افزایش مشتری و فروش با بازاریابی دیجیتال

14

افزایش مشتری و فروش با بازاریابی دیجیتال

افزایش مشتری و فروش با بازاریابی دیجیتال 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

چکیده :

آیا به دنبال افزایش مشتری های بازاریابی دیجیتال خود هستید ؟ WSI نکاتی برای کمک به افزایش مشتری ها و فروش شما دارد.

با وجود تمام به هم ریختگی ها و حواس پرتی های دنیای دیجیتال ، جلب توجه مخاطبان شما یک کار دشوار است. محتوا ، ویدئو و بازاریابی رسانه ‌های اجتماعی همگی تاکتیک‌ های دیجیتالی ارزشمندی هستند – اما یک چیز مشترک دارند : برای ارائه ی ارزش خود به مخاطبان زمان بر هستند و فروش سریعی ایجاد نمی ‌کنند.

با این حال ، کمپین های تبلیغاتی دیجیتال که به درستی مدیریت می شوند ، راهی سریع و کارآمد برای هدایت مشتریان و فروش جدید به سمت کسب و کار شما هستند. برای این که به شما نشان دهیم از کدام استراتژی‌ های تبلیغات دیجیتال استفاده کنید – و چه زمانی از آن ‌ها استفاده کنید –

مراحی در مورد نحوه ی افزایش فروش و فروش با تبلیغات دیجیتال معرفی کرده ایم :

مرحله ی ۱ : معیارهای جستجوی مناسب را شناسایی کنید

یکی از مزیت های بزرگ بازاریابان دسترسی به حجم بی سابقه ای از داده ها در مورد مشتریان ( یا حداقل گروه هایی که مشتریان به آن تعلق دارند ) است. نکته ی مهم ، استفاده از این داده ها برای شناسایی معیارهای جستجوی مناسب برای کمپین های تبلیغاتی دیجیتال است.

جزئیاتی مانند موقعیت مکانی ، سن ، علایق و فعالیت اینترنتی ، بینش ارزشمندی را در اختیار کسب و کارها قرار می دهند تا نه تنها تبلیغات خود را بهتر هدف قرار دهند ، بلکه کمتر فضولی و مزاحمتی ایجاد کنند. بسیاری از مصرف کنندگان و کاربران اینترنت نسبت به تبلیغات محتاط هستند ، اما شاید به این دلیل است که بیشتر تبلیغات هدفمند و تهاجمی ضعیف هستند؟ به عنوان بازاریاب ، ما می توانیم بهتر عمل کنیم !

مرحله ی ۲ : در شبکه های تبلیغاتی مناسب تبلیغ کنید.

این که یک پلتفرم تبلیغاتی را پیشنهاد دهید، غیرممکن است زیرا حقیقت این است که بهترین پلتفرم برای هر کسب و کاری متفاوت است. اگر یک صفحه تجاری عالی در فیس بوک دارید و در پست های خود مشارکت زیادی دریافت می کنید ، تبلیغات فیس بوک برای شما مناسب است. اما اگر در فیس‌ بوک مخاطبی ندارید ، به احتمال زیاد نمی ‌توانید با چند تبلیغ مخاطب ایجاد کنید.

مانند بسیاری دیگر از اجزای بازاریابی دیجیتال ، شناخت مخاطبان بیش از نیمی از نبرد برای دستیابی به موفقیت است.

مرحله ی ۳ : ردیابی کمپین را اجرا کنید

هنگامی که ردیابی کمپین را به عنوان بخشی از استراتژی تبلیغات دیجیتال خود اجرا می کنید ، بلافاصله متوجه می شوید که کلمات کلیدی ، زمان ها یا گروه های هدف خاص ، کار نمی کنند. و برای استراتژی که حول پرداخت پول برای کلیک ها می چرخد ، بسیار مهم است که کمپین های خود را در لحظه ای که مطابق با استانداردهای شما عمل نمی کنند متوقف کنید – زیرا در این صورت فقط پول را هدر می دهید. ردیابی کمپین را اجرا کنید – ارزش کار اضافی را دارد !

مرحله ی ۴ : تست های تقسیم را انجام دهید.

همان طور که ردیابی کمپین ها مهم است ، آزمایش تقسیم کلمات کلیدی ، تصاویر و متن یک راه عالی برای به حداکثر رساندن ROI کمپین های تبلیغاتی دیجیتال شما است. اگر دو کلمه ی کلیدی دارید که هر دو را دوست دارید ، لازم نیست حدس بزنید که کدام یک بهتر است – آن ها را آزمایش کنید و از یکی که عملکرد بهتری دارد استفاده کنید !

مرحله ی ۵ : ساخت اپلیکیشن

ساختن اپلیکیشن یک راه موثر ( و آسان ) برای افزایش ترافیک وب سایت کسب و کار شما یا خدمات بازاریابی دیجیتال است. با یک سازنده ی برنامه کار کنید تا به شما کمک کند تا برنامه ای را طراحی کنید که بهترین عملکرد را برای کسب و کار شما دارد. هنگامی که برنامه ی خود را راه اندازی کردید ، باید مشتریان را تشویق کنید تا آن را دانلود کنند و خدمات شما را خریداری کنند. شما می توانید این کار را با ارائه ی خدمات منحصر به فرد ، تخفیف ها و ویژگی های اپلیکیشن که رقبای شما ندارند ، انجام دهید. به یاد داشته باشید که برنامه ی شما باید برای مشتریان بالقوه یا مشتریان فعلی شما کاربرپسند باشد و در عین حال ارزشی برای آن ها ارائه دهد.

نکاتی برای جذب کاربران به اپلیکیشن :

• اطمینان حاصل کنید که برنامه ی شما از رابط کاربری (UI) خوبی برخوردار است ، زیرا اولین برداشت مهم است ، حتی در دنیای دیجیتال.

• برنامه ی شما باید سریع بارگیری شود و تاخیر یا خرابی نداشته باشد.

• مطمئن شوید که برنامه ی شما با طیف وسیعی از دستگاه های تلفن همراه سازگار است.

• در صورت بروز مشکل در برنامه یا وب‌ سایت شما ، مطمئن شوید که کاربر به پشتیبانی مشتری یا گزینه‌ های کمک دسترسی دارد.

• به روز رسانی های معمول را برای به روز نگه داشتن برنامه و ایمن نگه داشتن آن آغاز کنید.

مرحله ی ۶ : برای YouTube و Vimeo ویدیو بسازید

Vimeo و YouTube پلتفرم های ویدیویی آنلاین هستند که روزانه میلیون ها کاربر و بیننده دارند. شما باید از این پلتفرم های پیشرو استفاده کنید زیرا می توانند به رشد کسب و کار شما تنها از طریق بازدیدهای ویدیویی کمک کنند. ویدیوهایی را آپلود و ایجاد کنید که مخاطبان خاص شما را هدف قرار می دهند. ویدئو‌ها را می ‌توانید توسط خودتان ، تیمتان یا ( برای ویدیوهای حرفه ‌ای‌تر ) ، یک فیلمبردار یا عکاس انجام دهید. اطمینان حاصل کنید که محتوای شما با مخاطبانتان مرتبط است یا ویدیوهایی ایجاد کنید که به طور خاص مرتبط با تجارت شما هستند.

نمونه هایی از محتوای ویدیویی که می توانید از آن ها استفاده کنید :

• ویدیوهای ” چگونگی “

• تورهای مجازی کسب و کار یا شرکت شما

• فیلم های آموزشی

• ویدیوهای گواهی یا بررسی های تجاری

• هر گونه رویداد تیم سازی در شرکت شما

مطمئن شوید که با افزودن URL به ویدیو ، به کانال یا در کادر توضیحات ، ویدیوی خود را به وب ‌سایت خود لینک داده ‌اید تا تعداد مشتری ‌ها را افزایش دهید.

مرحله ی ۷ : یک وبلاگ راه اندازی کنید

ایجاد یک وبلاگ یا وبلاگ نویسی مهمان می تواند به شما کمک کند تا محتوای عمیق و شخصی بیشتری برای مخاطبان خود منتشر کنید. وبلاگ های مرتبط با بازاریابی دیجیتال می توانند اطلاعات مفیدی را برای افرادی که به دنبال خدمات بازاریابی شما هستند ارائه دهند. وبلاگ ‌ها علاوه بر اطلاعاتی که ارائه می ‌کنند ، همچنین می ‌توانند با نشان دادن این که چرا مشتریان باید با شما تماس بگیرند و این که چطور می ‌توانید با بازاریابی دیجیتال خود به آن‌ ها کمک کنید ، در فروش خدمات به شما کمک کنند. هنگام ایجاد وبلاگ در وب سایت خود ، فراموش نکنید که کلمات کلیدی مرتبط را برای جذب مشتری اضافه کنید و آن ها را به وب سایت یا صفحه فرود خود لینک دهید.

یک پست مهمان بنویسید

وبلاگ نویسی مهمان یک استراتژی بازاریابی محبوب است که می توانید از آن برای تقویت تجارت و افزایش بازدید وب سایت خود استفاده کنید. شما باید اطمینان حاصل کنید که محتوایی که ایجاد می‌کنید ارزشی را برای وب ‌سایتی که برای آن می ‌نویسید ارائه می‌کند و همچنین با کسب و کار شما مرتبط است. اگر یک پست مهمان ایجاد می کنید ، یک کسب و کار یا وبلاگ معتبر را انتخاب کنید – این امر به شما کمک می کند تا نام تجاری خود را به عنوان یک تجارت معتبر و موفق معرفی کنید ، که در ازای آن به شما در ایجاد مشتری کمک می کند.

مرحله ی ۸ : ارائه ی حسابرسی رایگان

ارائه ی حسابرسی رایگان به مشاغل یا مشتریان بالقوه می تواند به آن ها نشان دهد که خدمات بازاریابی دیجیتال شما چقدر استثنایی است. این که آیا حسابرسی دستی را انتخاب می کنید یا از ابزار استفاده می کنید به خودتان بستگی دارد. حسابرسی برای هر کسب و کار دیجیتالی ضروری است ، اما تحویل اطلاعات حسابرسی به مشتریان شما بسیار مهم است. هنگامی که جمع آوری تمام اطلاعات مورد نیاز خود را به پایان رساندید ، یک سند PDF با گزارشی از یافته های خود ایجاد کنید. این یافته‌ ها باید شامل توصیه‌ ها و تغییرات کلیدی باشد که باید در نظر گرفته شوند ، و همچنین این که چگونه می ‌توانید به کسب‌ و کارتان برای مقابله با اهداف بازاریابی دیجیتال خود کمک کنید.

در صورت لزوم ، می‌توانید یک تماس ویدیویی زنده با مشتریان بالقوه ترتیب دهید تا در مورد زمینه‌ های کلیدی که باید روی آن ها کار شود ، بحث کنید. ملاقات حضوری یا از طریق تماس ویدیویی با مشتریان می‌ تواند به شما کمک کند تا اطلاعات حسابرسی را در حین تبلیغ کسب ‌و کار ، هزینه‌ های خود ، و همچنین پاسخ به هرگونه سؤالی که مشتری داشته باشد ، ارائه دهید. همچنین اگر مشتری به خدمات بیشتری که در دسترس دارید علاقه مند باشد ، به شما کمک می کند تا پیگیری ها و هزینه ها را تنظیم کنید.

مرحله ی ۹ : محتوای قفل دار اطلاعاتی ایجاد کنید

محتوای قفل دار یک استراتژی بازاریابی مؤثر برای ترغیب بازدید کنندگان وب‌ سایت شما به انجام اقدام است. برای دستیابی به مشتری ها از طریق محتوای قفل دار ، باید محتوایی با کیفیت بالا و جذاب ایجاد کنید که بازدید کنندگان شما را تشویق کند تا نام و آدرس ایمیل خود را در ازای خدمات شما ارائه دهند. همچنین می توانید محتوای قفل دار ایجاد کنید و از کاربران بخواهید شبکه های رسانه های اجتماعی شما را دنبال کنند یا محتوای شما را به اشتراک بگذارند. 

نمونه هایی از محتوای قفل دار :

• لینک های دانلود برای چک لیست رایگان

• دانلود لینک به کتاب های الکترونیکی یا پرسشنامه

• لینک های وبینار

• لینک به دوره ها و آموزش ها

• نمایشی از خدمات خود را شخصی کنید.

• تخفیف یا کوپن برای خدمات شما

• گذاشتن لینک ها در فید / استوری های رسانه های اجتماعی شما

مرحله ی ۱۰ : ابزارهایی را ایجاد کنید که مشتریان بالقوه شما به آن نیاز دارند

کار در بازاریابی دیجیتال بدون ابزار مناسب می تواند سخت باشد. کسب و کارها همیشه به دنبال ابزارهای بازاریابی دیجیتال هستند تا به آن ها کمک کنند تا کمپین های بازاریابی مشتری خود را بهینه کنند. برای به دست آوردن مشتری های بالقوه ، می توانید به بازدید کنندگان وب سایت یا مشتریان بالقوه ی خود ابزارهایی برای کمک به رشد کسب و کار آن ها ارائه دهید.

ابزارهایی که باید ایجاد کنید باید چیزی باشند که مشتریان بالقوه و مخاطبان هدف شما به آن ها نیاز دارند. نمونه‌ ای از این ابزار ها شامل ابزاری برای بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) است تا مشتریان از آن برای پیگیری پیشرفت کمپین ‌های رسانه ‌های اجتماعی خود استفاده کنند. وبلاگ ها نیز در این جا مفید هستند زیرا می توانید محتوای مرتبط با این ابزارهای بازاریابی را ایجاد کنید و آن را به صفحه ی وب سایت خود لینک دهید.

مرحله ی ۱۱ : میزبانی رویدادها

بازاریابی رویدادها می تواند به شما کمک کند تا با جذب توجه به سمت کسب و کار خود ، مشتریان احتمالی را افزایش دهید. رویدادها نباید بزرگ باشند و همان طور که بیماری همه گیر به ما آموخته است ، بازاریابی رویداد می تواند با موفقیت در یک صحنه مجازی اتفاق بیفتد. ایده ی بازاریابی رویداد این است که به مخاطبان هدف مناسب دست پیدا کنید و از برند خود آگاهی ایجاد کنید. یک مثال از رویدادی که کسب ‌و کار شما می ‌تواند از آن استفاده کند , یک تبلیغ رایگان آنلاین است که ابزارهای بازاریابی دیجیتال موثر را به نمایش می ‌گذارد . برای این رویداد ، شما نه تنها اطلاعات مفیدی را که یک کسب و کار می تواند از آن ها استفاده کند ارائه می دهید ، بلکه نشان می دهید که چگونه کسب و کار شما می تواند به آن ها کمک کند.

مرحله ی ۱۲ : اندازه گیری ، بهبود ، تکرار

انواع مختلفی از تبلیغات دیجیتال وجود دارند. تنها یک راه برای تشخیص این که بین تبلیغات PPC ، اجتماعی یا تبلیغات نمایشی  کدام یک برای شما بهترین هستند ، وجود دارد : همه ی آن ها را امتحان کنید و نتایج خود را بسنجید. امید است که بهترین قالب برنده شود.