اسطوره‌های برتر SEO که در سال ۲۰۲۲ از بین رفتند

اسطوره‌های برتر SEO که در سال 2022 از بین رفتند

اسطوره‌های برتر SEO که در سال ۲۰۲۲ از بین رفتند

اسطوره‌های برتر SEO که در سال ۲۰۲۲ از بین رفتند 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

اسطوره‌های برتر SEO که در سال ۲۰۲۲ از بین رفتند

Top SEO Myths Debunked in 2022 – Check This Out

بازاریابی دیجیتال با افسانه‌های و اسطوره‌های زیادی همراه است. این شیوه‌ی بازاریابی، همواره در حال تکامل است و سرعت آن نیز زیاد می‌باشد. برای آن که بتوان استراتژی مناسبی را برای بازاریابی دیجیتال انتخاب کرد نیاز است تا همواره به‌روز باقی بمانید.

همزمان با تغییرات گسترده‌ای که سئو در طی چند سال اخیر تجربه کرده‌است، اسطوره‌های زیادی نیز درباره‌ی آن ظاهر شدند. در این مقاله، نگاهی به برخی از افسانه‌ها و اسطوره‌هایی می‌اندازیم که در طی چند سال اخیر درباره‌ی سئو مطرح شده‌اند.

برترین اسطوره‌های مطرح‌شده درباره‌ی سئو (SEO)

در زیر، لیستی از مهم‌ترین اسطوره‌های مرتبط با سئو که اکثر کسب و کارها از آن پیروی کرده‌اند را مشاهده می‌کنید:

اسطوره‌ی #۱: تنها چیزی که به آن نیاز دارید، محتوای خوب است

آیا شما نیز شنیده‌اید که باید بر تولید محتوای خوب تمرکز کنید و خود این موضوع می‌تواند به سادگی شما را به نتایج مد نظرتان برساند؟ این موضوع، یکی از بزرگ‌ترین افسانه‌ها و اسطوره‌های مرتبط با سئو است. در واقع حتی اگر شما این کار را انجام دهید هم اما توجهی به نحوه رساندن آن به مخاطبان نکنید، ممکن است که محتوای خوب شما، به دست مخاطبان مناسب نرسد. این نقطه، همان جایی است که سئو وارد عمل می‌شود.

برای آن که بتوانید پیام مناسب را به افراد مناسب برسانید باید از سئو استفاده کنید. سئو به شما کمک می‌کند تا وبسایت شما با توجه به قوانین و الگوریتم‌های موتورهای جستجو، بهینه‌سازی شوید و همین موضوع نیز باعث می‌شود تا بتوانید پیام و محتوای خود را به مخاطبان مناسب برسانید.

اسطوره‌ی #۲: گوگل فقط محتوای جدید را می‌پسندد

بله، گوگل محتوای جدید را دوست دارد اما این موضوع به معنای آن نیست که محتوای قدیمی شما از رده خارج شده‌است. نکته‌ی مهمی که باید در این زمینه به آن توجه داشته باشید آن است که باید همواره محتوای قدیمی خود را با استفاده از اطلاعات جدیدتر، آپدیت کنید.

این کار باعث می‌شود تا اعتبار محتوای شما همچنان، بالا باشد و گوگل نیز همچنان، محتوای شما را ترجیح دهد.

اسطوره‌ی #۳: تحقیق کلمات کلیدی، غیرضروری است

اتفاقا تحقیق کلمات کلیدی بسیار ضروری و مهم است. اگر برای تحقیق کلمات کلیدی مناسب و یافتن آن‌ها وقت نگذارید، آن ترافیکی که از موتورهای جستجو به دنبال آن هستید را به دست نخواهید آورد.

بدون استفاده از کلمات کلیدی مناسب، اساسا کسی را هدف قرار نمی‌دهید. از ابزارهای سئو مانندGoogle Keyword planner استفاده کنید. همچنین از کلمات کلیدی کوتاه و بلند به صورت ترکیبی بهره ببرید.

اسطوره‌ی #۴: سئو را یک بار انجام می‌دهند و سپس سراغ کار دیگری می‌روند

خیر، سئو کاری نیست که صرفا یک بار انجام شود و تمام. سئو با هر دفعه‌ای که گوگل اقدام به به‌روزرسانی خود می‌کند، تغییر می‌کند. باید مهارت‌های خود را در زمینه‌ی سئو تقویت نمایید تا بتوانید با هر آپدیتی از گوگل، شما نیز به‌روز باشید.

اسطوره‌ی #۵: عمر لینک بیلدینگ به پایان رسیده‌است

خیر، لینک بیلدینگ هنوز زنده است. لینک‌ها، از جمله مهم‌ترین فاکتورهایی هستند که موتورهای جستجو با توجه به آن‌ها اقدام به رتبه‌بندی وبسایت‌ها می‌کنند. به عنوان مثال اگر لینکی از یک وبسایت معتبر و مرتبط با خود دریافت می‌کنید، قطعا ترافیک ورودی شما افزایش خواهد یافت و رتبه‌ی آن صفحه و وبسایت شما نیز بهبود خواهد یافت.

از وبلاگ‌نویسان و نویسندگان خبره‌ای برای نوشتن درباره‌ی برند خود استفاده ببرید تا برندهای کوچک‌تر با شما تماس بگیرند و ارتباط برقرار کنند.

اسطوره‌ی #۶: پر کردن محتوا با کلمات کلیدی، ترفند مناسبی است

استفاده از کلمات کلیدی تکراری، کار مناسبی نمی‌باشد. گوگل پس از به‌روزرسانی الگوریتم مرغ مگس‌خوار خود، دیگر آن وبسایت‌هایی را که از پُر کردن محتوا با کلمات کلیدی به عنوان استراتژی استفاده می‌کنند را در رتبه‌های بالاتری قرار نمی‌دهد.

در واقع این آپدیت باعث شده تا عکس این اتفاق رخ دهد و اگر وبسایتی، خیلی از کلمات کلیدی تکراری استفاده کند، جریمه می‌شود و حتی ممکن است که به رتبه‌های پایین‌تری تنزّل یابد. یکی از نکات مهمی که می‌توانید در این بخش به آن توجه کنید آن است که از کلمات کلیدی طولانی به عنوان یک استراتژی مفید و مناسب، بهره ببرید.

اسطوره‌ی #۷: گوگل فقط از برندهای برتر حمایت می‌کند

این موضوع، یکی از افسانه‌های رایج در زمینه‌ی سئو است که اکثر توسط افراد تازه‌کار بیان می‌شود. بله، ممکن است که گوگل از برندهای بزرگ‌تر برای کلمات کلیدی استفاده کند اما این موضوع به معنای آن نیست که گوگل، وبسایت‌های کوچک‌تر را نادیده می‌گیرد. برندهای جدید می‌توانند با استفاده از استراتژی سئوی مناسب، به رتبه‌های بالاتری دست یابند.

اسطوره‌ی #۸: نتایج کار آژانس‌های تبلیغاتی، ۱۰۰ درصد هستند

استخدام یک آژانس تبلیغاتی و بازاریابی به معنای آن نیست که سئوی شما به صورت خودکار بهبود می‌یابد. گذراندن یک دوره‌ی کوتاه‌مدت در زمینه‌ی سئو می‌تواند باعث افزایش اطلاعات شما در این حیطه شود.

اسطوره‌ی #۹: رسانه‌های اجتماعی و سئو مجزا از یکدیگر کار می‌کنند

این موضوع، یکی دیگر از اسطوره‌های مرتبط با سئو می‌باشد. در واقع سئو و رسانه‌های اجتماعی همکاری‌های دوطرفه‌ی زیادی با یکدیگر دارند چرا که رسانه‌های اجتماعی می‌توانند منجر به ایجاد ترافیک ارگانیک برای وبسایت شوند (و بالعکس). در صورتی که هم سئو و هم رسانه‌های اجتماعی همسو با یکدیگر مورد استفاده قرار گیرند، می‌توانید به استراتژی قدرتمندتر و مؤثرتری دست‌یابید.

اسطوره‌ی #۱۰: لینک دادن به وبسایت‌های دیگر کاری مناسبی نیست

اکثر مبتدیان از لینک دادن به وبسایت‌های دیگر اجتناب می‌کنند چرا که تصور می‌کنند این کار باعث کاهش رتبه‌ی آنان می‌شود. اکثر وبسایت‌هایی که رتبه‌های برتری در SERP دارند، به وبسایت‌های دیگر نیز لینک می‌دهند. برای آن که اقدام به ایجاد ترافیک برای وبسایت خود نمایید باید به شیوه‌ی هوشمندانه‌ای شروع به لینک دادن نمایید.

اسطوره‌ی #۱۱: داشتن نقشه‌ی سایت XTML باعث بهبود رتبه‌ی وبسایت شما می‌شود

بله، نقشه‌ی سایت XTML برای داشتن وبسایت خوب، مهم است و به گوگل نیز کمک می‌کند تا صفحات را سریع‌تر ایندکس نماید. با این وجود و برخلاف تصور رایج، این نقشه تأثیری بر بهبود و افزایش رتبه‌ی وبسایت شما ندارد.

اسطوره‌ی #۱۲: وبلاگ‌نویسی مهمان (Guest Blogging)، قدیمی شده‌است

مت کاتز در سال ۲۰۱۴ در مخالفت با وبلاگ‌نویسی مهمان صحبت کرد و بسیاری از افراد نیز در آن سال، استفاده از این تکنیک را متوقف کردند. موتورهای جستجو، میلیاردها صفحه‌ی وب را در سراسر جهان، لیست و ایندکس می‌کنند به همین دلیل می‌توان گفت که اتصالات و ارتباطات گسترده‌ای وجود دارند.

تا زمانی که شما وبلاگ‌نویسی مهمان را آشکار نکنید، گوگل نیز آن را شناسایی نخواهد کرد. بر آن محتوا، عنوان وبلاگ مهمان قرار ندهید و کاری کنید طوری به نظر برسد که گویی یک نویسنده‌ی داخلی آن را نوشته‌است.

اسطوره‌ی #۱۳: تبلیغات پولی باعث بهبود نتایج ارگانیک می‌شوند

هیچ ارتباطی بین این دو بحث (تبلیغات پولی و ارگانیک) وجود ندارند چرا که هر دو کاملا با یکدیگر متفاوت هستند. لینک‌های PPC، مطابق با پیشنهادات و هزینه‌ی سرمایه‌گذاری شما کار می‌کنند در حالی که نتایج ارگانیک از پایگاه داده‌های شما بهره می‌برند. به طور کلی باید گفت که جستجوی پولی می‌تواند به نرخ تبدیل نتایج ارگانیک کمک کند اما تأثیری بر رتبه‌بندی ارگانیک نمی‌گذارد.

اسطوره‌ی #۱۴: فهرست کردن کسب و کار خود در گوگل باعث افزایش ترافیک جستجو می‌شود

فهرست کردن کسب و کار خود در گوگل هیچ تضمینی بر افزایش رتبه‌ی شما در جستجوی کاربران نیست. شما باید با لیست خود سازگاری داشته باشید. به عنوان مثال نباید نام کسب و کارتان را تغییر دهید چرا که گوگل، ثبات را می‌پسندد.

اسطوره‌ی #۱۵: محتوای طولانی، رسیدن به رتبه‌های برتر را تضمین می‌کند

بله، محتوای طولانی می‌تواند باعث بهبود رتبه‌ی صفحه‌ی شما در SERP شود اما باید به این نکته توجه کرد که فاکتورهای متعددی وجود دارند که باعث می‌شوند تا صفحه‌ای به رتبه‌های برتر دست‌یابد.

در اغلب اوقات ممکن است که محتوای طولانی، هیچ ارزش خاصی برای مخاطبان ایجاد نکند. آیا آن محتوا، مرتبط است و در مقایسه با سایر نتایج جستجوی دیگر، ارزش بیشتری را به کاربران منتقل می‌کند؟

این، همان سؤالی است که باید از خود بپرسید. برای آن که بتوانید نتایج بهتری را کسب کنید باید بر روی هدف و نیت کاربران تمرکز کنید. به همین دلیل نیز محتوای طولانی، لزوما به معنای رسیدن به رتبه‌های برتر نمی‌باشد.

سؤالات متداول

س: آیا سئو در سال ۲۰۲۲ ارزش دارد؟

ج: بله، انجام فعالیت‌های مرتبط با سئو در سال ۲۰۲۲ همچنان کار ارزشمندی می‌باشد. سئو به صورت کامل نسبت به حتی تکنیک‌های سال ۲۰۲۱ نیز تکامل یافته‌است. این صنعت، مانند هر صنعت دیگری، همواره در حال به‌روز شدن می‌باشد تا بتواند تکنیک‌های جدیدی را به بازاریابی دیجیتال عرضه کند.

بازاریابان دیجیتال، با سرمایه‌گذاری بر سئو به دنبال افزایش نرخ بازگشت سرمایه‌ی خود می‌باشند.

س: آیا سئو در سال ۲۰۲۲ از میان رفته‌است؟

ج: خیر، سئو در سال ۲۰۲۲ از بین نرفته‌است بلکه پیشرفت‌های بیشتری نیز کرده‌است.

س: کدام سئو، غیرقانونی می‌باشد؟

ج: برخی از تکنیک‌های سئو، غیرقانونی هستند. برخی از آن‌ها شامل استفاده‌ی نادرست از تغییر مسیر لینک‌ها، استفاده‌ی زیاد از کلمات کلیدی تکراری و مزرعه‌ی لینک هستند.

س: آیا سئو، یک صنعت در حال مرگ می‌باشد؟

ج: خیر، اتفاقا سئو یکی از مواردی است که از رونق زیادی در بازاریابی دیجیتال برخوردار است. در واقع سئو، تکنیک بازاریابی بسیار مهمی می‌باشد که در طولانی‌مدت، اثرات بسیار مؤثر و مفیدی را از خود بر جای می‌گذارد.

س: آیا حقوق سئوکاران خوب است؟

ج: بله حقوق سئوکاران در سراسر دنیا به میزان قابل توجهی، مناسب است.

س: آیا سرمایه‌گذاری بر سئو، هدر دادن پول خود است؟

ج: سئو نمرده‌است و سرمایه‌گذاری بر آن نیز تلف کردن پول نیست. اگر تکنیک‌ها و اصول سئو را به درستی انجام دهید می‌توانید کسب و کار خود را در مسیر جدید و بهتری قرار دهید.