اجرای تجزیه و تحلیل، به چه شیوه‌ای می‌تواند بر شکل‌گیری استراتژی بازاریابی کسب و کار شما تأثیر بگذارد؟

اجرای تجزیه و تحلیل، به چه شیوه‌ای می‌تواند بر شکل‌گیری استراتژی بازاریابی کسب و کار شما تأثیر بگذارد؟

اجرای تجزیه و تحلیل، به چه شیوه‌ای می‌تواند بر شکل‌گیری استراتژی بازاریابی کسب و کار شما تأثیر بگذارد؟

اجرای تجزیه و تحلیل، به چه شیوه‌ای می‌تواند بر شکل‌گیری استراتژی بازاریابی کسب و کار شما تأثیر بگذارد؟ 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

اجرای تجزیه و تحلیل، به چه شیوه‌ای می‌تواند بر شکل‌گیری استراتژی بازاریابی کسب و کار شما تأثیر بگذارد؟

How Do Analytics Help Shape Your Business’ Marketing Strategy?

در این موضوع شکی نیست که تمامی کسب و کارها باید از اینترنت، استفاده کنند. دلایل این موضوع نیز کاملا بدیهی هستند: کسب و کارها باید از طریق خدمات آنلاین و افزایش حضور دیجیتالی خود، محصولات خود را در معرض دید افراد بیشتری قرار دهند.

با این وجود، صرفِ آن که از یک وبسایت استفاده کنید، دلیلی بر آن نخواهد بود که استفاده‌ی بهینه‌ای از اینترنت دارید. در واقع شما باید به منظور بهینه‌سازی این موضوع، از بازاریابی دیجیتال استفاده نمایید؛ همچنین نیاز است که از طریق اطلاعات به دست آمده از طریق اجرای استراتژی‌های مختلف، اقدام به بهبود کمپین‌های بازاریابی خود نمایید.

شیوه‌های محبوب بازاریابی دیجیتال

روش‌های مختلفی برای اجرای بازاریابی دیجیتال وجود دارند. بسته به آن که کسب و کار شما در حال انجام چه نوع کاری است و این که شما چگونه می‌خواهید پیام خود را به مخاطبان منتقل نمایید، این شیوه‌ها نیز، فرق خواهند داشت.

برخی از محبوب‌ترین شیوه‌های بازاریابی دیجیتال را در زیر مشاهده می‌کنید:

۱. تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (PPC)

این شیوه، یکی از روش‌های مفید بازاریابی می‌باشد که به شما کمک می‌کند تا افراد بیشتری را جذب وبسایت خود نمایید. در این شیوه، به ازای هر دفعه‌ای که فردی بر روی یکی از لینک‌های تبلیغات شما کلیک می‌کند، شما موظفید تا مبلغی را به شرکت‌هایی نظیر آمازون یا گوگل ادز، پرداخت کنید.

به احتمال زیاد تاکنون با این نوع تبلیغات مواجه شده‌اید چرا که در هنگام ورود به اکثر وبسایت‌ها، تبلیغاتی برای شما ظاهر می‌شوند که عمده‌ی آن‌ها از نوع PPC هستند.

۲. بهینه‌سازی موتور جستجو

این شیوه بر خلاف شیوه‌ی PPC، هزینه‌ای برای شما ایجاد نخواهد کرد. در واقع شما برای داشتن سئوی باکیفیت باید برای مدت زمانی صبر کرده و نظارت مناسبی نیز بر عملکردهای مختلف، داشته باشید.

در این شیوه، شما از طریق بهینه‌سازی وبسایت خود، اقدام به افزایش تعداد بازدیدکنندگان آن می‌نمایید. استفاده از کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار و صنعتی که در آن فعالیت، دارید، یکی از شیوه‌های اصلی بهینه‌سازی موتور جستجو به شمار می‌آید. در صورتی که این کار را به درستی انجام دهید، افرادی که اقدام به جستجوی عبارت‌های خاص مشابه با کلمات کلیدی شما می‌کنند، در ابتدا با وبسایت شما مواجه خواهند شد.

در واقع نیاز است تا متونی را برای وبلاگ خود بنویسید که در آن از کلمات کلیدی، استفاده شده باشد. این کار به شما کمک خواهد کرد تا رتبه‌ی مناسبی را در SERP به دست آورید.

تمامی این شیوه‌ها می‌توانند مؤثر واقع شوند. اما در صورتی که بخواهید استفاده‌ی مؤثری از آن‌ها داشته باشید نیاز است تا نظارت مناسبی بر آن‌ها داشته باشید و به‌روزرسانی‌های مورد نیاز را نیز انجام دهید.

۳. بازاریابی رسانه‌های اجتماعی

امروزه به طرز گسترده‌ای از بازاریابی رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌شود به همین دلیل نیز کسب و کارها باید به منظور توسعه‌ی دامنه‌ی فعالیت‌های خود از آن استفاده نمایند. یکی از شیوه‌های انجام این کار، استفاده از تبلیغات پرداختی در رسانه‌های اجتماعی (مانند تبلیغات موجود در فیسبوک و اینستاگرام) است.

از طرف دیگر، زمانی که از سوشال مدیا مارکتینگ استفاده می‌کنید، در واقع در حال افزایش حضور خود در این کانال‌ها و برقراری ارتباط با مخاطبان خود می‌باشید. شما هم قادر خواهید بود که به سؤالات مشتریان خود پاسخ دهید و هم می‌توانید محصولات جدیدی را که می‌خواهید به فروش برسانید را تبلیغ کنید.

رسانه‌های اجتماعی از پلتفرم‌ها و اپلیکیشن‌های مختلفی تشکیل شده‌اند به همین دلیل نیاز است تا در وهله‌ی اول این موضوع را بررسی کنید که کدام یک از آن‌ها می‌تواند برای کسب و کار شما، مفیدتر باشد.

شیوه‌ی پیگیری و نظارت بر نحوه‌ی عملکرد بازاریابی

استفاده‌ی صرف و ساده از شیوه‌های ذکر شده در بالا، یک موضوع است، و استفاده‌ی بهینه از آن‌ها، یک موضوع دیگر می‌باشد. بسیاری از کسب و کارها تصور می‌کنند که استراتژی‌های بازاریابی به معنای نوشتن ایده‌های خود و چسباندن این ایده‌ها به دیوار است. آن‌ها فکر می‌کنند که با نگاه کردن به این کاغذها و یافتن چیزی که تصور می‌کنند به نفع آن‌ها است، در حال تعیین استراتژی بازاریابی هستند.

اما اگر به دنبال موفقیت می‌باشید نیاز است تا نهایت استفاده را از تجزیه و تحلیل ببرید. این کار به شما کمک می‌کند تا متوجه شوید که کدام یک از استراتژی‌های بازاریابی، به کار شما می‌آید و تأثیر بهتری بر کسب و کار شما خواهد گذاشت.

تجزیه و تحلیل چیست و چرا اهمیت دارد؟

تجزیه و تحلیل بازاریابی به معنای مطالعه‌ی تمامی داده‌هایی است که از طریق اجرای تاکتیک‌های مختلف بازاریابی، جمع‌آوری شده‌اند. کسب و کارها از تجزیه و تحلیل به منظور تعیین مؤثرترین استراتژی‌های بازاریابی، درک الگوهای رفتاری مصرف‌کننده، ترجیحات هر منطقه، علائق مشتریان و غیره، استفاده می‌کنند.

در دنیای امروزی که فعالیت در بستر دیجیتال حرف اول را می‌زند، داشتن درک روشنی از تجزیه و تحلیل بازاریابی، بسیار حائز اهمیت می‌باشد. مشتریان امروزی نسبت به انتخاب رسانه‌ها و برندهایی که می‌خواهند با آن‌ها تعامل داشته باشند، حساس‌تر شده‌اند.

با توجه به این نکات می‌توان گفت که امروزه، اهمیت درک دقیق تجزیه و تحلیل و استفاده‌ی صحیح از آن نسبت به سایر دوره‌های دیگر، مهم‌تر شده‌است. همچنین نیاز است تا از این موضوع مطمئن شوید که تبلیغات شما در کانال‌های مناسبی (گوگل، رسانه‌های اجتماعی و غیره) نمایش داده می‌شوند.

زمانی که کسب و کارها در حال تجزیه و تحلیل داده‌ها هستند، به دنبال چه چیزهایی می‌گردند

وقتی که شرکتی از تجزیه و تحلیل داده‌ها استفاده می‌کند، به دنبال مطالعه‌ی موارد مختلفی است. بسته به اهدافی که این شرکت‌ها به دنبال آن‌ها هستند، این موارد نیز متفاوت خواهند بود. برخی از محبوب‌ترین آن‌ها را در زیر مشاهده می‌کنید:

·  کدام یک از کمپین‌های آنلاین باعث افزایش ترافیک و تبدیل می‌شوند؟

برای آن که از مؤثر بودن بازاریابی خود مطمئن شوید نیاز است تا به بررسی این موضوع بپردازید که کدام یک از کمپین‌های بازاریابی آنلاین شما، بیشترین میزان جذب را به همراه داشته‌اند. این موضوع باعث می‌شود تا در آینده، زمانی که تصمیم به اجرای دوباره‌ی یک کمپین بازاریابی بگیرید، آن کمپینی را انتخاب نمایید که شما را از به وجود آمدن نرخ بالای تبدیل، مطمئن سازد.

برای انجام این کار باید تمامی کانال‌ها و بسترهایی که در آن‌ها تبلیغی را اجرا کرده‌اید را زیر ذره‌بین برده و آن‌ها را بررسی نمایید.

·  موقعیت مکانی بازدیدکنندگان را تعیین کنید

یکی از مزایای داشتن حضور آنلاین مؤثر آن است که می‌توانید دامنه‌ی مخاطبان خود را گسترش دهید و برای مشتریانی که در سراسر جهان هستند، بازاریابی نمایید. شما می‌توانید از تجزیه و تحلیل، به عنوان ابزاری برای تعیین موقعیت مکانی مشتریان خود استفاده کنید. می‌توانید از این اطلاعات در زمینه‌های زیر استفاده نمایید:

  1. در صورتی که تبلیغات شما به افرادی نمایش داده می‌شوند که معمولا به آن‌ها خدماتی ارائه نمی‌دهید، می‌توانید تبلیغات را به نحوی تنظیم کنید که هدفمند شده و در معرض دید افرادی قرار گیرند که می‌توانند با تجارت شما، تعامل داشته باشند.
  2. از طرف دیگر، اگر ترافیک زیادی را از یک منطقه‌ی خاص دریافت می‌کنید، می‌توانید به منظور برجسته‌تر شدن، اقدام به گسترش کسب و کار خود در آن منطقه نمایید. وبسایتی مانند Shiply از طریق سازماندهی درخواست‌های شرکت‌ها برای بارهای مختلف و همچنین بررسی پیشنهادهای رانندگان مختلف برای جا به جا کردن بارها کار می‌کند. آن‌ها تجارت خود را در مناطقی توسعه داده‌اند که میزان این درخواست‌ها و پیشنهادات در آن جا بیشتر بوده‌اند.

·  برای آن که فردی به وبسایت شما برسد، باید چه چیزهایی را سرچ کند

اگر در استراتژی بازاریابی خود از بهینه‌سازی موتور جستجو استفاده می‌کنید، برای تولید محتوای بعدی نیاز است که بدانید، معمولا مردم چه چیزهایی را سرچ می‌کنند تا به وبسایت شما برسند. انتخاب کلمات کلیدی می‌تواند کار چالش‌برانگیزی باشد اما شما می‌توانید از طریق تجزیه و تحلیل وبسایت‌های موفق مشابه با شما، محتوای آینده‌ی خود را به بهترین شیوه تولید و بهینه‌سازی نمایید.

چگونه باید تجزیه و تحلیل خود را ارزیابی کنید؟

برای آن که بتوانید تجزیه و تحلیل‌های خود را ارزیابی کرده و از آن‌ها برای سودآوری کسب و کار خود استفاده نمایید، روش‌های متعددی وجود دارند. برخی از آن‌ها را در زیر مشاهده می‌کنید:

·  به صورت شفاف و دقیق تعیین کنید که چه چیزهایی را می‌خواهید ارزیابی کنید

ارزیابی تجزیه و تحلیل‌ها می‌تواند کار بسیار طاقت‌فرسایی باشد چرا که پارامترهای زیادی در این زمینه دخیل هستند و شما می‌توانید تمامی آن‌ها را زیر ذره‌بین ببرید. برای آن که ارزیابی کارآمدی از تجزیه و تحلیل خود داشته باشید نیاز است تا در وهله‌ی اول این موضوع را تعیین کنید که می‌خواهید چه چیزهایی را بررسی کرده و بر آن‌ها نظارت نمایید. تعداد لید؟ نرخ تبدیل؟ موقعیت مکانی مشتریان؟ این موارد را قبل از ورود به فرآیند ارزیابی، تعیین کنید.

·  ویژگی‌های یک نتیجه‌ی مناسب را تعیین کنید

همچنین نیاز است که بدانید چه چیزهایی باید وجود داشته باشند تا یک کمپین را به عنوان یک کمپین موفق، قلمداد کنید. در صورتی که ندانید چه نتایجی باعث رضایت شما می‌شوند، ورود به فرآیند ارزیابی، بیهوده خواهد بود.

موفقیت شما به چیزی که می‌خواهید به دست آورید، بستگی دارد. به عنوان مثال اگر به دنبال افزایش میزان آگاهی از برند هستید و توانسته‌اید میزان تعامل را افزایش دهید، شما به هدف خود (که افزایش آگاهی از برند است)، دست یافته‌اید.

·  نحوه‌ی عملکرد و کار فعلی کسب و کار خود را تعیین کنید

همچنین باید درک دقیقی از نحوه‌ی عملکرد فعلی شرکت خود داشته باشید. آیا کسب و کار شما دارای نقاط ضعفی است؟ اگر جواب شما مثبت است، آن‌ها کدامند؟

یافتن این موارد و دانستن این موضوع که چگونه می‌توانید پیشرفت کنید، به شما کمک خواهد کرد تا کسب و کار خود را تقویت نمایید. همچنین این موارد به شما کمک خواهند کرد تا شیوه‌های بازاریابی مورد استفاده را نیز بهبود بخشید.

هر کسب و کار دارای نقاط ضعفی می‌باشد. یافتن آن‌ها، نشان‌دهنده‌ی ضعف شما نیست. در واقع، شما می‌توانید از طریق یافتن این نقاط و برطرف کردن آن‌ها، کسب و کار خود را بهبود بخشیده و مدیریت فوق‌العاده‌ای را از خود، نشان دهید.