویت بازده ها و ایجاد آگاهی برند است. اگر ادغام نشده اید، حقیقاً تبدیل نشده اید.

آیا نیاز به کمک برای ایجاد یک استراتژی بازاریابی ادغام شده دارید؟

در ارزیابی تان، یک متخصص ادغام شده کار های زیر را انجام می دهد:

 • فعالیت های بازاریابی کنونی شما را بازرسی کرده و به دنبال برد های راحت است.
 • مخاطب هدف و تناسب بازار تان را تعریف می کند.
 • بودجه و اهداف بازاریابی تان را تعیین می کند.
 • کانال های بازاربی تان را ادغام می کند تا ترافیک، رهبری و فروش بیشتری ایجاد کند.
 • به شما نشان می دهد چگونه پیشرفت خود را دنبال کرده و کمک می کند بازاریابی تان را ارتقا دهید.

چرا صبر کردید؟ همین امروز با یک مشاوران زوپا مشورت کنید تا سریع تر روش خود را برای تجارت سودآور دنبال کنید.