ارتباطات بازاریابی ادغام شده چیست ؟

ارتباطات بازاریابی ادغام شده چیست ؟

ارتباطات بازاریابی ادغام شده چیست ؟

ارتباطات بازاریابی ادغام شده چیست ؟ 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

ارتباطات بازاریابی ادغام شده چیست ؟

بازاریابی دیجیتال شامل دانش های مختلف و متنوع بازاریابی است و ابزاری است که روی رسیدن به اهداف مشترک سازمان کار می کند. اکنون ما در عصر دیجیتال هستیم، کسب و کارها بیشتر در بازاریابی دیجیتال سرمایه گذاری می کنند. آنها روی توسعه یک بازار دیجیتال خوب و راهبرد بازاریابی دیجیتال کار می کنند.

بازاریابی دیجیتال شامل دانش های مختلف و متنوع بازاریابی است و ابزاری است که روی رسیدن به اهداف مشترک سازمان کار می کند. اکنون ما در عصر دیجیتال هستیم . کسب و کارها بیشتر در بازاریابی دیجیتال سرمایه گذاری می کنند. آنها روی توسعه یک بازار دیجیتال خوب و راهبرد بازاریابی دیجیتال کار می کنند.

با اینحال، بعضی از افراد هنوز از اینکه چگونه بازاریابی دیجیتال می تواند معاملات و فروش واقعی را ایجاد کند نامطمئن هستند. آنها اعتقاد دارند که فقط باعث آگاهی برند و افزایش موقعیت ظاهری کسب و کار می شوند. بنابراین سوالی که ما می خواهیم جواب دهیم این است که بازاریابی دیجیتال چه نقشی را در راهبرد بازاریابی (IMC) از برند بازی می کند، قبل از آن ما باید بفهمیم که IMC واقعا چیست.

ارتباطات بازاریابی ادغام شده چیست؟

ارتباطات بازاریابی ادغام شده یک راهبردی است که تمام بخش های بازاریابی را شامل می شود و آنها را با یک رویکرد از داخل بهم متصل ترکیب می کند. IMC تمام کانالهای مانند رسانه جمعی، دیجیتال، روابط عمومی یا پیغام مستقیم را شامل می شود و آنها را با یک پیغام یکی می کند.

این مطمئن می سازد که تمام برنامه های کاری یک پیام را به مصرف کننده درباره ماموریت برند می رساند.IMC  هر نوع تناقضی را حذف میکند و مطمئن می سازد که شما همان علامت و نشان را از طریق هر برنامه ارسال می کنید.کمک می کند به گسترش اعتماد و ارزش ها در اجتماع.  بالاتر از همه کمک می کند که پایداری را در موفقیت برند شما نشان دهد.

اکنون ما می دانیم که IMC  چیست. ما به نقشی که بازاریابی دیجیتال در IMC بازی می کند تمرکز می کنیم.

نقش بازاریابی دیجیتال در IMC

بازاریابی دیجیتال فرآیند فروختن و ترویج محصولات و خدمات بوسیله بکاربردن انواع گوناگونی از تاکتیک های بازاریابی آنلاین است بازاریابی آنلاین مانند بازاریابی رسانه اجتماعی، بازاریابی موتور جستجو، بازاریابی محتوا و بازاریابی با ایمیل است. وقتی به IMC نگاه می کنیم، ما می توانیم شاهد باشیم که بعضی از اجزاء مستقیما مربوط به بازاریابی دیجیتال است.

این برای IMC  مهم است بخاطر اینکه با کانالهای رسانه جمعی متفاوت، شما قادر خواهید بود محصولات و خدماتتان را یه طور متفاوتی ترویج دهید. برای نمونه، شما خدمات خود را در اینستاگرام به روش متفاوتی از تیک تاک ترویج می دهید. در اینستاگرام ممکن است به فرم تصویری مانند تصویرها و اینفوگراف ها باشد در حالیکه در شبکه تیک تاک ممکن است به صورت فیلم کوتاه باشد.

نقش اصلی بازاریابی دیجیتال در IMC مطمئن ساختن از اینکه مشتریان کاربران هدف و ماموریت کسب و کاری که شما ترویج می دهید را فهمیده باشند برای نمونه شما می توانید شبکه های اجتماعی وزارت سلامت را مشاهده کنید و پیغامی که آنها سعی دارند در مورد پیشنهادات برای جلوگیری از گرفتن ویروس کرونا پخش نمایند. به شکل مختصر، موثر و پست های باثبات در تمام شبکه اجتماعی. همین اطلاعات به طریق دیگری برای جذب توجه برای مخاطب مورد هدف ارائه شده است.

در نتیجه گیری، در حالیکه بازاریابی دیجیتال برای پایدار نگه داشتن پیغام برند در تمام کانالهای دیجیتال، کسب و کار باید همین کار را برای کانالهای برون خطی انجام دهد. اگر کسب و کار قادر نباشد این کار را انجام دهد، ممکن است چندین تاثیر منفی را در دراز مدت برای موفقیت کسب و کار ایجاد کند. مشتریان باید قادر باشند که همان پیغام را در تمام برنامه های کاری بدست آورند یا برون خط یا برخط باشد.