ایده‌هایی برای بهبود بازاریابی دیجیتال در سال ۲۰۲۲

ایده‌هایی برای بهبود بازاریابی دیجیتال در سال 2022

ایده‌هایی برای بهبود بازاریابی دیجیتال در سال ۲۰۲۲

ایده‌هایی برای بهبود بازاریابی دیجیتال در سال ۲۰۲۲ 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

Ideas to Improve Your Digital Marketing Strategy for 2022

ترندهای بازاریابی دیجیتال همچنان در حال تغییر و تحول هستند. هر سال ترندهای جدیدی در بازاریابی دیجیتال ظاهر می‌شوند. برای آن که بتوانید خود را با این ترندها همراه کنید نیاز است تا همواره فعال بوده و استراتژی‌های خود را از قبل، برنامه‌ریزی نمایید.

در این مقاله به شما کمک خواهیم کرد تا برای آپدیت کردن استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال خود در سال ۲۰۲۲، به ایده‌های جدیدی دست‌یابید. با ما همراه باشید.

استراتژی بازاریابی دیجیتال چیست؟

استراتژی بازاریابی دیجیتال، شامل تدوین استراتژی‌های مختلف با استفاده از فناوری‌ها و رسانه‌های دیجیتال است. این کار به شرکت‌ها کمک می‌کند تا به اهداف و مقاصد بازاریابی خود دست‌یابند.

استراتژی بازاریابی دیجیتال با توجه به هدف کمپین از فناوری‌ها و رسانه‌های خاصی در فعالیت‌های بازاریابی، استفاده می‌کند. برای آن که بتوان استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال موفقی را اجرا کرد نیاز است تا ترندهای هر سال را پیش‌بینی نموده و آپدیت شد.

شیوه‌های به‌روزرسانی استراتژی بازاریابی دیجیتال در سال ۲۰۲۲

در زیر می‌توانید لیستی از شیوه‌های به‌روزرسانی استراتژی بازاریابی دیجیتال به منظور دست‌یابی به اهداف بازاریابی در سال ۲۰۲۲ را مشاهده کنید:

۱. اهداف جدیدی را برای کسب و کار خود تعریف کنید

شما هر سال نه تنها به استراتژی‌های جدید در بازاریابی دیجیتال که به اهداف جدیدی نیز نیاز خواهید داشت. داشتن یک برنامه‌ریزی برای بازاریابی دیجیتال، برای هر کسب و کاری اهمیت زیادی دارد.

برای آن که بتوانید کل سیستم بازاریابی دیجیتال کسب و کار خود را بهبود بخشید نیاز است تا اهداف جدیدی که مناسب وضع فعلی کسب و کار شما هستند را تعریف کرده و برای رسیدن به آن‌ها برنامه‌ریزی کنید.

۲. به استراتژی بازاریابی محتوای خود تنوع بخشید

در صورتی که از محتوای جدید و باکیفیتی در استراتژی بازاریابی محتوای خود استفاده نکنید، مخاطبان شیوه‌ای برای اعتماد کردن به شما نخواهند داشت. در واقع مخاطب نمی‌تواند صرفا از طریق محصولات، به تخصص شرکت شما واقف شده و به شما اعتماد کند.

به همین دلیل نیاز است تا به منظور دست‌یابی به مخاطبان هدف، از وبلاگی که موضوعات گسترده‌ای را پوشش می‌دهد، استفاده کنید. از جذاب و معتبر بودن اطلاعات وبلاگ خود مطمئن شوید. انجام این کارها باعث می‌شود تا بتوانید اعتماد مصرف‌کنندگان را به خود جلب کنید.

۳. اینفلوئنسر مارکتینگ را ارتقا دهید

اگر در حال حاضر از اینفلوئنسر مارکتینگ در استراتژی بازاریابی دیجیتال خود استفاده نمی‌کنید، زمان آن است که این استراتژی را در برنامه‌های خود بگنجانید. در واقع استفاده از این شیوه در چند سال اخیر به شدت رایج شده‌است.

افرادی که در گذشته از اینفلوئنسر مارکتینگ استفاده می‌کردند نیز باید آن را ارتقا دهند. در این مرحله آن‌ها باید از هوش مصنوعی در این زمینه کمک بگیرند.

هوش مصنوعی به شما کمک خواهد کرد تا بهترین اینفلوئنسرها را برای اجرای یک کمپین تبلیغاتی، شناسایی نمایید. هوش مصنوعی می‌تواند طیف وسیعی از حساب‌های کاربری اینفلوئنسرها را ردیابی کرده و بر ویدیوهای آن‌ها نظارت کند. انجام این کار برای بخش عمده‌ی افراد، دشوار است و هوش مصنوعی می‌تواند آن را به راحتی انجام دهد.

۴. با توجه به جستجوی صوتی، محتوای خود را بهینه‌سازی نمایید

یکی از مهم‌ترین ترندهایی که توسط اکثر آژانس‌های بازاریابی برای سال ۲۰۲۲ تعیین شده‌است، بهینه‌سازی محتوا برای جستجوی صوتی است. تا زمانی که افراد می‌توانند از طریق صحبت کردن، اقدام به سرچ کردن نمایند، چرا باید وقت و انرژی خود را صرف تایپ کردن سؤالات و جستجوها نمایند؟

به همین دلیل نیاز است تا بازاریابان به منظور جذب کاربران بیشتر، محتوای وبسایت خود را با جستجوی صوتی، انطباق دهند. برای آن که بتوان این استراتژی را پیاده‌سازی نمود نیاز است تا از طریق تجزیه و تحلیل ذهنیت افرادی که در حال جستجوی صوتی هستند، بهترین کلمات کلیدی طولانی مکالمه‌ای را پیدا کرده و از آن‌ها استفاده نمایید.

۵. به قوانین مرتبط با تبلیغات و حریم شخصی، توجه کنید

یکی از محبوب‌ترین ترندهای بازاریابی دیجیتال در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ استفاده از تبلیغات دیجیتال مبتنی بر داده‌های بهینه‌سازی‌شده‌ی خودکار بود. با وجود آن که بازاریابی مبتنی بر داده و همچنین تبلیغات هدفمند، جزء استراتژی‌های مهم و سودآور بازاریابی دیجیتال به حساب می‌آمدند اما اخیرا تحت الشعاع قوانین مرتبط با حریم خصوصی قرار گرفته‌اند.

در آخرین آپدیت فناوری‌ها و گوشی‌های هوشمند، حذف کوکی‌ها باعث کاهش داده‌های مورد استفاده در هوش مصنوعی خواهد شد. بازاریابان باید در حین طراحی استراتژی‌های جدید بازاریابی دیجیتال، به این نکته توجه کنند.

۶. از رویدادهای لایو بیشتری میزبانی نمایید

امروزه کسب و کارهای کوچک و بزرگ، استقبال خوبی از رویدادهای لایو می‌کنند. دلیل این موضوع آن است که این ایونت‌ها، شیوه‌ی مناسبی برای تعامل با مشتریان و ایجاد اعتماد در آن‌ها به حساب می‌آیند.

برای آن که بتوان یک رویداد لایو را در رسانه‌های اجتماعی، میزبانی کرد، با گزینه‌های زیادی مواجه خواهید بود. با این وجود یکی از بهترین شیوه‌های انجام این کار، ارائه‌ی یک وبینار و سپس برگزاری یک جلسه‌ی پرسش و پاسخ می‌باشد. این کار باعث می‌شود تا بتوانید دانش و تخصص خود را به مخاطبان نشان دهید.

۷. به لینکدین توجه کنید

امروزه شاهد افزایش استفاده از لینکدین در فضای دیجیتال هستیم. هر سه ماه یکبار، شاهد افزایش فعالیت کاربران این پلتفرم هستیم.

همچنین آن‌ها در حال راه‌اندازی و معرفی ویژگی‌های جدیدی هستند که خود باعث جذب کاربران بیشتری خواهند شد. همچنین لینکدین از استراتژی‌هایی استفاده می‌کند که نتایج بهتری را برای صفحات تجاری به همراه خواهد داشت.

۸. از تأیید اجتماعی استفاده کنید

یکی از مؤثرترین شیوه‌های جلب اعتماد مصرف‌کنندگان، نمایش تأیید اجتماعی (Social Proof) در وبسایت شرکت است. یکی از بهترین روش‌های انجام این کار، استفاده از ریویوهای مشتریان می‌باشد.

نزدیک به ۹۷ درصد از مشتریان ترجیح می‌دهند تا پیش از انجام هر خریدی، نظرات و ریویوهای مرتبط با آن محصول را بررسی کنند. به همین دلیل نیز شما باید بخشی از وبسایت خود را به آن دسته از مشتریانی اختصاص دهید که از محصولات شما استفاده کرده‌اند تا بتوانند نظرات خود را در آن جا قرار دهند. شما می‌توانید از طریق بهینه‌سازی ایمیل، آن‌ها را ترغیب کنید تا نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارند.

سخن آخر

امیدواریم که توانسته باشیم ایده‌های خوبی را برای اجرای بازاریابی دیجیتال در سال ۲۰۲۲ در اختیار شما قرار داده باشیم. این موارد، صرفا شامل پیشنهادهای اولیه بودند.

شما می‌توانید از طریق مشورت با اعضای کارآمد تیم خود و همچنین گرفتن نظر متخصصان این زمینه، بهترین استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال را در سال جدید، تدوین نمایید.