آیا دراپ شیپینگ سودآور است؟

آیا دراپ شیپینگ سودآور است؟

آیا دراپ شیپینگ سودآور است؟

آیا دراپ شیپینگ سودآور است؟ 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

آیا دراپ شیپینگ سودآور است؟

Drop Shipping  یک مدل تجارت الکترونیک مدرن، راحت و کارآمد است که در آن مجبور نیستید به طور فیزیکی با سهام یا موجودی خود سر و کار داشته باشید.

اما، هر چقدر هم که یک مفهوم جذاب باشد، چیزی وجود دارد که باید قبل از شروع از خود بپرسید: آیا حمل و نقل دراپ سودآور است؟

انتظار می رود صنعت حمل و نقل آسیا و اقیانوسیه به تنهایی تا سال ۲۰۲۶ به مرز ۲۰۰ میلیارد دلار برسد، این نشان می دهد که این نه تنها یک مدل تجاری قابل دوام است، بلکه اگر فروشنده هستید، سود نیز وجود دارد. اما، باز هم برای کشف اینکه آیا حمل و نقل دراپ برای شما سودآور است یا خیر، کمی عمیق تر کاوش کنید.

در اینجا ما می‌خواهیم به مزایا و معایب دراپ نگاه کنیم و در عین حال در نظر بگیریم که آیا واقعاً یک سرمایه‌گذاری سودآور است یا خیر.

 جوانب مثبت:

علاوه بر مزیت آشکار عدم نیاز به معامله، ذخیره یا خرید سهام، مزایای دیگری نیز برای حذف شیپینگ وجود دارد.

۱ . کاهش هزینه های راه اندازی

هنگامی که به این فکر می کنید که آیا حمل و نقل کاهشی سودآور است یا خیر، باید به بازگشت سرمایه (ROI) توجه کنید.

یکی از بزرگترین نکات مثبت، این واقعیت است که هزینه های راه اندازی شما کمتر از زمانی است که یک تجارت الکترونیکی هستید که سهام خود را تهیه می کنید یا محصولات خود را در داخل تولید می کنید.

با حذف بودجه خود برای هزینه های انبار و خرید مواد یا موجودی، می توانید کسب و کار خود را با هزینه کمتری راه اندازی کنید. و اگر بودجه شروع مناسبی دارید، می‌توانید روی آنچه واقعاً مهم است تمرکز کنید: مانند کمپین‌های بازاریابی، ارتباطات و ابتکارات.

اکثر پلتفرم‌های حمل و نقل، سود شما را برای خدمات خود کاهش می‌دهند یا هزینه‌های ماهانه (معقول) را دریافت می‌کنند که هزینه آن بسیار کمتر از نگهداری انبارها یا خرید دسته‌های بزرگ سهام است.

۲ . سریع و مقیاس پذیر

راه اندازی کسب و کار با دراپ شیپینگ یک فرآیند نسبتاً سریع است. هنگامی که فروشگاه آنلاین یا وب سایت خود را راه اندازی کردید و تامین کننده مورد نظر خود را انتخاب کردید، می توانید شروع به فروش کنید.

مطمئناً باید برای توسعه برند خود، راه‌اندازی صفحات رسانه‌های اجتماعی، شناخت مخاطبان و ایجاد محتوای ارزش محور برای رشد امپراتوری خود وقت بگذارید. هنگامی که شروع به افزایش شتاب کردید، افزایش مقیاس کسب و کار شما نسبت به مدل های تجارت الکترونیک سنتی آسان تر خواهد بود. فارغ از قید و بند موجودی، می‌توانید بدون نگرانی از یافتن فضایی برای موجودی اضافی یا رویارویی با مشکلات بالقوه آسیب‌رسان به برند، روی هدایت افراد بیشتری به فروشگاه خود و الهام بخشیدن به سفارشی تکراری تمرکز کنید.

۳. مهارت و تجربه

هنگامی که به یک تجارت الکترونیک وارد شدید که در آن پرداختن به حمل و نقل و انجام آن دغدغه اصلی شما نیست، می توانید زمان بیشتری را صرف یادگیری نحوه تعامل با مخاطبان خود، بهبود فرآیندها و توسعه برند خود کنید.

انجام این کار نه تنها شما را جلوتر از گروه می‌برد، بلکه مجموعه‌ای از مهارت‌ها و تجربه‌های بازاریابی جدید را توسعه می‌دهید که می‌تواند درهای حرفه‌ای پرسود جدیدی را به روی شما باز کند.

به عنوان یک شرکت موفق، با موارد زیر مقابله خواهید کرد:

  • کپی رایتینگ و بازاریابی محتوا
  • بازاریابی پولی و عملکردی
  • بازاریابی ایمیلی
  • بازاریابی موبایلی
  • بهینه سازی موتور جستجو (SEO) و بازاریابی موتور جستجو (SEM)
  • تجزیه و تحلیل داده ها و تست A/B
  • تولید ویدئو و ویرایش تصویر.

معایب:

اکنون به سراغ معایب می رویم: مشکلات احتمالی پذیرش یا سرمایه گذاری در دراپ شیپینگ.

۱ . کنترل کمی کمتر

در حالی که مدیریت و تکمیل سهام را از معادله حذف می کند، وقتی با اکثر تامین کنندگان کار می کنید، آنها بر جنبه هایی از جمله هزینه ها و زمان های حمل و نقل، طراحی بسته، یا شخصی سازی ها کنترل دارند.

این عدم کنترل بر توانایی شما برای افزودن شخصیت برند زمانی که مشتریان اقلام شما را دریافت می کنند تأثیر می گذارد و برخی از مصرف کنندگان ممکن است همیشه شرایط حمل و نقل شما را مطلوب ندانند.

عدم انعطاف پذیری در این زمینه ها می تواند برخی از مشتریان را بازدارد یا تأثیر منفی بر وفاداری داشته باشد (که می تواند مردم را به سمت رقبای شما سوق دهد).

۲ . این یک طرح برای «سریع پولدار شدن» نیست

یکی از معایب ذاتی دراپ شیپینگ طرز فکری است که مردم هنگام راه اندازی کسب و کار خود اتخاذ می کنند.

بسیاری از مردم بسیار رویایی هستند که فکر می کنند: “فروشگاه خود را راه اندازی کنید، کمی کار کنید و سود زیادی به دست آورید.” با این باور، بسیاری از مردم با انتظار نتایج فوری شروع می کنند و به طرز وحشتناکی شکست می خورند.

در حالی که هزینه های راه اندازی کمتر و دسترسی آسان تر به ورود را ارائه می دهد، همیشه مهم است که به یاد داشته باشید که برای امتیاز شخص دیگری که با شما سروکار دارد هزینه می کنید.

تلاش برای تحقق در طول زمان:

ارائه دهندگان  ممکن است محصولات خود را علامت گذاری کنند در حالی که از پیش تعیین شده سود شما را کاهش می دهند، به این معنی که برای لذت بردن از درآمد بیشتر، باید تلاش کنید.

به جای اینکه آن را یک منبع درآمد آسان تلقی کنید، باید به یاد داشته باشید که این یک تجارت الکترونیکی است و باید مانند آن رفتار کنید. اگر این کار را نکنید، تنها کاری که انجام خواهید داد این است که زمان و پول خود را به پرتگاه بیندازید.

بنابراین، آیا دراپ شیپینگ سودآور است؟

به طور متوسط، شرکت‌های حمل‌ونقل بین ۱۰۰ تا ۵۰۰۰۰ دلار در ماه سود خالص دارند. این دو چیز را نشان می دهد:

  • در دراپ شیپینگ سود زیادی وجود دارد
  • برای به دست آوردن سود مناسب  باید سخت کار کنید و کارهای درست را به طور مداوم انجام دهید
  • برای کسب سود به عنوان یک کسب و کار، شناخت مخاطبان، کار بر روی ماموریت برند خود، و بازاریابی درست در کانال ها و نقاط تماس ضروری است.

پیام برند شما و محتوایی که به مخاطبان خود ارائه می دهید ضروری هستند: تمرکز خود را در این زمینه ها قرار دهید و از بازگشت سرمایه سالمی برخوردار خواهید شد.

با کسب و کار خود با احترام رفتار کنید و مطمئن خواهید شد که مزایای آن از معایب آن بیشتر است. برای شما آرزوی موفقیت داریم و برای شروع درست، نکات ضروری را بخوانید.

اگر واقعاً دوست دارید در مورد تمام جنبه های تجارت الکترونیک بیشتر بدانید DMI می تواند مناسب باشد.