آیا شما مجهز به استراتژی بازاریابی گفتگو هستید؟

آیا شما مجهز به استراتژی بازاریابی گفتگو هستید؟

آیا شما مجهز به استراتژی بازاریابی گفتگو هستید؟

آیا شما مجهز به استراتژی بازاریابی گفتگو هستید؟ 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

آیا شما مجهز به استراتژی بازاریابی گفتگو هستید؟

در صنعت رو به رشد دیجیتال مارکتینگ، دوران آسودگی زود گذر است….

در صنعت رو به رشد دیجیتال مارکتینگ، دوران آسودگی زود گذر است….

به محض اینکه شما بر روی یک ابزار بازاریابی موفق تمرکز کنید، با پیشرفت و تغییر استراتژی های شما باید تغییر کند. شما وبلاگ نویسی برای تجارت را به صورت منظم انجام می دهید. شما در حال ارزیابی بازاریابی کسب و کار خود با یک داشبورد عالی هستید و شما کسب و کارتان را در رسانه های اجتماعی نمایش می دهید و حتی در حال ایجاد فیلم برای YouTube و LinkedIn هستید.

 به تازگی بازاریابی مکالمه‌ای به عنوان یکی دیگر از ابزارها برای گنجاندن در جعبه ابزار رشد تجارت شما ارائه می شود. این موضوع را لازم است بدانید که اگر بازاریابی مکالمه‌ای را به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی خود در نظر نگیرید ، نمی توانید یک سیستم بازاریابی مدرن و موفق داشته باشید.

در زیر برخی از آمار های بازاریابی گفتگو برای مثال تقدیم شما می گردد:

  • ۷۹٪ از مصرف کنندگان مایل به استفاده از برنامه های پیام رسان برای دریافت خدمات هستند.
  • ۸۲٪ از مصرف کنندگان در صورت داشتن سوال ، به پاسخ “فوری” بسیار اهمیت می دهند.
  • ۳۶٪ از شرکتها برای گفتگوهای بازاریابی ، فروش یا خدمات مشتری از گفتگوی زنده استفاده می کنند.

همانطور که می بینید، تقریباً اکثر مشتریانی که با شما ارتباط برقرار می کند می خواهد از طریق چت سریعتر به نتیجه برسند و حتی بسیاری از مشاغل از گفتگوی زنده استفاده می کنند. وقت آن است که شما واقعاً به مشتریان خود خدمت کنید. در این مقاله شما می خواهید ابزار های بازاریابی مکالمه ، گفتگوی زنده با انسان و ربات های چت را بشناسید.

گفتگو با انسان در مقابل مکالمه با ربات ها ( Chatbots)

یکی از بزرگترین فرصت ها در بازاریابی مکالمه استفاده از ربات ها برای گفتگو و درگیر کردن بازدیدکنندگان در شروع مکالمه است. بسیاری از تیم های بازاریابی جهت شروع مکالمه مرتبط با متن تایپ شده توسط کاربران، از اتوماسیون مبتنی بر هدف و مبتنی بر زمان توسط ربات ها استفاده می کنند. باید بپذیریم که از لحاظ ارزش برای کاربر، چیزی بهتر از تعامل یک به یک انسان نیست. ما در دنیایی زندگی می کنیم که به دنبال پاسخگویی سریع و رضایت بخش هستیم. اگرچه پاسخ پنج دقیقه ای به یک سر نخ فروش از طریق ایمیل عالی است ، اما به نظر می رسد زمان پاسخگویی در چت آنلاین که کاربر به آن فکر می کند ، خیلی کمتر است. هوش مصنوعی و ربات های گفتگو می توانند از این فرصت استفاده کنند و این شکاف مقیاس پذیری را از بین ببرند. ربات ها در شروع یک مکالمه ، پاسخ به سئوالات متداول و حتی تنظیم جلسات به روشی طبیعی که مورد علاقه شما خواهد بود، کاربرد دارند.

در این مقاله مرحله به مرحله آمادگی لازم برای تغییر در استراتژی بازاریابی و رفتن به سوی بازاریابی گفتگو برایتان جمع آوری شده است. آماده اید تا بازاریابی گفتگو را به استراتژی بازاریابی خود اضافه کنید ؟

۱. سفر خریدار را ترسیم کنید.

قبل از شروع کار ، باید بدانید که گفتگو با مخاطب در کدام قسمت از سفر خریدار نمایش داده می شود. از خود در مورد چگونگی مصرف محتوا سوال بپرسید و نحوه اتصال آن محتوا به کاربر را در نظر بگیرید. وقتی کاربر می خواهد با پیام شما ارتباط برقرار کند ، آن کاربر در کجای سفر خود قرار دارد و نتیجه مطلوب مکالمه برای شما و مخاطب چه خواهد بود.

۲. هدف یا اهداف کاربر را بشناسید.

در حالی که به طور معمول اهداف کاربر از ارتباط با شما برای توسعه کسب و کارتان استفاده می شود، سناریو مختصری از مکالمه با کاربر در جهت رسیدن به اهداف محتلف وی داشته باشید، برای مثال او توصیفاتی کوتاه از یک ویژگی را می خواهد که از دیدگاه شخصی وی مزیت محسوب شود. معمولاً سناریوی بازاریابی گفتگو باکاربر می تواند از یک الگوی ساده پیروی کنند : من به عنوان [نوع کاربر] ، [برخی از اهداف] را می خواهم [به هر دلیلی] ….

با ایجاد یک سناریو از گفتگو با کاربر در بازاریابی مکالمه ، می توانید تمرکز خود را در مورد مزایا، بحث درباره محصولات و چشم انداز کسب و کارتان حفظ کنید.

۳. مکالمه را از قبل، بازی و اجرا کنید.

ما عاشق متن های جذاب هستیم! از آنها برای تشریح سوالات و پاسخ های بالقوه روی تخته یا دیوار استفاده کنید. هدف در اینجا نقشه برداری از مکالمه و ایجاد سهولت در تنظیم زبان و ترتیب سئوالات و غیره است. مطمئن شوید که اهداف کاربر شما در سطح بالایی تحت کنترل شما می باشد و مکالمه ادامه می یابد.

۴. روند گفتگو را برای سئوال بعدی مشخص کنید.

هنگامی که سوالات مهم و پاسخ های بالقوه خود را در یادداشت ها مشخص کردید ، مرحله بعدی تمرکز بر روی محرک های هر سوال است. به این نکته توجه کنید که آیا به سوالات تایپ شده پاسخ صحیحی ارائه می دهید یا کلید هایی برای بررسی خود کاربر در نظر گرفته اید که با فشردن آنها به مراحل بعدی گفتگو حرکت کند؟

این عوامل باعث میشوند که مکالمه را طبیعی و متمرکز نگه دارد.

۵. شاخه های مختلف مکالمه را شناسایی کنید.

اکنون که سوالات و پاسخ های بالقوه خود را بیان کردید، به مهمترین قسمت بازاریابی گفتگو رسیدید که تصمیم بگیرید آیا می خواهید اجازه دهید مکالمه به سایر موضوعات منشعب شود یا خیر؟ این موضوع می تواند مکالمه را پس از یک سوال و جواب بله یا خیر ساده به سمتی دیگر هدایت کند یا با چندین گزینه برای انتخاب پیشرفته تر همراه باشد.

۶.انتشار و تبلیغ در بازاریابی گفتگو

پیام خود را از طریق پیام رسان های مختلف منتقل کنید. بدون بهانه گیری، در بازاریابی گفتگو، انتشار مکالمات خود از طریق چند شبکه اجتماعی همیشه آسان است. بنابراین آن را تنظیم کنید و اجازه دهید کاربر به صورت طبیعی از این امکانات استفاده کند. سعی کنید متن بازاریابی مکالمه خود را روی چندین رسانه اجرا کنید و همچنین استفاده از همان رسانه ها را در وب سایت خود نیز در نظر بگیرید.

۷. تجزیه، تحلیل و تکرار در بازاریابی گفتگو

هنگامی که ارتباط شما با کاربر و ارسال پیام شما خاتمه یافت و کاربران با ربات شما درگیر شدند، اطلاعات به دست آمده از مکالمه را آنالیز کنید. این روند نشان دهنده مناطقی است که باید در آن وقت بیشتری بگذارید. پیشرفت های خود را اضافه کنید و سپس به طور مداوم پایش مکالمات را در برنامه بازاریابی خود داشته باشید و با تجزیه و تحلیل ها تجربه کاربر را بهبود دهید.

کیفیت بازاریابی گفتگو

اکنون که قدم به قدم وارد بازاریابی گفتگو شده اید و استراتژی های بازاریابی تان را بروز کرده اید، نکاتی در مورد کارآمدی بازاریابی گفتگو را باهم مرور خواهیم کرد.

ارتباط

برای داشتن مکالمه ای مؤثر، باید ارتباط برقرار کنید. این به معنای زمینه داشتن از موضوعات و درک مخاطب است. اگر بفهمیم شخصی از کجا می آید ، شروع به مکالمه برای ما بسیار آسان است. در مکالمات رو در رو این ممکن است به معنای تماس چشمی و نشانه های غیرکلامی باشد. به صورت آنلاین ، متفاوت به نظر می رسد. اما هنوز هم می توانیم از طرق مختلف و همدلی به هم وصل شویم.

ارزش ها

هنگام توسعه مکالمه ای که به جلو حرکت می کند ، فکر کردن در مورد ارزش و آنچه هر یک از طرفین ارائه می دهد ممکن است در ابتدا تعاملی و مادی به نظر برسد. با این حال ، واقعیت این است که همه ما بدنبال آنچه می توانیم ارائه دهیم، کسب کنیم و خروج از مکالمه هستیم. اگر می خواهیم یک گفتگوی معنی دار ایجاد کنیم ، باید اطمینان حاصل کنیم که منافع هر دو طرف برابر است.

اعتماد کنید

جنبه دیگر مکالمه موثر اعتماد است. اعتماد چیزی است که باید در هر دو طرف داده شود تا یک مکالمه واقعاً مثمر ثمر باشد. ما اعتماد را از طریق همدلی ، ارتباط و ارائه ارزش ایجاد می کنیم.

این موارد فوق به ارتباطات و مکالمه های واقعی اضافه می شوند زیرا یک به یک منجر به ارزشمندی و کارآمدی ارتباط و بازاریابی گفتگو خواهد شد. این راهی است که ما همیشه برای مشتریان خود بازاریابی کرده ایم. پخش پیام ما به بیشتر افراد ممکن است مانند گذشته کار نکند. اکنون ما باید برای مکالمه با یک نفر آماده باشیم تا درآمد کسب کنیم. خبر خوب این است که هنوز هم می توانیم آن مکالمات را مقیاس بندی کنیم. بازاریابی مکالمه شاخه ای آسان از روش‌های گرفتن ورودی است. در هسته اصلی آن ، بازاریابی مکالمه ، ربات های گپ و گفتگوی زنده به شما این امکان را می دهد تا تیم های فروش و بازاریابی شما همیشه در صورت نیاز بیشتر به مشتریان احتمالی ارزش‌ها خود را ارائه دهند. همانطور که در حال ساخت پازل های بازی کسب و کار خود هستید ، جریان مکالمات کاربران با chatbot یا گفتگوی زنده با کارشناسان برقرار است.

 روشهایی را برای کمک به مشتری های آینده خود پیدا کنید. صفحاتی را که افراد بیشترین چالش ها را دارند شناسایی کنید و اگر مورد مکالمه‌ای فروش نیست، به فکر بروزرسانی محتوای آن صفحات باشید و بلافاصله سوالات متداول را بروز کنید. با دستیابی به اطلاعات مورد نیاز خود در مورد کاربران و نیاز هایشان بیش از هر زمان دیگری در ارتباط باشید.

این می تواند یک فرصت بزرگ برای پیروزی در رقابت شما باشد.

اکنون زمان شروع کار است…

سال جدید نباید بدون تغییر تاکتیکی در استراتژی کلی شما انجام شروع شود. در جهانی که محتوای بیشتری تولید می شود ، وقفه ها بیشتر اتفاق می افتد و ما بیشتر از همیشه حواسمان را پرت آنها می کنیم ، ما به عنوان بازاریاب و صاحبان مشاغل باید همانطور که روی محتوای “جدید” تمرکز می کنیم ، روی بهینه سازی تبدیل های خود نیز تمرکز کنیم. به همین دلیل اجرای استراتژی های بازاریابی مکالمه و گفتگو بسیار مهم است.