اهمیت داشتن ارتباطات بازاریابی یکپارچه

اهمیت داشتن ارتباطات بازاریابی یکپارچه

اهمیت داشتن ارتباطات بازاریابی یکپارچه

اهمیت داشتن ارتباطات بازاریابی یکپارچه 1400 1000 دکتر علی ناصرحجتی

ارتباط بازاریابی یکپارچه، یک مفهوم قدرتمند است که کسب و کار شما را در مرکز قرار می دهد و فروش بیشتری را به ارمغان می آورد. اگر صاحب کسب‌وکار کوچک‌تری هستید، ممکن است نام این اصطلاح را نشنیده باشید، بنابراین قبل از بررسی مزایای آن، کمی زمان صرف تجزیه و تحلیل آن می‌کنیم.

 علاوه بر این، IMC یا همان ارتباطات بازاریابی یکپارچه، ارتباط نزدیکی با انتساب چند کانالی و بازاریابی همه‌کانالی دارد، اما تفاوت‌های مهمی نیز وجود دارد. در پایان این وبلاگ، دقیقاً خواهید دانست که IMC چیست، چگونه از آن استفاده کنید. بیایید باهم شروع کنیم.

IMC چیست؟

 ما با آنچه که در زمینه ارتباطات بازاریابی یکپارچه نیست شروع می کنیم. در بالا، انتساب چند کانالی و بازاریابی همه کانالی را معرفی کردیم. در حالی که این دو مفهوم با ارتباطات بازاریابی یکپارچه مرتبط هستند، اما یکسان نیستند. انتساب چند کانالی به سادگی استفاده از کانال های مختلف برای دستیابی به مخاطبان است. اگر ترکیبی از توییتر، فیس بوک، اینستاگرام، ایمیل و یا یک وب سایت دارید، در حال حاضر در حال تمرین بازاریابی چند کانالی هستید، این گونه بازاریابی اسناد چند کانالی را به سطح بعدی می برد. بازاریابی چند کانالی  تضمین می کند که یک پیام خاص در تمام پلتفرم های شما منتقل می شود.

ارتباطات بازاریابی یکپارچه شامل اسناد چند کانالی و بازاریابی همه‌کانالی برای ایجاد یک داستان منسجم برای کسب و کار شما می باشد، صرف نظر از اینکه مشتریان شما از چه پلتفرمی استفاده می‌کنند. این را تصور کنید؛ شما یک کسب و کار کوچک راه اندازی می کنید و مسئول بازاریابی هستید. در این شرایط، پیام، زبان و تصویر عمومی به راحتی قابل حفظ و سازگاری است زیرا همه چیز متمرکز است. پس از تلاش های زیاد، تلاش های شما نتیجه می دهد و کسب و کار شما به یک شرکت بزرگ تبدیل می شود حالا دیگر مدیریت بازاریابی توسط خودتان دیگر واقع بینانه نیست و شما نیاز به کمک دارید. به عنوان مثال، ممکن است تصمیم بگیرید چندین تیم فروش، تیم های بازاریابی آفلاین و آنلاین، آژانس های بازاریابی خارجی و غیره را استخدام کنید. با یک تیم بزرگ‌تر، می‌توانید تعداد پلتفرم‌هایی را که در آن هستید گسترش دهید و به طور بالقوه به مخاطبان بیشتری دست پیدا کنید. برای اینکه در بازاریابی خود مؤثر بمانید، باید بر یافتن راهی تمرکز کنید تا اطمینان حاصل شود که پیامی منسجم ایجاد می کنید که می تواند در هر پلتفرمی مورد استفاده قرار گیرد. به این ترتیب، می توانید از سردرگمی جلوگیری کنید و اعتماد مخاطب هدف خود را نسبت به خود حفظ یا بهبود بخشید.

 نقش ارتباطات بازاریابی یکپارچه:

 نقش ارتباطات بازاریابی یکپارچه افزایش آگاهی از برند و دستیابی به مخاطبان بیشتر است. در حالی که فقط با پیاده سازی بازاریابی چند کانالی یا بازاریابی همه کانالی می توان بازدهی را مشاهده کرد، با این حال نتایج بلندمدت بیشتری را با IMC مشاهده خواهید کرد. این استراتژی برای مدیریت تیم های فروش قوی بسیار موثر است، اما کارهای زیادی می تواند برای مشاغل کوچک انجام دهد. اتخاذ این رویکرد در مراحل اولیه، نیاز به بازنگری سیستم فروش را در آینده از بین می برد و در زمان و هزینه شما صرفه جویی می کند. علاوه بر این، هنگامی که یک استراتژی IMC ایجاد کردید، نیازی به صرف زمان زیادی برای نگهداری نخواهید داشت. بیایید به برخی از مزایایی که با استفاده از IMC انتظار دارید بپردازیم.

مزایای استفاده از ارتباطات بازاریابی یکپارچه:

 پیاده سازی یک رویکرد ارتباطات بازاریابی یکپارچه در استراتژی کسب و کار شما اثرات بلندمدتی ایجاد می کند که بازدهی شما را افزایش می دهد و شما را به عنوان یک رهبر در حوزه کاری خود قرار می دهد. بخش زیر برخی از راه‌های برتر استفاده از IMC را که می‌تواند مستقیماً کسب‌وکار شما را بهبود بخشد، بررسی می‌کند.

نتایج بهبود یافته:

 در رویکردهای بازاریابی سنتی، شما معمولاً سطوح بالایی از جدایی را بین تیم های مختلف پیدا می کنید. این منجر به انتشار مطبوعات، تبلیغات، بازاریابی مستقیم و تبلیغات فروش می شود که در همه جا وجود دارند و در برخی موارد با یکدیگر در تضاد هستند. این امر برای مصرف‌کنندگان به‌عنوان آشفته به نظر می‌رسد. اینجوری فکر کنید که شرکت شما غذاهای خوشمزه درست می کند. استراتژی های بازاریابی شما تعیین می کند که چگونه غذا (محصولات) شما ارائه شود. وقتی بین تیم‌های بازاریابی خود انسجام ندارید، انگار کسی آن همه غذای خوشمزه را برداشته و آن را داخل یخچال انداخته است. طعم غذا تغییر نمی کند، اما ارائه آن باعث می شود که آن را بسیار معمولی و ساده جلوه دهد.. اکثر مشتریان به سرعت ناراحت می شوند و به سادگی به سراغ برند دیگری می روند. یک رویکرد یکپارچه تیم های بازاریابی شما را گرد هم می آورد تا یک ماشین بازاریابی بزرگ و زیبا را تشکیل دهید. در این زمان اطلاعات منتشر شده توسط مطبوعات و پست های وبلاگ، مقالات، آژانس های بازاریابی خارجی، تیم های فروش و غیره پشتیبانی می شود. نتیجه یک پیام هماهنگ است که به اعتماد مشتری کمک می کند.

تصویر بهبودیافته برند:

 آیا تا به حال این ضرب المثل را شنیده اید که “با چشمان خود غذا می خورید” خوب، این ضرب المثل در مورد چیزی بیش از غذا صدق می کند. داشتن یک پیام برند که نه تنها سازگار باشد، بلکه در سبک، آرم ها، صدا، سرصفحه ها و غیره نیز موجب بهبود تصویر برند شود، ضروری است. ثبات باعث ایجاد اعتماد می شود و به مصرف کنندگان اجازه می دهد بدانند که شما به محصول خود اهمیت می دهید. استفاده از IMC اطمینان حاصل می کند که عناصر برند شما به طور یکپارچه ردیف می شوند. این رویکرد یکپارچه تاثیر بازار شما را به حداکثر می‌رساند و جایگاه یا صنعت شما را برجسته می‌کند. در اینجا چند نمونه از کمپین های موفق IMC آورده شده است که از برند خود برای ارتقاء آگاهی نسبت به محصولات و خدمات خود استفاده کرده اند. کمپین AnyWare Domino را مشاهده کنید. برای اینکه سفارشات فست فود در دسترس باشد، دومینو یک صفحه وب به نام anyware.dominos.com راه اندازی کرد که تمام جزئیات کلیدی کمپین خود را برای مشتریان شرح می داد. روند سفارش پیتزا قبل از راه اندازی این کمپین یک روش خسته کننده بود، مجبور بودید از طریق گزینه های بی شماری برای تاپینگ استفاده کنید، اطلاعات پرداخت را وارد کنید، آدرس های پستی را به روز کنید، و سپس منتظر باشید تا شخص تحویل دهنده برسد. این وب سایت به عنوان منبع اصلی ارتباط آنها، ۵۰۰۰۰۰ بازدید دریافت کرد. دومینو یک سیستم سفارش دهی ساده ایجاد کرده بود. علاوه بر این، تقریباً در هر پلتفرمی مانند توییتر، پیام‌های متنی، ساعت‌های هوشمند و تلویزیون‌های هوشمند قابل استفاده است. مثال دیگر کمپین GoPro’s Be a Hero است. هدف از این کمپین این بود که از نظر احساسی برای مخاطبان هدف خود جذاب باشد. این کمپین رسانه های متعددی مانند مجلات، نمایشگرهای داخل فروشگاه، بیلبوردها و کانال های بازاریابی دیجیتال را پوشش داد. تایلر مورتن بخش‌های زیادی از این کمپین را طراحی کرد و اظهار داشت که هدف از این کمپین الهام بخشیدن به مردم برای زندگی کامل و یافتن راه‌های جدید برای به اشتراک گذاشتن تجربیات هیجان‌انگیز خود با استفاده از محصولات GoPro بود. قهرمان باش… به لطف این کمپین دستگاه جدید GoPro Hero را به طور موثر تبلیغ کرد.

مقرون به صرفه:

 به عنوان یک صاحب کسب و کار موفق می دانید که کاهش هزینه های غیر ضروری تا حد امکان برای بقا ضروری است. به همین دلیل است که، بدون هیچ دلیل دیگری، باید به اجرای یک کمپین بازاریابی یکپارچه اهمیت دهید.

ابتدا، هزینه های خرید یا ایجاد تصاویر و کپی برای رسانه های مختلف را کاهش می دهید. برای کاهش هزینه‌های طراحی، کپی‌نویسی و عکاسی، به سادگی از محتوای مشابه در پلتفرم‌های مختلف خود استفاده کنید. بیایید نگاهی به وضعیت خاصی بیندازیم که ممکن است در حال حاضر با آن مواجه شوید. تولید ویدئو برای رسانه های بازاریابی مختلف مانند تلویزیون، یوتیوب و دیگر پلتفرم های رسانه های اجتماعی به دلیل تمام قطعات متحرک می تواند بسیار پرهزینه باشد. یکی از راه های جلوگیری از این مشکل استفاده از یک تامین کننده ارتباط خارجی است. این به شما کمک می کند هزینه های نمایندگی را کاهش دهید، زیرا با یک شرکت واحد کار خواهید کرد که خدمات ارتباط بازاریابی یکپارچه را ارائه می دهد. دوم: صرفه جویی در زمان، شما در زمان برای بخش بازاریابی خود صرفه جویی خواهید کرد، سپس می تواند برای ایجاد محتوای با کیفیت بالاتر برای افزایش دید و افزایش فروش صرف شود. بازگشت سرمایه را به حداکثر برسانید سوم، شما می توانید با ارسال پیام های متحد به جای ارائه تبلیغات ناهماهنگ یا تبلیغات، بازگشت سرمایه (ROI) خود را افزایش دهید. کمپین های بازاریابی یکپارچه را باید مانند جشن های تولد غافلگیرکننده تلقی کرد. ایده ای به ذهنتان خطور کنید، و سپس راه های مختلف هوشمندانه ای برای اجرای آنها پیدا کنید. به عنوان مثال، تمرکز ما بر روی بازاریابی است. می توانید آن را موضوع مهمانی بنامید. در نتیجه، هر چیزی که ما ارائه می کنیم حول مفهوم بازاریابی متمرکز است. و در حالی که مخاطبان ما احتمالاً به توصیه های تجاری عمومی علاقه مند هستند، در این صورت این با پیام های ما مطابقت ندارد. توصیه های عمومی تجاری که مرتبط با بازاریابی نیستند، با موضوع مهمانی مطابقت ندارند. در نهایت با حفظ یک پیام ثابت سودآوری خود را افزایش خواهید داد. وقتی تیم بازاریابی شما هر هفته محتوای اصلی کمتری برای ایجاد دارد، می‌تواند زمان خود را صرف ایجاد پیام‌های متفکرانه و جذابی کند که مصرف‌کننده را تحریک می‌کند. فروش شما همراه با کیفیت محتوای شما بهبود می یابد.

افزایش روحیه:

 تا کنون ما در مورد بسیاری از مزایای خارجی که IMC می تواند برای تجارت شما داشته باشد صحبت کرده ایم.  IMC همچنین می تواند به چندین مزیت داخلی عالی منجر شود که یکی از آنها افزایش روحیه است. تیم‌های شما با تمرکز بیشتر بر کیفیت و نیاز به یکپارچگی در تمام سطوح، می توانند ارتباط بهتری با یکدیگر داشته باشند. این خطوط ارتباطی باز باعث می شود که تیم ها یکدیگر را بهتر درک کنند و برای حل مشکلات گرد هم آیند. وقتی تیم شما با هم کار می کند، تبدیل به یک ماشین می شود که می تواند هر چالش کمپین را تحمل کند. به نوبه خود، آنها بدون شک به نتایج عالی دست خواهند یافت، که به عنوان یک تقویت کننده روحیه عالی برای کارکنان شما عمل خواهد کرد

بهبود کارایی:

 یکی دیگر از مزایای داخلی بهبود کارایی است. یک رویکرد قوی IMC این است که یک تیم بازاریابی پویا ایجاد می کند. بخشی از ایجاد آن تیم تضمین این است که یک خط ارتباطی وجود دارد که اعضا می توانند از آن برای دسترسی سریع به همه بخش ها استفاده کنند. با کانال های ارتباطی کارآمد و یک هدف یکپارچه، کسب و کار شما کاهش زمان تلف شده از پیام های تکراری یا صرف تلاش برای تماس با دیگران برای کسب اطلاعات را خواهد دید. نتیجه افزایش بهره وری خواهد بود. این یعنی پول بیشتری در جیبتان! اگر در حال حاضر از چندین آژانس بازاریابی مختلف استفاده می کنید، یک استراتژی مفید IMC می تواند مانند انتخاب کار با یک آژانس بازاریابی واحد باشد که در ارائه یک رویکرد بازاریابی یکپارچه تخصص دارد. به این ترتیب، در هزینه های آژانس و همچنین هزینه زمانی در مقایسه با زمانی که با چندین ارائه دهنده سروکار دارید، صرفه جویی خواهید کرد. اغلب اوقات فرهنگ مدرن شرکتی، سطوح بسیار کارآمد ارتباطات را ارتقا نمی دهد. این یکی از دلایل اصلی شکست بسیاری از کمپین های بازاریابی است. همه اعضای یک سازمان برای اجرای یک کمپین بازاریابی یکپارچه موثر باید با یکدیگر همگام باشند. اگر قصد ایجاد رابطه با مخاطبان هدف خود را دارید، ابتدا باید با هم تیمی های خود رابطه کاری برقرار کنید.

تنوع

 خود را فریب ندهید که فکر نکنید که مشتریان شما همه تبلیغات شما را خواهند دید. در واقع، کارشناسان ادعا می کنند که مشتریان بالقوه باید حداقل هفت بار پیام شما را قبل از اینکه محصول شما را بررسی کنند، ببینند. به همین دلیل است که IMC برای تجارت شما ضروری است. مشتری که بیلبورد شما را در کنار جاده می بیند ممکن است هرگز تبلیغات تلویزیونی شما را نبیند، تبلیغات رادیویی شما را نشنود یا حتی تبلیغات دیجیتال شما را نبیند. اگر از یک رویکرد ارتباطات بازاریابی یکپارچه استفاده کنید، مطمئن خواهید شد که پیام شما بدون توجه به نوع رسانه ای که تبلیغات شما استفاده می کند، یک پیام ثابت به این معنی است که هیچ یک از مشتریان شما چیزی را که ارائه می دهید از دست نمی دهند. همچنین، فراموش نکنید که از طریق این نوع تنوع، می‌توانید از طریق پلتفرم‌های مورد علاقه‌شان به مشتریان بیشتری دسترسی پیدا کنید. به عنوان مثال، افراد مختلف پیام های خود را در پلتفرم های مختلف مانند ایمیل، پیام متنی، رسانه های اجتماعی یا پادکست ترجیح می دهند. در مجموع، این نوع تکنیک بازاریابی به لطف تنوعش، به شما کمک می کند تا به مخاطبان بیشتری دسترسی پیدا کنید.

کاهش سردرگمی:

 سردرگمی یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای از دست دادن مشتریان است، بنابراین اجتناب از آن به هر قیمتی برای حفظ هویت برند قوی ضروری است. با بازاریابی یکپارچه، سردرگمی خریدار را می توان به میزان قابل توجهی کاهش داد. مشتریان پیامی واضح و ثابت از برند شما دریافت خواهند کرد که شک و تردیدی در مورد فروش یا تبلیغاتی که شما اجرا می کنید را از بین می برد، کجا می توانند محصولات شما را بخرند. در داخل، تیم شما نگران ایجاد پیام‌های متناقض نخواهد بود و در نتیجه به بهره‌وری و چرخش پروژه کمک می‌کند. از آنجایی که IMC به خریداران کمک می کند تا تمام اطلاعات مورد نیاز در مورد پیشنهادات ویژه و عرضه محصولات جدید را دریافت کنند، مصرف کنندگان می توانند محصولات را در اسرع وقت خریداری کنند. و می توانند از رقابت با برندهای دیگر جلوگیری کنند.

حفظ تمرکز:

 همانطور که قبلا ذکر شد، IMC نیز راه دیگری برای حفظ یک رابطه کاری خوب در سازمان شما است. کارمندان شما پیام و همچنین اهداف را به وضوح دریافت خواهند کرد و برای دستیابی به آنها تلاش خواهند کرد. وقتی همه طرف‌های درون شرکتتان را همگام‌سازی می‌کنید، یک کمپین تأثیرگذار ایجاد خواهید کرد. علاوه بر این، شما پیام یکسانی را هم در داخل و هم از خارج منتقل خواهید کرد، که شانس بازدهی خوبی را در سرمایه گذاری شما افزایش می دهد.

خطرات مرتبط با ارتباطات بازاریابی یکپارچه:

 هنگام راه‌اندازی یک IMC خطرات بالقوه‌ای وجود دارد. در حالی که مزایای زیادی در یک IMC قدرتمند وجود دارد، اما مشکلاتی نیز وجود دارد که اگر در اجتناب از آنها هوشیار نباشید، می تواند شما و تیمتان را به دام بیندازد. از برنامه ریزی مناسب همه منابع و خدمات مبتنی بر پشتیبانی برای IMC اطمینان حاصل کند. تنها زمانی می توانید با ارتباطات بازاریابی یکپارچه موثر باشید که برند دارای رهبری قوی باشد. بخش های زیادی درگیر یک IMC هستند. تیم های خاصی برای طراحی، فروش، بازاریابی، روابط عمومی و غیره وجود دارد. یکی از چالش‌هایی که احتمالاً در پیاده‌سازی IMC با آن روبرو خواهید شد این است که اگر در مدیریت هستید، ممکن است تمایلی به واگذاری اختیارات خود به هم تیمی‌ها نداشته باشید یا بودجه‌ای را که برای کل تیم وجود دارد به اشتراک بگذارید. هنگام راه‌اندازی کمپین IMC، تیم‌ها باید دور هم جمع شوند و در مورد نحوه اجرای برنامه‌های خود به توافق برسند. ساختار تیم های شما باید قبل از شروع کمپین IMC به دقت مورد بررسی قرار گیرد. کدام بخش‌های این کمپین را می‌توانند به بهترین نحو کنترل کنند کدام بخش‌های این کمپین می‌تواند ضعف یک تیم را آشکار کند پذیرش و غلبه بر چالش‌ها صرفاً بخشی از کار روزانه در نیروی کار است. اگر واقعاً مایل به اجرای ارتباطات بازاریابی یکپارچه هستید، کارمندانی که در شرکت خود دارید باید این مسئولیت را بر عهده بگیرند.

 ایده های محدود:

 جریان خلاقیت می تواند یک مزیت شگفت انگیز برای هر شرکتی باشد. با این حال، اگر ایده‌های خلاقانه زیادی قبل از راه‌اندازی یک کمپین IMC مطرح می‌شوند، ممکن است در ارسال پیام مناسب به مخاطبان خود با مشکل مواجه شوید. ارتباطات بازاریابی یکپارچه عمدتاً در مورد ارائه یک پیام منسجم نیاز است تا بتواند به وضوح توسط مصرف کنندگان درک شود. تیم خلاق شما ممکن است ایده های انقلابی ارائه دهد که می تواند در تجارت شما تأثیر بگذارد. با این حال، این ایده ها باید فعلا در پس زمینه باقی بمانند، در حالی که شما پیام فعلی خود را به توده ها و اکثریت می رسانید. بین تمام تیم های شرکت باید تمرکز اصلی روی پیام منسجمی که ارسال می کنید وجود داشته باشد. این به طور کلی می تواند تیم های خلاق را در نتیجه دلسرد کند.

کمبود منابع:

 بسیاری از کسب و کارها به سادگی فاقد منابع لازم برای انجام یک کمپین موفق IMC هستند. این به دلیل عدم تمایل شرکت نیست که آنها نمی توانند یک کمپین را فراتر از آنچه که رفته است پیش ببرند. برای انجام این فرآیند چند وجهی به کارشناسان و مدیران بازاریابی نیاز است. اما، اکثر شرکت‌ها این افراد را در کارمندان ندارند، و همچنین هیچ فردی را در کارمندان ندارند که احتمالاً برای آن موقعیت‌ها آموزش ببیند. هنگامی که با هر نوع ارتباط متمرکز سر و کار دارید، باید مدیران اجرایی آموزش دیده ای داشته باشید که این فرآیند را مدیریت می کنند و یک تقویم دقیق را با درایت نگه می دارند.

 رهبری نامشخص:

 کار تیمی از چندین تیم یا بخش مختلفتشکیل میشود. این باید توسط کل شرکت در اوایل تعیین شود که چه کسی بالاترین مقام برای کمپین خواهد بود. با دانستن اینکه رهبر کمپین کیست، احتمال بروز اختلافات به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. وقتی همه چیز اشتباه پیش می‌رود، مانند زمانی که از بودجه فراتر می‌روید، یا اگر همه با پیام کلی موافق نباشند، داشتن یک رهبر روشن همه مسائل را حل می‌کند. اگر برای کمپین IMC خود رهبر انتخاب نکنید، در ابتدا با مشکلات زیادی روبرو خواهید شد.

روش‌های ارتباطات بازاریابی یکپارچه:

 روش‌های ارتباطی مختلفی وجود دارد که باید هنگام راه‌اندازی کمپین مورد توجه قرار گیرد. به خاطر داشته باشید که هر یک از روش های ذکر شده در زیر به بهترین وجه برای اهداف تجاری خاص استفاده می شود و از کسب و کار به کسب و کار متفاوت است.

  • تبلیغات: در تبلیغات از چندین پلتفرم و کانال های رسانه ای برای به اشتراک گذاشتن پیام برند استفاده می کنند. با تبلیغ یک پیام برند در گروه های جمعیتی و اجتماعی مختلف قرار می گیرد، و خود را در موقعیتی قرار می دهید که حداکثر دسترسی را به دست آورید. تبلیغات یکی از گران ترین شکل های بازاریابی است، اما می تواند برخی از بهترین نتایج را در بازگشت سرمایه شما به ارمغان آورد.
  •  ارتقای فروش: با استفاده از رویکرد IMC، می توانید به طور موثر یک تبلیغ فروش تاثیرگذار و سرگرم کننده را اجرا کنید تا توجه مخاطبان هدف خود را به خود جلب کنید. تبلیغات فروش شامل هدایا و مسابقات است و هدف اصلی آنها جلب توجه مخاطب به یک برند یا محصول خاص است. می توانید یک تبلیغ فروش را در کنار پیام برندسازی منحصر به فرد خود به عنوان راه حلی کوتاه مدت برای گسترش آگاهی از ارزش های برند اضافه کنید.
  •  فروش شخصی: تعاملات چهره به چهره و رودر رو با مخاطبان خود را هرگز نباید نادیده گرفت. با کمپین خود انگیزه تبلیغ یک محصول و متقاعد کردن خریداران را دارید. از این روش، می توانید برای به دست آوردن جذابیت در فروش مبارزه کنید. فروش شخصی ابزار بسیار موثری در IMC است زیرا ارتباط مستقیمی بین فروشندگان و خریداران وجود دارد. این روش ارتباطی بر ایجاد روابط بلندمدت با مصرف کنندگان متمرکز است.
  • بازاریابی مستقیم: ارتباط مستقیم با مخاطبان هدف از طریق ایمیل، تماس تلفنی، پیام فکس، نامه تبلیغاتی، مجله، کاتالوگ یا بروشور هرگز از مد نمی افتد. این یک رویکرد آزمایش شده و واقعی برای جلب توجه مورد نیاز برند شما است. بازاریابی در دستگاه های تلفن همراه نیز مزایای خود را دارند. گوشی‌های هوشمند و تلفن‌های همراه به‌ویژه می‌توانند به شما کمک کنند برندی را برای نسل‌های جوان‌تر بازاریابی کنید. این می تواند به سادگی ارسال یک پیام متنی برای مشتری باشد که محصول یا خدمات شما را توصیف می کند. این شکل از بازاریابی هم ارزان است و هم پیاده‌سازی آن آسان است، زیرا نیازی به تکیه زیاد به تبلیغات شفاهی عمومی ندارید.
  • روابط عمومی: مسابقات و سایر رویدادهای مشابه اغلب توسط شرکت ها برای ترویج حضور برندهای خود استفاده می شود. بیانیه‌های مطبوعاتی، حضورهای عمومی و حمایت‌های مالی رویدادها نیز چیزی را تشکیل می‌دهند که به عنوان روابط عمومی شناخته می‌شود. این روش عمومی مدیریت روابط بین یک شرکت و مردم است. این ارتباط باید به عنوان یک خیابان دو طرفه نگه داشته شود که شرکت بازخورد مردم را دریافت می کند. اراده خوب در بازار توسط روابط عمومی ایجاد می شود تا هم محصول یا خدمات و هم شرکت را در نور مطلوبی ارائه کند.
  • بازاریابی رسانه های اجتماعی: به این فکر کنید که پلتفرم های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک، توییتر، اینستاگرام و یوتیوب از اواسط دهه ۲۰۰۰ چقدر تأثیرگذار بوده اند. این وب سایت ها برخی از قدرتمندترین رسانه هایی هستند که می توانید برای تبلیغ یک محصول یا نام تجاری از آنها استفاده کنید. به عنوان یک روش تبلیغاتی، حفظ یک کانال رسانه اجتماعی با هزینه کم همراه است. و با هدف قرار دادن تعداد زیادی از کاربران به طور همزمان، شرکت شما می‌تواند سود و درآمد بیشتری کسب کند.
  •  حمایت های مالی: این عمل اساسا ترکیبی از روابط عمومی و ارتقای فروش است. اگر هدف شما ایجاد وفاداری به برند و کمک به متمایز شدن محصول خود از رقبا است، در این صورت داشتن حمایت مالی می تواند کمک کننده باشد. در حالی که استفاده از این موارد اجباری نیست، حمایت‌های مالی به شما کمک می‌کند تا از هزینه‌های احتمالی که شرکت شما در غیر این صورت مجبور به پرداخت مستقیم آن‌ها شده باشد، راحت شوید.
  • نتیجه گیری: همانطور که می بینید، راه اندازی یک استراتژی ارتباطات بازاریابی یکپارچه می تواند تجارت و فروش شما را به سطح بعدی برساند. نه تنها تصویر خارجی شما را تقویت می کند، بلکه تیم های داخلی شما نیز مزایای متعددی را تجربه خواهند کرد. با IMC موثر، پس انداز باید افزایش یابد و هزینه کاهش یابد. این منجر به برد برای شما و تیمتان می شود. راه اندازی ارتباطات بازاریابی یکپارچه موثر زمان و تلاش می طلبد. اما، این استراتژی شما را به آنچه می خواهید می رساند و نمی توانید نادیده بگیرید. با برنامه ریزی مناسب، از مزایایی که در این پست و موارد دیگر بحث شده است، بهره مند خواهید شد. بنابراین، اگر قبلاً کسب‌وکار کوچک خود را راه‌اندازی کرده‌اید یا قصد دارید در کسب‌وکار فعلی خود تغییراتی ایجاد کنید، تمرکز شما باید بر برقراری ارتباط مؤثر با مخاطبان باشد. و این را می توان با اتخاذ رویکرد IMC انجام داد.