ایجاد ایمنی برند برای بازاریابان

ایجاد ایمنی برند برای بازاریابان

ایجاد ایمنی برند برای بازاریابان

ایجاد ایمنی برند برای بازاریابان 1400 1000 دکتر علی ناصرحجتی

اگر حتی چند سالی است که در حوزه بازاریابی دیجیتال فعال بوده اید، متوجه طبیعت پرسرعت ومحبوبیت این صنعت شده اید. اگر استراتژی بازاریابی خود را با استراتژی پنج سال پیش مقایسه کنید، احتمالاً قابل تشخیص نیست. به عنوان یک بازاریاب، باید خود را با محیط در حال تغییر وفق دهید و اطمینان حاصل کنید که کسب و کار شما تمام تلاش خود را برای حضور در مناطق مناسب برای مصرف کنندگان انجام می دهد.

هر سال به نظر می رسد که یک پلتفرم یا شبکه ی رسانه اجتماعی جدید از راه می رسد که فرصت های جدیدی را برای ملاقات با مصرف کنندگان ارائه می دهد. اگر می توانید با بازار همراه باشید، ما به شما تبریک می گوییم. با این حال، این فقط استراتژی های بازاریابی شما نیستند که هر زمان که بازار تغییر می کند نیاز به به روز رسانی دارند. شما همچنین باید ایمنی برند خود را توسعه دهید.

چندی پیش، خطر ایمنی برند به تعداد انگشت شماری از شبکه ها محدود می شد. اکنون فرصت های رسانه ای جدید به طور مداوم وارد بازار می شود و این مسئله چالش های جدیدی را برای تیم های بازاریابی ایجاد می کند.

ایمنی برند چیست؟

همه ی ما می خواهیم که تمام دنیا برند ما را دوست داشته باشند، درست است؟ خب، این اساساً ایده ی پشت ایمنی برند است. همانطور که شروع به تبلیغات در چندین شبکه می کنید، به راحتی کنترل تصویر و شهرت خود را از دست می دهید… مگر اینکه بخواهید فردی را استخدام کنید تا تمام روز را صرف بررسی شبکه های مختلف و ارزیابی دیدگاه های مردم کند.

هنگامی که صحبت از ایمنی برند می شود، ایده محافظت از تصویر و شهرت برند از طریق مجموعه ای از سیستم ها و اقدامات است. در نهایت، ایده این است که تا آنجا که ممکن است تأثیر مثبت را تشویق کنید و در عین حال منفی ‌ها را سرکوب کنید. این روزها، بسیاری از فعالیت های بازاریابی برای یک کسب و کار به صورت آنلاین انجام می شود، و بنابراین ایمنی برند عمدتاً به صورت آنلاین نیز برقرار است.

همچنین، باید توجه داشته باشیم که هیچ تجارتی در تاریخ نتوانسته است از نظرات و بازخوردهای منفی اجتناب کند. مردم روزهای بدی دارند، چه مشتریان و چه کارمندان کسب و کار، و این منجر به تجربه های پایین تر می شود. با این حال، قدردانی مشتریان ، تلاش برای پاسخ به بازخورد منفی است. کسب ‌و کارهایی با بهترین شهرت آن‌ هایی هستند که به منفی ‌گرایی پاسخ می ‌دهند، سعی می‌ کنند مشکلات را حل کنند و تجربیات منفی را به تجربیات مثبت تبدیل کنند.

برای مثال، اگر در رسانه ‌های اجتماعی به طور فعال به موضوعات منفی می ‌پردازید، مشتری های احتمالی پس از شکایت مشتری، داستان کامل را دریافت می ‌کنند، و همچنین تلاش شما را برای جلب رضایت مشتری می ‌بینند. بدون این پاسخ و تلاش، تنها چیزی که آن ها می بینند نظرات منفی است و به احتمال زیاد روی آن کلیک کرده و برند دیگری را انتخاب می کنند.

نکاتی برای ایمنی برند

۱. تأثیر همه گیری را در نظر بگیرید

به یاد داشته باشید، بازار امروز با آنچه ممکن است قبل از همه گیری تجربه کرده باشید ، بسیار متفاوت است. مردم مجبور به کار در خانه هستند و همچنین کسانی که قبلاً هرگز آنلاین خرید نکرده بودند، ناگهان در حال دریافت بسته هایی درب منزل خود هستند.

با حرکت به سمت عادات مصرف آنلاین، بازاریابان مجبور به انجام همین کار شده اند. این یک دوره ی جدید است و احتمالاً با یک رویکرد دیجیتال جدید کار می کنید.

مشتریان بیش از هر چیز به اطلاعات قابل اعتماد نیاز دارند و شما می توانید آن ها را ارائه دهید. از کلمات کلیدی استفاده کنید، مردم را در مورد موضوعات کلیدی آگاه کنید و با اظهار نظر در مورد موضوعات در صنعت، قدرت خود را نشان دهید.

۲. به مقررات جدید توجه کنید

یکی دیگر از راه‌های محافظت از شهرت و وجهه برند در سال جاری این است که همیشه مراقب بسیاری از قوانین حفظ حریم خصوصی و امنیتی باشید. به عنوان مثال، CCPA و GDPR روشی را که کسب و کارها با آن  داده ها را جمع آوری می کنند، کاملاً تغییر داده اند. با وجود ورود GDPR به بازار در سال ۲۰۱۸، اثرات آن هنوز در سراسر جهان احساس می شود.

به طور خلاصه طبق مقررات عمومی حفاظت از داده ها، هر وب سایتی که از بازدیدکنندگان اروپایی استقبال می کند، باید از برخی مقررات حفظ حریم خصوصی پیروی کند. نه تنها این صنعت مقررات جدیدی به دست می آورد، بلکه سیستم های قدیمی نیز در حال سقوط هستند. این شامل کوکی های شخص ثالث نیز می شود.

۳. یک رویکرد فعالانه اتخاذ کنید

یکی از بهترین راه‌ ها برای نشان دادن اینکه ایمنی برند را جدی می ‌گیرید، اتخاذ رویکردی فعال با حضور آنلاین خود است. با گذشت زمان، فناوری بهبود یافته به افراد بیشتری اجازه می ‌دهد تا ویدیوهای جعلی، اخبار جعلی و محتوای مشابه را ایجاد کنند. اگر هر کدام به برند شما مرتبط باشد، این پتانسیل را دارد که شهرت شما را از بین ببرد (افراد نمی توانند به اندازه کافی سریع کلیک کنند).

امسال، یک رویکرد فعالانه ، از دارایی‌ های شما محافظت می ‌کند، شفافیت را بین همه مصرف‌ کنندگان تشویق می ‌کند، و مسائل را به محض بروز آن ها برجسته می ‌کند. با اجتناب از چنین محتوایی، می توانید اعتماد مشتریان را ایجاد کنید، چیزی که دستیابی به آن سخت تر می شود.

در حقیقت، شما باید یک رویکرد فعال در کل کسب و کار خود اتخاذ کنید. اگر فقط به رویدادها واکنش نشان دهید، هرگز از رقبا بالاتر نخواهید رفت و نگرانی‌های امنیتی بر کسب‌وکار بهتر خواهد شد. یک رویکرد فعال، کسب‌وکار را در رأس مسائل امنیتی نگه می‌دارد و برند را به نیرویی غیرقابل نفوذ تبدیل می‌کند.

۴. Digital OOH را امتحان کنید

اگرچه ممکن است شبیه صدایی باشد که هنگام تماشای آتش بازی ایجاد می کنید، OOH در واقع مخفف عبارت «خارج از خانه» است، تکنیکی که برای چندین دهه وجود داشته است. با این حال، مانند بسیاری از حوزه های بازاریابی، به لطف پیشرفت های دیجیتال، اکنون در قرن بیست و یکم است.

هر سال، خدمات بیشتری از خرید برنامه‌ ریزی شده استفاده می‌ کنند، و در نتیجه فضای دیجیتال OOH پیچیده ‌تر می‌شود. با ویژگی‌ هایی مانند هدف ‌گیری مجدد، حصار جغرافیایی، ردیابی و تخصیص، کسب‌ و کارها می ‌توانند ماهیت گسترده تبلیغات OOH را حذف کنند و بر کسانی تمرکز کنند که احتمالاً به برند علاقه دارند.

۵. بازی را در نظر بگیرید

آیا می دانستید که کسب و کارهای بیشتری با تبلیغات در بخش بازی به موفقیت می رسند؟ با این حال، فکر نکنید که با یک کمپین تصادفی در یک بازی تصادفی و یک پلتفرم تصادفی به طلا دست خواهید یافت. در عوض، این استراتژی مستلزم بررسی دقیق است. علاوه بر انتخاب عناوین و پلتفرم ‌های خاص، اگر می‌ خواهید این استراتژی را درست انجام دهید، باید در مورد ناشران و شخصیت ‌های بازیکنان نیز فکر کنید.

از زمان همه ‌گیری، بسیاری از مردم به ارزش بازی ‌های ویدیویی با خانواده در خانه پی برده ‌اند. اگر این روند ادامه یابد، یک کمپین تبلیغاتی بازی می تواند نتیجه دهد. با این حال، باید خود را با ناشران، عناوین و رویدادهایی هماهنگ کنید که با هویت و اخلاق شما مطابقت دارند.

۶. در تلویزیون متصل تبلیغ کنید

اگر می خواهید امسال به عنوان یک برند مدرن دیده شوید، یکی از بهترین مکان ها برای تبلیغات از طریق پلتفرم های تلویزیون متصل است. همانطور که در بازی دیدیم، افراد بیشتری از ماندن در کنار خانواده و تماشای یک فیلم خوب خوشحال می شوند. حتی با بازگشایی جهان، مردم نگران گذراندن وقت با گروه های بزرگی از افراد هستند. در عوض، آن ‌ها از تماشای ویدیوهای یوتیوب، پخش سریالی فیلم یا استفاده از برنامه ‌های دیگر در تلویزیون ‌های متصل خود خوشحال هستند.

در حال حاضر، یکی از بزرگترین مسائل، شکاف بین ناشران و دستگاه ها است. متأسفانه، این می تواند مشکلاتی را در اندازه گیری ایجاد کند. بنابراین، بسیاری از برندها برای شفافیت و دسترسی بیشتر به تجزیه و تحلیل مبارزه می کنند. اگر این اتفاق بیفتد، جایگاه در سال ۲۰۲۲ حتی بیشتر رشد خواهد کرد.

۷. خیلی دور نشوید

هر سال، کسب و کارهایی را می ‌بینید که آنقدر می ‌ترسند که بر تصویر و شهرت برند خود تأثیر منفی بگذارند که به کمتر از آنچه استحقاق آن را دارند رضایت می ‌دهند. در حالی که توجه به ایمنی برند چیز خوبی است، اگر می‌ خواهید برند را رشد دهید، نباید بیش از حد محتاط باشید. اگر برند را بیش از حد محدود کنید، این کار بر عملکرد آن تأثیر گذاشته و از رشد آن جلوگیری خواهد کرد.

۸. اصول اولیه را به خاطر بسپارید

فقط به این دلیل که جهان با سرعت بیشتری نسبت به قبل در حال تکامل است، این بدان معنا نیست که برای رسیدن به این نقطه باید تمام درس های مهم آموخته شده را رها کنید. تکامل یک ویژگی مثبت برای کسب ‌و کارهایی است که می‌خواهند نیازهای مصرف‌ کنندگان را برآورده کنند، اما این نباید به قیمت اصول اولیه تمام شود. حتی با تغییرات بی پایان، همه چیزهایی را که یاد گرفته اید در ذهن داشته باشید و از درس ها به عنوان راهنما استفاده کنید.

۹. تبلیغات صوتی را امتحان کنید

همانطور که احتمالا متوجه شده اید، نکات این راهنما بین ایجاد تصویر برند و محافظت از آن تقسیم شده است. این بار با تبلیغات صوتی به سمت ساختار برمی گردیم. درست مانند بازی، افراد بیشتری هنگام حرکت به موسیقی و حتی پادکست گوش می دهند. به عنوان مثال، مردم هنگام حضور در اتاق انتظار، انجام کارهای خانه و حتی استراحت در عصر به پادکست گوش می دهند.

از آن جایی که صدا نقش مهم تری در زندگی مصرف کنندگان بازی می کند، از تبلیغات در این جایگاه نترسید. یک بار دیگر، اگر می خواهید از تیره شدن روند جلوگیری کنید، باید خود را با محتوای مناسب هماهنگ کنید. امسال، مقررات برای سازندگان محتوا نسبتاً سست است، بنابراین قبل از خرج کردن باید تحقیق کنید.

۱۰. مراقب داده های موقعیت مکانی باشید

در نهایت، شما همچنین باید اقدامات محتاطانه را در مورد داده های مکان انجام دهید زیرا این یک موضوع حساس است. در صورت امکان، با استفاده از آموزش های انبوه و خدمات تأیید موقعیت مکانی، برخی از خطرات را حذف کنید.

امسال به ایمنی برند توجه کنید و از یک ارتباط مثبت با همه ی مشتریان لذت ببرید!